Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Red Dead Redemption 2 - Atlas - Ambarino
Red Dead Redemption 2 - Atlas - Ambarino
Flaco Hernandez (rewolwerowiec z zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta)
Weteran I
Weteran II-IV
Robot (automaton). Może on pojawić się na szczycie góry po zaliczeniu pobocznego zadania "Radosny, energiczny chłopiec", ale dopiero po tym jak powrócisz do laboratorium Marko Dragica w północnym New Hanover i odnajdziesz jego zwłoki.
Chatka Martha's Swain Cabin. Możesz tu odnaleźć m.in. lusterko (potencjalny prezent) oraz unikalny topór Rusted Hunter Hatchet.
Mamut. Możesz odnaleźć szkielet mamuta na śniegu.
Ranczo Adlerów. To lokacja znana z pierwszej misji gry. Możesz tu też powrócić w dalszej części kampanii i pozbierać pominięty loot.
Chatka wiedźmy. Wewnątrz niej oprócz ogromnego kotła możesz odnaleźć trochę lootu. Wypicie mikstury z kotła sprawi, że bohater straci przytomność i obudzi się w lesie.
Pradawny tomahawk. Jest on wbity w tarczę. To unikalna broń biała.
Góra Hagen. Możesz tu odnaleźć jeden z petroglifów oraz zamarzniętego osadnika. Możesz odebrać osadnikowi unikalne nakrycie głowy - Morion Helmet.
Jaskinia z dziwnymi posągami. To bardziej rozbudowana lokacja, którą dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie poradnika. W pobliżu jest też easter egg - chatka Mysterious Hill House.
Wykolejony wagon. Dotarcie do wagonu nie jest łatwe. Wewnątrz wagonu możesz znaleźć gotówkę, kosztowności oraz unikalne eliksiry.
Chatka Dodd's Bluff Cabin. Możesz tu odnaleźć m.in. unikalny topór - Hunter Hatchet.
Staw Moonstone Pond. Na południowym brzegu stawu do odnalezienia jest unikalny topór - Hewing Hatchet. W pobliżu jest też chatka ze schematem Homing Tomahawk.
Powiększ mapę

Red Dead Redemption 2: Ambarino, mapa Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 zawiera opis części mapy Ambarino, w której dostępne są takie miasta jak Rhodes czy Shady Belle. Dowiecie się również jakie zadania pojawiają się na tym terenie.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Ważne lokacje na mapie

1 - Colter

2 - Wapiti Indian Reservation

Miejsca rozpoczynania zadań od nieznajomych

1 – Flaco Hernandez (rewolwerowiec z zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta)

2 – Weteran I

3 – Weteran II-IV

Legenda Red Dead Redemption 2 - Atlas - Ambarino

Ważne lokacje na mapie

Miejsca rozpoczynania zadań od nieznajomych

Unikalne sekretne lokacje

Na tej stronie poradnika do gry Red Dead Redemption 2 możesz odnaleźć mapę świata regionu Ambarino. To stan z północnej części mapy. Jest on najmniej zamieszkałym i najbardziej niedostępnym w grze z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe i brak utwardzonych dróg. Do odnalezienia są tu za to np. sekrety takie jak karty kolekcjonerskie, kości dinozaurów czy legowiska legendarnych zwierząt.

Podstawowe informacje o regionie Ambarino

  1. Główny wątek fabularny gry rozpoczyna się właśnie w regionie Ambarino, a to dlatego, że pierwszy obóz gangu Dutcha rozstawiany jest w Colter. W tej części świata gry pozostaje się tylko na czas rozgrywania misji rozdziału 1, aczkolwiek możesz tu oczywiście powrócić w dalszej fazie rozgrywki.
  2. Duża część regionu Ambarino pokrywa śnieg i obszary te cechują się niską temperaturą. Przed rozpoczęciem ich eksploracji zadbaj każdorazowo o to żeby Arthur założył jakieś zimowe ubranie. Dodatkowo uważaj na tereny górzyste. Warto pilnować się w nich żeby przez przypadek nie zaliczyć upadku z dużej wysokości i nie doprowadzić do śmierci Arthura lub jego konia.
  3. W zachodniej części stanu możesz odnaleźć m.in. rezerwat Indian Wapiti. Miejsce to odwiedza się kilkukrotnie w trakcie zaliczania głównego wątku fabularnego.

Najważniejsze lokacje w regionie Ambarino

  1. Colter - To najważniejsza lokacja w rozdziale 1 gry. To opuszczone górnicze miasteczko staje się wtedy pierwszym obozem gangu Dutcha. Gang opuści później na dobre tę lokację i przeniesie się do Horseshoe Overlook w regionie New Hanover.
  2. Rezerwat Indian Wapiti - Główny bohater musi odwiedzić tę lokację kilka razy podczas zaliczania głównych zadań gry. Ma to konkretnie miejsce w rozdziale 6. Arthur nie może korzystać z broni na terenie obozu, gdyż jest to neutralna lokacja funkcjonująca na zbliżonych zasadach do obozów gangu Dutcha. W trakcie pobytu w rezerwacie możesz odnaleźć trochę cennego lootu, w tym przepis na wybuchowe strzały (Dynamite Arrow).

Polowania na dzikie zwierzęta w regionie Ambarino

Różne gatunki zwierząt możesz napotykać w trakcie eksploracji terenów górzystych (głównie zachodnia część regionu) oraz lasów (głównie wschodnia część regionu). Mogą się wśród znajdować drapieżniki (np. wilki czy niedźwiedzie), tak więc warto zachować czujność.

Unikalne dla tego regionu gatunki dziki zwierząt do upolowania to:

  1. Niedźwiedzie (Bear) - pojawiają się też w regionie West Elizabeth
  2. Wilki (Wolf) - pojawiają się też w regionie West Elizabeth

Opcjonalne zadania do odblokowania w regionie Ambarino

Na mapie zaznaczyliśmy miejsca powiązane z jedynym pobocznym questem rozpoczynanym w stanie Ambarino - Weteran. Tylko jego pierwszą część rozgrywa się przy drodze gdzie Arthur musi znaleźć inwalidę. Wszystkie kolejne fragmenty misji odblokowuje się po dotarciu do chatki weterana.

Unikalne sekretne lokacje w regionie Ambarino

Poniżej zestawiliśmy różnorakie ukryte lokacje, które warto odwiedzić w trakcie eksploracji stanu Ambarino w grze Red Dead Redemption 2. Na liście znalazły się easter eggi, nietypowe miejscówki czy lokacje, w których do odnalezienia jest unikalny loot (np. element ubioru czy broń). Unikalne sekretne lokacje oznaczone są żółtymi kropkami na naszej mapie regionu.

1) Robot (automaton). Może on pojawić się na szczycie góry po zaliczeniu pobocznego zadania "Radosny, energiczny chłopiec", ale dopiero po tym jak powrócisz do laboratorium Marko Dragica w północnym New Hanover i odnajdziesz jego zwłoki.

2) Chatka Martha's Swain Cabin. Możesz tu odnaleźć m.in. lusterko (potencjalny prezent) oraz unikalny topór Rusted Hunter Hatchet.

3) Mamut. Możesz odnaleźć szkielet mamuta na śniegu.

4) Ranczo Adlerów. To lokacja znana z pierwszej misji gry. Możesz tu też powrócić w dalszej części kampanii i pozbierać pominięty loot.

5) Chatka wiedźmy. Wewnątrz niej oprócz ogromnego kotła możesz odnaleźć trochę lootu. Wypicie mikstury z kotła sprawi, że bohater straci przytomność i obudzi się w lesie.

6) Pradawny tomahawk. Jest on wbity w tarczę. To unikalna broń biała.

7) Góra Hagen. Możesz tu odnaleźć jeden z petroglifów oraz zamarzniętego osadnika. Możesz odebrać osadnikowi unikalne nakrycie głowy - Morion Helmet.

8) Jaskinia z dziwnymi posągami. To bardziej rozbudowana lokacja, którą dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie poradnika. W pobliżu jest też easter egg - chatka Mysterious Hill House.

9) Wykolejony wagon. Dotarcie do wagonu nie jest łatwe. Wewnątrz wagonu możesz znaleźć gotówkę, kosztowności oraz unikalne eliksiry.

10) Chatka Dodd's Bluff Cabin. Możesz tu odnaleźć m.in. unikalny topór - Hunter Hatchet.

11) Staw Moonstone Pond. Na południowym brzegu stawu do odnalezienia jest unikalny topór - Hewing Hatchet. W pobliżu jest też chatka ze schematem Homing Tomahawk.