Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Darksiders 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Darksiders 3 - poradnik do gry

Darksiders 3 - poradnik do gry

Apokalipsa damską ręką napisana. Poradnik do Darksiders 3 stanowi kompendium wiedzy na temat tej wyjątkowej gry typu hack'n'slash. Dowiesz się tutaj, jak walczyć Furią, jak rozwijać jej zdolności oraz bronie. Ponadto dzięki dokładnej solucji ukończenie gry nie powinno stanowić problemu.

Niniejszy poradnik do gry Darksiders 3 kompleksowo omawia najważniejsze mechaniki gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział niniejszego poradnika zawiera porady na start, które powinny przydać się osobom rozpoczynającym przygodę z tą grą. Na kolejnych stronach rozdziału o podstawach gry zamieszczone zostały informacje i odpowiedzi między innymi na temat rozwoju postaci, ulepszania broni, czy pozyskiwania i wykorzystywania esencji (mocy).

W poradniku do Darksiders 3 znalazło się miejsce dla rozdziału FAQ zawierającego odpowiedzi na często zadawane pytania. Dowiesz się między innymi jak korzystać z szybkiej podróży, czy możliwe jest ręczne zapisywanie stanu gry, jak zdobywać punkty rozwoju, ile czasu zajmuje przejście gry Darksiders 3, jak odnajdywać głównych bossów, czy jak odzyskać utracone dusze. Kolejnym ważnym rozdziałem jest poradnik trofeowy do Darksiders 3, w którym bardzo szczegółowo omówiliśmy wszystkie trofea podstawowej zawartości i dodatków DLC.

Największą część niniejszego poradnika stanowi bardzo rozbudowany opis przejścia gry Darksiders 3. W naszej solucji znalazły się opisy walk i lokacji, rozwiązania zagadek oraz omówienia starć ze wszystkimi głównymi i pobocznymi bossami. Opis przejścia wzbogacony jest wieloma obrazkami oraz wskazówkami o możliwych do odnalezienia opcjonalnych sekretach i znajdźkach. Całość zamykają strony na temat sterowania i wymagań sprzętowych gry.

Mam problem i szukam rozwiązania

Rozdział FAQ naszego poradnika do Darksiders 3 zawiera rozwiązania najpopularniejszych problemów i kwestii wymagających dodatkowego objaśnienia. Jego najważniejsze strony to:

 1. Czy mogę zapisać stan gry? - Niestety Darksiders 3 nie oferuje takiej opcji. Musisz w całości polegać na automatycznych zapisach. Oznacza to też, że w razie śmierci Furia może zostać cofnięta do mocno oddalonego punktu kontrolnego i trzeba będzie powtórzyć niemały fragment gry.
 2. Czy można po śmierci odzyskać dusze? - Tak, jest to możliwe. Musisz powrócić Furią do miejsca, w którym zginęła, znaleźć skupisko latających niebieskich dusz i zaatakować je żeby ponownie znalazły się w inwentarzu głównej bohaterki.
 3. Dlaczego nie mogę skorzystać z Kuźni Stwórcy? - Jest to popularny błąd / glitch gry Darksiders 3. Musisz po dotarciu do Kuźni podejść do Ulthane'a i zaczekać aż zakończy się animacja pracy i aż obróci się w stronę głównej bohaterki. Dopiero wtedy pojawi się ikona rozpoczęcia rozmowy.
 4. Ile czasu zajmuje przejście gry Darksiders 3? - W najbardziej optymistycznym wariancie musisz wygospodarować na ten cel około 20 godzin. Wartość ta może ulec podwojeniu jeśli wybierzesz wyższy poziom trudności lub będziesz chciał powalczyć o zdobycie platynowego trofeum.
 5. Jak zdobywać punkty atrybutów? - Punkty rozwoju możesz przede wszystkim otrzymywać od Vulgrima w zamian za podarowane mu dusze. Alternatywnie punkty atrybutów możesz też zdobywać dzięki odnajdywanym w świecie gry artefaktom.
 6. Jak skorzystać z szybkiej podróży? - Jest ona dostępna od samego początku gry, a konkretnie od momentu spotkania się po raz pierwszy z Vulgrimem. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję zachowania w oknie rozmowy i następnie wybrać punkt szybkiej podróży spośród już odkrytych.
 7. Jak odnajdywać kolejne Grzechy - bossów? Do najbliższego bossa mogą cię zawsze doprowadzić wskazania kompasu. Ikona czaszki zmienia swoje położenie pozwalając docierać do przejść do lokacji z bossami. Nie powinieneś dzięki temu nigdzie zabłądzić.

Główni bossowie gry Darksiders 3

W grze Darksiders 3 do pokonania jest 7 głównych bossów (siedem Grzechów), przy czym 2 z nich musisz dwukrotnie pokonać - Darksiders 3 - poradnik do gry

W grze Darksiders 3 do pokonania jest 7 głównych bossów (siedem Grzechów), przy czym 2 z nich musisz dwukrotnie pokonać. Dokładne opisy dotarcia do legowisk bossów i pokonania ich znajdziesz w naszej solucji. Główni bossowie Darksiders 3 to:

 1. Zazdrość - walczy się z nią na początku gry oraz na sam koniec (finałowy boss).
 2. Gniew - walczy się z nim w początkowej fazie kampanii oraz tuż przed finałową walką.
 3. Chciwość.
 4. Lenistwo.
 5. Żądza - do pojedynku z nią dołączy też po pewnym czasie Uzjel, przy czym jedynie pokonanie Żądzy jest obowiązkowe.
 6. Łakomstwo.
 7. Pycha.

W niektórych lokacjach gry możesz też spotykać mini-bossów. Pojedynki z nimi są prawie zawsze o wiele mniej wymagające. Omówienia walk z nimi również znajdziesz w naszym opisie przejścia. Opcjonalnym przeciwnikiem jest również Abraxis powiązany z dwoma trofeami gry.

Wybory w Darksiders 3

Darksiders 3 poza kilkoma wyjątkami jest grą pozbawioną możliwości podejmowania decyzji. Pomimo tego, że do niektórych głównych bossów można podchodzić w różnej kolejności, przebieg całkokształtu kampanii jest zawsze identyczny. Poniżej wymieniamy kilka unikalnych sytuacji, w których Furia musi podjąć jakąś decyzję. Wszystkie te wybory dokładniej opisaliśmy w naszej solucji.

W trakcie walki z Żądzą (jednym z głównych bossów gry) pojawia się archanioł Uzjel (Usiel) - Darksiders 3 - poradnik do gry

W trakcie walki z Żądzą (jednym z głównych bossów gry) pojawia się archanioł Uzjel (Usiel). W drugiej części walki możesz zdecydować się na zamordowania archanioła lub na pozostawienie go przy życiu i skupienie się wyłącznie na wyeliminowaniu Żądzy.

Jedną z opcjonalnych aktywności gry jest odnalezienie Abraxisa - Darksiders 3 - poradnik do gry

Jedną z opcjonalnych aktywności gry jest odnalezienie Abraxisa. Możesz zaatakować i zabić go lub zgodzić się na plan wyeliminowania Władcy Podziemi. Nagradzany jest tylko ten pierwszy wariant.

Po powrocie do Władcy Podziemi już po zakończonym spotkaniu z Abraxisem możesz zdecydować się na zamordowanie Władcy lub na oszczędzenie go - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po powrocie do Władcy Podziemi już po zakończonym spotkaniu z Abraxisem możesz zdecydować się na zamordowanie Władcy lub na oszczędzenie go. Premiowany jest tylko ten drugi wariant - otrzymasz tajemniczą pieczęć, osiągnięcie oraz zmianie ulegnie końcowy filmik gry.

Czy w Darksiders 3 pojawiają się inni Jeźdźcy Apokalipsy?

Tak, w grze możesz spotkać wszystkich pozostałych Jeźdźców Apokalipsy - Darksiders 3 - poradnik do gry

Tak, w grze możesz spotkać wszystkich pozostałych Jeźdźców Apokalipsy. Ich rola nie jest jednak znacząca. Co więcej jedno ze spotkań z nimi jest czymś zupełnie innym niż początkowo mogłoby się wydawać. Furia przez całą grę działa w pojedynkę i w żadnej z potyczek nie pomaga jej któryś z pozostałych Jeźdźców Apokalipsy.

Proponujemy zajrzeć na stronę Czy muszę grać w poprzedniej części?, na której więcej rozpisaliśmy się o powiązaniach Darksiders 3 z dwoma poprzednimi odsłonami serii.

Czy Furia potrafi pływać?

Tak - Darksiders 3 - poradnik do gry

Tak. Pływanie jest dostępne od samego początku gry, oczywiście z wyłączeniem miejsc, w których zamiast z wodą mamy do czynienia z lawą czy trującym kwasem. To nie wszystko, gdyż po odblokownaiu Esencji Energii główna bohaterka może biegać po dnie morskim. Ułatwia to znacząco eksplorację podwodnych lokacji.

Czy w Darksiders 3 można podróżować po świecie konno?

Niestety nie - Darksiders 3 - poradnik do gry

Niestety nie. Wierzchowiec Furii pojawia się w kilku scenkach przerywnikowych i dowiesz się z nich jaki (przykry) los go spotkał.

Świat gry w Darksiders 3 nie składa się na szczęście z wielkich otwartych przestrzeni i nigdy nie odczuwa się dyskomfortu spowodowanego brakiem opcji przemieszczania się na koniu. Co więcej w grze dostępny jest mechanizm szybkiej podróży (fast travel), dzięki któremu łatwo możesz teleportować się pomiędzy głównymi krainami.

Czy w Darksiders 3 zabija się dzieci?

Teoretycznie nie - Darksiders 3 - poradnik do gry

Teoretycznie nie. W trakcie rozgrywki możesz spotkać kreatury o wyglądzie dziecka, przy czym gra wyraźnie daje do zrozumienia, że są to wrogo nastawione demony, które dążą do zamordowania Furii i przed którymi należy się bronić.

Jak wyłączyć informacje o wielkości obrażeń?

W Darksiders 3 domyślnie włączona jest opcja, dzięki której po każdym ataku Furii na ekranie pojawiają się wartości informujące o skuteczności zadawanych obrażeń - Darksiders 3 - poradnik do gry

W Darksiders 3 domyślnie włączona jest opcja, dzięki której po każdym ataku Furii na ekranie pojawiają się wartości informujące o skuteczności zadawanych obrażeń. Mogą one niestety psuć nieco immersję, ale na szczęście możesz je wyłączyć. Przejdź w tym celu do opcji sterowania, odszukaj opcję Damage Numbers i odznacz ją.

Czy można ustawić widok fpp?

Nie, w Darksiders 3 nie możesz na stałe zmienić kamery na widok z perspektywy pierwszej osoby - Darksiders 3 - poradnik do gry

Nie, w Darksiders 3 nie możesz na stałe zmienić kamery na widok z perspektywy pierwszej osoby. Gra automatycznie załącza tymczasowo widok fpp i odbywa się to bez udziału gracza. Dochodzi do tego np. podczas przeciskania się przez wąskie tunele czy szyby wentylacyjne.

Dlaczego nie mogę złapać się zaczepu?

Chwytanie się zaczepów przy rurach, poziomych belkach i innych tego typu obiektach jest nieco utrudnione - Darksiders 3 - poradnik do gry

Chwytanie się zaczepów przy rurach, poziomych belkach i innych tego typu obiektach jest nieco utrudnione. Za każdym razem musisz zaczekać aż pojawi się czerwony celownik przy zaczepie - przykład takiej sytuacji pokazuje powyższy obrazek. Dopiero wtedy wciśnij przycisk złapania się. Jeśli wykonasz to zbyt wcześnie, to akcja zakończy się porażką i Furia może spaść w przepaść.

Najważniejsze przyciski sterowania w Darksiders 3

Poniższa tabela prezentuje najważniejsze przyciski sterowania dla Darksiders przy założeniu, że grasz na kontrolerze (PS4). Jest to rekomendowany sposób gry - kombinacja klawiatura + mysz jest mało wygodna. Pełną klawiszologię znajdziesz w rozdziale Sterowanie w naszym poradniku.

Poruszanie się - Darksiders 3 - poradnik do gry

Poruszanie się.

Bieg - Darksiders 3 - poradnik do gry

Bieg.

Rozglądanie się - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Tryb celowania - przydaje się gdy chcesz rzucić np - Darksiders 3 - poradnik do gry

Tryb celowania - przydaje się gdy chcesz rzucić np. Zbawieniem czy złapanym żukiem.

Namierzanie celu - gra zablokuje kamerę na wrogu i jest to bardzo pomocne podczas walk z silnymi pojedynczymi przeciwnikami - Darksiders 3 - poradnik do gry

Namierzanie celu - gra zablokuje kamerę na wrogu i jest to bardzo pomocne podczas walk z silnymi pojedynczymi przeciwnikami.

Interakcja / podniesienie lootu - Darksiders 3 - poradnik do gry

Interakcja / podniesienie lootu.

Zanurkowanie podczas pływania.

Atak podstawowy (domyślnie z użyciem bicza) - Darksiders 3 - poradnik do gry

Atak podstawowy (domyślnie z użyciem bicza).

Atak dodatkowy (domyślnie z użyciem broni powiązanej z aktualnie aktywną esencją) - Darksiders 3 - poradnik do gry

Atak dodatkowy (domyślnie z użyciem broni powiązanej z aktualnie aktywną esencją).

Skok - W zależności od aktywnej mocy mogą pojawić się dodatkowe ruchy po powtórnym wciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku skoku - Darksiders 3 - poradnik do gry

Skok - W zależności od aktywnej mocy mogą pojawić się dodatkowe ruchy po powtórnym wciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku skoku.

Wypłynięcie podczas pływania.

Rzut (np - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rzut (np. Zbawieniem lub złapanym żukiem).

Unik - jeśli wykonasz go w ostatniej chwili przed uderzeniem, to będziesz mógł wyprowadzić silny kontratak z użyciem podstawowej lub dodatkowej broni - Darksiders 3 - poradnik do gry

Unik - jeśli wykonasz go w ostatniej chwili przed uderzeniem, to będziesz mógł wyprowadzić silny kontratak z użyciem podstawowej lub dodatkowej broni.

Zużycie aktywnego przedmiotu jednorazowego - Darksiders 3 - poradnik do gry

Zużycie aktywnego przedmiotu jednorazowego.

Inwentarz - Darksiders 3 - poradnik do gry

Inwentarz.

1 - Darksiders 3 - poradnik do gryWybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć - Darksiders 3 - poradnik do gry

Wybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć.

2 - Darksiders 3 - poradnik do gryWybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć - Darksiders 3 - poradnik do gry

Wybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć.

3 - Darksiders 3 - poradnik do gryWybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć - Darksiders 3 - poradnik do gry

Wybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć.

4 - Darksiders 3 - poradnik do gryWybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć - Darksiders 3 - poradnik do gry

Wybieranie różnych Form Esencji (mocy) - oba przyciski musisz jednocześnie wcisnąć.

5 - Darksiders 3 - poradnik do gryGniewny Atak (Wrath Attack) - dostępny dopiero gdy się naładuje czerwony pasek - Darksiders 3 - poradnik do gry

Gniewny Atak (Wrath Attack) - dostępny dopiero gdy się naładuje czerwony pasek. Oba przyciski musisz ponadto jednocześnie wcisnąć.

6 - Darksiders 3 - poradnik do gryForma Spustoszenia (Havoc Form) - transformacja jest dostępna dopiero po wyświetleniu informacji o jej gotowości - Darksiders 3 - poradnik do gry

Forma Spustoszenia (Havoc Form) - transformacja jest dostępna dopiero po wyświetleniu informacji o jej gotowości. Oba przyciski musisz ponadto jednocześnie wcisnąć.

Czy Darksiders 3 ma wysokie wymagania sprzętowe?

Nie, gra uruchomi się bez problemów nawet na kilkuletnim sprzęcie. Darksiders 3 poprawnie działa też na wszystkich modelach konsol, na które został wydany. Musisz się niestety liczyć z tym, że grę nadal trapią różnorakie problemy techniczne i wynika to po części z zarzucenia przez producentów dalszego wsparcia technicznego. Możesz doświadczać zawieszania się gry, niepożądanych spowolnień animacji czy problemów z odpowiednio szybkim doczytywaniem się tekstur. Większość problemów technicznych możesz rozwiązać dzięki wyłączeniu gry i ponownemu jej uruchomieniu.

Minimalne wymagania sprzętowe PC gry Darksiders 3 to:

 1. System operacyjny - Windows 7/8/10 64-bit
 2. Procesor - Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
 3. Pamięć - 8 GB RAM
 4. Karta graficzna - karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
 5. Miejsce na dysku - 25 GB

Pełną listę wymagań, w tym także rekomendowanych, znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe w naszym poradniku.

Czy Darksiders 3 z PS+ oferuje pełny dostęp do gry?

Nie, wersja udostępniona subskrybentom usługi PlayStation Plus zawiera wyłącznie podstawowy produkt, tzn. wyłącznie główną kampanię. Oddzielnie kupuje się:

 1. Dodatek Tygiel (The Crucible)
 2. Dodatek Keepers of the Void

Każdy z tych dodatków oferuje nowe lokacje, nowe walki i pozwala na zdobycie nowych trofeów. Nie są one na szczęście wliczane do wymagań platynowego trofeum. DLC możesz zakupić oddzielnie lub w pakiecie w ramach przepustki sezonowej.

W jakich wersjach oferowana jest gra Darksiders 3?

Gra Darksiders 3 sprzedawana jest w aż pięciu różnych wersjach - Darksiders 3 - poradnik do gry

Gra Darksiders 3 sprzedawana jest w aż pięciu różnych wersjach:

 1. Standardowej - Zawiera ona wyłącznie podstawową grę. Możesz zakupić pudełkową lub cyfrową wersję.
 2. Digital Deluxe Edition - Jest ona dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej. Zawiera dodatkowo przepustkę sezonową (dodatki Tygiel i Keepers of the Void) i bonusową skórkę na zbroję.
 3. Blades & Whip Edition - Jest ona dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej. Zawiera ona to samo co wersja Digital Deluxe plus dodatkowo remastery pierwszej i drugiej części Darksiders.
 4. Edycji kolekcjonerskiej (Collector's Edition) - Jest ona dostępna wyłącznie w wersji pudełkowej. Zawiera 29-centymetrową figurkę Furii, oficjalny soundtrack, artbook, duże pudełko i steelbook. Sugerowana cena tej wersji to 150 dolarów.
 5. Edycji Apokalipsy (Apocalypse Edition) - Pokazuje ją powyższy obrazek i jest ona dostępna wyłącznie w wersji pudełkowej. Zawiera 29-centymetrową figurkę Furii, 25-centymetrową figurkę Vulgrima, 24-centymetrową figurkę Wojny, 24-centymetrową figurkę Śmierci, zwój na ścianę o wymiarach 77x100cm, steelbook, amulet z logo Jeźdźców Apokalipsy, oficjalny soundtrack, artbook i specjalne duże pudełko. Sugerowana cena tej wersji to 500 dolarów.

Informacje o Darksiders 3 - poradnik do gry

Autorzy : Łukasz Qwert Telesiński, Jacek Stranger Hałas

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 919 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 26 listopada 2018, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 26 listopada 2018, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Darksiders 3 - poradnik do gry