Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Ukończenie gry w 100% - jak to zrobić? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 zestawiliśmy wszystkie czynności wymagane do uzyskania statusu zaliczenia gry w 100 procentach.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W Red Dead Redemption 2 podobnie jak w innych produkcjach Rockstara możesz powalczyć o uzyskanie statusu ukończenia gry w 100 procentach. Na tej stronie poradnika zamieściliśmy szczegółowe informacje jakie czynności są wymagane do ukończenia RDR2 w 100%. Każda wymieniona aktywność posiada nasz autorski komentarz odnośnie łatwego sposobu jej zaliczenia.

Informacje wstępne

Misje - Musisz ukończyć wszystkie misje głównego wątku fabularnego, a więc te oznaczone żółtym kolorem - Red Dead Redemption 2: Ukończenie gry w 100% - jak to zrobić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
  1. Najważniejszą informacją jest to, że na potrzeby ukończenia Red Dead Redemption 2 w 100 procentach nie musisz wykonywać absolutnie wszystkich aktywności w grze. Brane pod uwagę są jedynie te wymienione poniżej. Co więcej gra w wielu przypadkach oferuje swobodę w kwestii np. docierania do sekretów i wymusza odnalezienie jedynie części z nich. To bardzo duże ułatwienie.
  2. Aktualny procent ukończenia gry jest podawany w nawiasie przy każdym utworzonym sejwie. Dodatkowo możesz w menu pauzy przejść do zakładki Postępy (Progress) i następnie do Całkowity stopień ukończenia (Total Completion). W nowym menu możesz z łatwością przejrzeć swoje aktualne postępy i ustalić jakich czynności ci jeszcze brakuje.
  3. Ukończenie RDR2 w 100% nagradzane jest dodatkowo trofeum Najlepszy na Zachodzie.

Misje i wydarzenia

Misje - Musisz ukończyć wszystkie misje głównego wątku fabularnego, a więc te oznaczone żółtym kolorem. W RDR2 do zaliczenia jest aż 107 głównych misji. Warto zaznaczyć, że gra nie bierze pod uwagę rodzajów medali zdobywanych w misjach. Opis przejścia głównej fabuły jest w naszej solucji.

Nieznajome osoby - Musisz wpłynąć na życie 10 nieznajomych osób (Strangers). Mowa tu o pobocznych misjach RDR2, które oznaczane są na mapie białymi ikonami pytajnika. Możesz wybrać 10 dowolnych zadań do ukończenia, przy czym pamiętaj, że niektóre z nich są kilkuczęściowe. W takim przypadku musisz zaliczyć wszystkie części (kolejne fragmenty misji mogą odblokowywać się od razu lub z opóźnieniem, np. po upływie doby w świecie gry).

Ściganie zbiegów - Musisz sprowadzić 5 ściganych zbiegów do aresztu. Ze zbiegami powiązane są oddzielne misje, które rozpoczyna się dzięki odnajdywaniu plakatów z wizerunkami poszukiwanych osób. Zajrzyj do rozdziału Misje ścigania zbiegów w naszym poradniku. Warto odnotować, że gra zalicza sprowadzenie do aresztu żywego zbiega lub dostarczenie jego zwłok (jeśli misja nie wymusza pojmania go żywcem).

Przypadkowe spotkania - Musisz odbić 25 przypadkowych spotkań. Rozpoznaje się je po białych kropkach pojawiających się na radarze podczas eksploracji świata gry. Arthur może np. pomóc rannej postaci czy podarować pieniądze weteranowi. W grze jest mnóstwo przypadkowych spotkań, tak więc musisz zatrzymywać się przy każdym z nich. Ponadto zignorowane spotkania mogą powtórzyć się w dalszej części gry.

Zasadzki - Musisz natknąć się na zasadzkę zorganizowaną przez wrogi gang. To bardzo proste zadanie, które możesz zaliczyć bez większych starań już w drugim rozdziale gry. Największe szanse na atak wrogiego gangu pojawiają się w drodze do obozu gangu Dutcha lub niedługo po opuszczeniu go. Możesz zaatakować bandytów, którzy napadli Arthura lub im uciec.

Kryjówki gangu - Musisz zdobyć 6 kryjówek gangu. Na kryjówki innych gangów możesz natrafiać podczas eksploracji świata gry. Po znalezieniu danej kryjówki należy ją przejąć, tzn. wymordować wszystkich przebywających na jej terenie bandytów. Dobrym pomysłem jest zawsze atak z zaskoczenia połączony z aktywacją Zabójczego instynktu.

Kolekcje

Ciekawe miejsca - Musisz znaleźć 1 ważne miejsce. Ciekawe miejsca to jedna z kategorii sekretów w RDR2. Tego typu lokacją może być np. obszar, w którym uderzył o ziemię meteor czy gdzie znajdują się prehistoryczne szczątki. W razie problemów zajrzyj do rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Groby - Musisz znaleźć 9 grobów poległych towarzyszy. Na poszukiwania grobów byłych członków gangu możesz wyruszyć dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego, czyli po zaliczeniu obu epilogów. Informacje o ich lokalizacji znajdziesz na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Zestawy kart kolekcjonerskich - Musisz zebrać jeden zestaw kart kolekcjonerskich. Karty kolekcjonerskie to jedna z kategorii sekretów w RDR2. Na potrzeby zebrania zestawu musisz odnaleźć 12 kart z tej samej kolekcji (np. Sławni rewolwerowcy). Możesz przeglądać posiadane karty w menu pauzy i ustalać jakich ci brakuje w danej kolekcji. Podpowiedzi gdzie szukać kart kolekcjonerskich znajdziesz w rozdziale Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Kości dinozaurów - Musisz pomóc Deborah MacGuiness w odnalezieniu wszystkich kości dinozaurów. Kości dinozaurów to jedna z kategorii sekretów w RDR2. Z panią paleontolog powiązana jest poboczna misja Próba wiary. W odnalezieniu wszystkich kości pomoże ci jedna ze stron rodziału Sekrety i znajdźki naszego poradnika.

Legendarne ryby - Musisz złowić wszystkie legendarne ryby. Są one jedną z kategorii sekretów w RDR2 i z odnajdywaniem ich powiązane jest poboczne zadanie Rybak ryb, które zleca Jeremy Gill. Zajrzyj do rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku - jedna z jego stron zawiera informacje o miejscach gdzie można wyławiać legendarne ryby.

Egzotyczne przedmioty - Musisz zaliczyć zadanie związane z egzotycznymi przedmiotami. To jedna z kategorii sekretów w RDR2 i zaliczają się do nich pióra, jaja aligatorów oraz orchidee. Poboczne zadanie Duchesses and Other Animals odblokowywane jest w 4 rozdziale w Saint Denis i zleca je Algernon Wasp. W razie problemów zajrzyj do rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Petroglify - Musisz odnaleźć wszystkie petroglify. Są one jedną z kategorii sekretów w RDR2. Na poszukiwania petroglifów Arthura wysyła Francis Sinclair w ramach pobocznego zadania Geologia dla początkujących. Do odnalezienia jest ich w sumie 10 i informacje o ich lokalizacjach zamieściliśmy na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Prośby polowań - Musisz zrealizować wszystkie zamówienia związane z polowaniami. To jedna z kategorii sekretów w RDR2 - znaczniki informujące o możliwych polowaniach pojawiają się na mapie świata. Po wykonaniu pięciu zamówień należy zaliczyć poboczną misję A Better World, A New Friend odblokowywaną w Strawberry. W razie kłopotów zajrzyj do rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Łowcy skarbów - Musisz ukończyć jeden wątek poszukiwacza skarbów. Odnajdywanie skarbów w oparciu o mapy to jedna z dodatkowych aktywności w grze RDR2. Powiązana jest z nią poboczna misja Poszukiwacz skarbów, którą zleca Maximo Cristobal Valdespino. Informacje o lokalizacji poszczególnych skarbów są na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Łapacze snów - Musisz odnaleźć wszystkich 20 łapaczy snów (Dreamcatcher) celem zaznaczenia ich pozycji. Są one jedną z kategorii sekretów w grze RDR2. Wskazówki gdzie szukać poszczególnych łapaczy snów zamieściliśmy na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Kompendium

Zwierzęta - Musisz odkryć 50 zwierząt. Nie jest to bardzo trudne zadanie, albowiem świat gry zamieszkuje prawie 180 różnych gatunków dzikiej zwierzyny. Nie musisz także koniecznie zabijać wszystkich pięćdziesięciu zwierząt, bo gra zaliczy również ich odkrycie jeśli je zbadasz na odległość po użyciu lortnetki czy lunety w karabinie.

Wyposażenie - Musisz zdobyć 10 elementów wyposażenia. Do elementów wyposażenia zaliczane są np. bandoliery, pasy na broń czy kabury. Nowe tego typu przedmioty możesz kupować lub wytwarzać. W grze można pozyskać znacznie więcej niż 10 tego typu przedmiotów.

Ryby - Musisz odkryć 10 gatunków ryb. To proste zadanie, albowiem w jeziorach czy rzekach w świecie gry pływa więcej odmian ryb. Najlepiej jest łowić w różnych częściach mapy, dzięki czemu główny bohater będzie mógł wyławiać rózne gatunki ryb.

Gangi - Musisz poznać wszystkich 6 wrogich gangów. Jest duża szansa na to, że ze wszystkimi gangami zapoznasz się w trakcie przechodzenia głównego wątku fabularnego. Warto jednak zaznaczyć, że członków gangu Del Lobo napotyka się w stanie New Austin, którego eksploracja staje się bezpieczna dopiero po awansowaniu do epilogu.

Konie - Musisz odkryć 10 różnych ras koni. W świecie gry jest ich więcej. Zawsze sprawdzaj, czy napotkanego wierzchowca można zbadać poprzez przytrzymanie przycisku R1/RB. Oprócz koni odnajdywanych w miasteczkach czy w stadninach możesz też natrafiać na dzikie konie podczas swobodnej eksploracji świata gry.

Rośliny - Musisz zebrać 20 różnych gatunków roślin. Podobnie jak w przypadku poprzednich pozycji w świecie gry jest znacznie więcej odmian roślin. Staraj się szukać okazji do zebrania każdej rośliny odnalezionej w lesie, na polanie, w pobliżu wody czy na skraju drogi. Nawet jeśli będzie to "duplikat" to taką roślinę będziesz mógł sprzedać, zjeść lub zużyć na potrzeby craftingu.

Broń - Musisz użyć 48 rodzajów broni. W całej grze do odnalezienia jest 59 różnych broni, a więc tylko 11 z nich możesz zignorować. Oprócz broni oferowanych w sklepach musisz także rozglądać się za unikalnymi, które mogą być nagrodami za zaliczanie questów czy mogą być odnajdywane w świecie gry (także przy ciałach pokonywanych "elitarnych" przeciwników).

Gracz

Osiągnij maksymalne zdrowie, wytrzymałość i Zabójczą precyzję - Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Rozwój postaci w naszym poradniku. Dla przypomnienia wykonywanie czynności powiązanych z konkretnymi atrybutami pozwala gromadzić punkty doświadczenia. Po uzbieraniu wymaganej liczby xp atrybut awansuje na wyższy poziom. Nie przejmuj się zbytnio tym zadaniem w trakcie gry. Jest duża szansa, że podczas wykonywania czynności na potrzeby ukończenia jej w 100% awansujesz wszystkie atrybuty na ostatni poziom.

Więź z koniem - Musisz osiągnąć maksymalny poziom więzi z posiadanym koniem. To łatwe zadanie. Możesz budować więź z koniem na różne sposoby - głaskając go, czyszcząc, karmiąc czy po prostu regularnie podróżując na jego grzbiecie. Jest duża szansa, że zadanie to zaliczysz już w 2 rozdziale gry.

Wyzwania - Musisz ukończyć wszystkich 9 wyzwań. To jedno z trudniejszych zadań, gdyż tak naprawdę chodzi tu o 9 kategorii kategorii wyzwań. W skład każdej z nich wchodzi 10 mniejszych wyzwań i ozancza to, że należy ich zaliczyć w sumie aż 90. Podpowiedzi odnośnie zaliczania wyzwań znajdziesz na osobnej stronie naszego poradnika w rozdziale Sekrety i znajdźki.

Różne

Chaty - Musisz odkryć 5 chat. Są one jedną z kategorii sekretów w RDR2 i dobrą wiadomością jest to, że w świecie gry do odnalezienia jest ich znacznie więcej niż 5. Informacje o lokalizacji chat możesz odnaleźć na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Legendarne zwierzęta - Musisz wytropić i zabić 5 legendarnych zwierząt. Tropienie legendarnych zwierząt to jedna z dodatkowych aktywności. W grze jest ich więcej niż 5, tak więc nie musisz wyruszać na wszystkie dostępne polowania. Informacje o legowiskach dzikich zwierząt i najlepszych metodach ich eliminacji są na jednej ze stron rozdziału Sekrety i znajdźki w naszym poradniku.

Gry stolikowe - Musisz zagrać po 1 partii w pokera, blackjacka, domino oraz grę w pięć palców. Są to 4 główne mini-gry oferowane przez RDR2. Miejsca gdzie można przystępować do mini-gier zaznaczone są na mapie świata - są to przede wszystkim saloony oraz obozowisko gangu Dutcha. Wystarczy rozegrać po jednej partii. Nie musisz nawet wygrać w mini-grze.

Krytykanci, ględy i orędownicy - Musisz wejść w interakcję z pięcioma różnymi krytykantami, ględami i orędownikami. Podczas przemierzania świata gry możesz natrafić na postacie zaczepiające przechodzące osoby lub wygłaszające przemówienia. Korzystaj z każdej okazji do tego żeby z nimi na chwilę porozmawiać. Najwięcej tego typu osób spotyka się w miastach, ale możesz też je odnajdywać np. przy głównych drogach.

Kąpiel - Musisz wziąć jedną kąpiel. Temat ten opisaliśmy na stronie Jak wykąpać się? w naszym poradniku. Dla przypomnienia musisz dotrzeć do dowolnego hotelu i wynająć pomieszczenie do kąpieli, w którym znajduje się wanna.

Projekcje - Musisz obejrzeć jedną projekcję. Należy w tym celu odwiedzić Imperial Theater w Blackwater, Fontana Theatre w Saint Denis lub obwoźne Widowisko Magicznej Latarni J.J. Rigginsa w Valentine. Obejrzyj w jednej z tych lokacji film animowany.

Teatr - Musisz odwiedzić teatr Theatre Raleur w Saint Denis. Obejrzyj w nim jakiś pokaz, dzięki czemu zaliczysz to bardzo łatwe zadanie.

Receptury - Musisz wytworzyć jedną potrawę, jedno remedium, jeden rodzaj amunicji, jeden przedmiot do polowań, jeden przedmiot do pielęgnacji konia oraz jedną broń. Są to kolejne zakładki okna craftingu, które może pojawić się po wejściu w interakcję z ogniskiem. Więcej informacji o craftingu znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Napady - Musisz wykonać jeden napad na dyliżans, jedno włamanie do domu, jeden napad na sklep i jeden napad na pociąg. W odnalezieniu dyliżansu do napadnięcia lub domu do okradzenia mogą pomóc Arthurowi towarzysze, z którymi można rozegrać stosowne mini-misje. Jesli chodzi o sklep oraz o pociąg to napadu możesz dokonać w dowolnym miejscu w świecie gry - sklepy są w każdym mieście, a pociągi podróżują po widocznych na mapie torach.