Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Ukończenie gry w 100% - jak to zrobić? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 zestawiliśmy wszystkie czynności wymagane do uzyskania statusu zaliczenia gry w 100 procentach.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W Red Dead Redemption 2 podobnie jak w innych produkcjach Rockstara możesz powalczyć o uzyskanie statusu ukończenia gry w 100 procentach. Na tej stronie poradnika zamieściliśmy szczegółowe informacje jakie czynności są wymagane do ukończenia RDR2 w 100%. Każda wymieniona aktywność posiada nasz autorski komentarz odnośnie łatwego sposobu jej zaliczenia.

Informacje wstępne

Misje - Musisz ukończyć wszystkie misje głównego wątku fabularnego, a więc te oznaczone żółtym kolorem - Red Dead Redemption 2: Ukończenie gry w 100% - jak to zrobić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
  1. Najważniejszą informacją jest to, że na potrzeby ukończenia Red Dead Redemption 2 w 100 procentach nie musisz wykonywać absolutnie wszystkich aktywności w grze. Brane pod uwagę są jedynie te wymienione poniżej. Co więcej gra w wielu przypadkach oferuje swobodę w kwestii np. docierania do sekretów i wymusza odnalezienie jedynie części z nich. To bardzo duże ułatwienie.
  2. Aktualny procent ukończenia gry jest podawany w nawiasie przy każdym utworzonym sejwie. Dodatkowo możesz w menu pauzy przejść do zakładki Postępy (Progress) i następnie do Całkowity stopień ukończenia (Total Completion). W nowym menu możesz z łatwością przejrzeć swoje aktualne postępy i ustalić jakich czynności ci jeszcze brakuje.
  3. Ukończenie RDR2 w 100% nagradzane jest dodatkowo trofeum Najlepszy na Zachodzie.

Misje i wydarzenia

Misje - Musisz ukończyć wszystkie misje głównego wątku fabularnego, a więc te oznaczone żółtym kolorem. W RDR2 do zaliczenia jest aż 107 głównych misji. Warto zaznaczyć, że gra nie bierze pod uwagę rodzajów medali zdobywanych w misjach. Opis przejścia głównej fabuły jest w naszej solucji.

Nieznajome osoby - Musisz wpłynąć na życie 10 nieznajomych osób (Strangers). Mowa tu o pobocznych misjach RDR2, które oznaczane są na mapie białymi ikonami pytajnika. Możesz wybrać 10 dowolnych zadań do ukończenia, przy czym pamiętaj, że niektóre z nich są kilkuczęściowe. W takim przypadku musisz zaliczyć wszystkie części (kolejne fragmenty misji mogą odblokowywać się od razu lub z opóźnieniem, np. po upływie doby w świecie gry).

Ściganie zbiegów - Musisz sprowadzić 5 ściganych zbiegów do aresztu. Ze zbiegami powiązane są oddzielne misje, które rozpoczyna się dzięki odnajdywaniu plakatów z wizerunkami poszukiwanych osób. Zajrzyj do rozdziału Misje ścigania zbiegów w naszym poradniku. Warto odnotować, że gra zalicza sprowadzenie do aresztu żywego zbiega lub dostarczenie jego zwłok (jeśli misja nie wymusza pojmania go żywcem).

Przypadkowe spotkania - Musisz odbić 25 przypadkowych spotkań. Rozpoznaje się je po białych kropkach pojawiających się na radarze podczas eksploracji świata gry. Arthur może np. pomóc rannej postaci czy podarować pieniądze weteranowi. W grze jest mnóstwo przypadkowych spotkań, tak więc musisz zatrzymywać się przy każdym z nich. Ponadto zignorowane spotkania mogą powtórzyć się w dalszej części gry.

Zasadzki - Musisz natknąć się na zasadzkę zorganizowaną przez wrogi gang. To bardzo proste zadanie, które możesz zaliczyć bez większych starań już w drugim rozdziale gry. Największe szanse na atak wrogiego gangu pojawiają się w drodze do obozu gangu Dutcha lub niedługo po opuszczeniu go. Możesz zaatakować bandytów, którzy napadli Arthura lub im uciec.

Kryjówki gangu - Musisz zdobyć 6 kryjówek gangu. Na kryjówki innych gangów możesz natrafiać podczas eksploracji świata gry. Po znalezieniu danej kryjówki należy ją przejąć, tzn. wymordować wszystkich przebywających na jej terenie bandytów. Dobrym pomysłem jest zawsze atak z zaskoczenia połączony z aktywacją Zabójczego instynktu.

Kolekcje

Ciekawe miejsca - Musisz znaleźć 1 ważne miejsce. Ciekawe miejsca to jedna z kategorii sekretów w RDR2. Tego typu lokacją może być np. obszar, w którym uderzył o ziemię meteor czy gdzie znajdują się prehistoryczne szczątki. W razie problemów zajrzyj do rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Groby - Musisz znaleźć 9 grobów poległych towarzyszy. Na poszukiwania grobów byłych członków gangu możesz wyruszyć dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego, czyli po zaliczeniu obu epilogów. Informacje o ich lokalizacji znajdziesz na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Zestawy kart kolekcjonerskich - Musisz zebrać jeden zestaw kart kolekcjonerskich. Karty kolekcjonerskie to jedna z kategorii sekretów w RDR2. Na potrzeby zebrania zestawu musisz odnaleźć 12 kart z tej samej kolekcji (np. Sławni rewolwerowcy). Możesz przeglądać posiadane karty w menu pauzy i ustalać jakich ci brakuje w danej kolekcji. Podpowiedzi gdzie szukać kart kolekcjonerskich znajdziesz w rozdziale Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie