Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry

South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole Poradnik South Park: The Fractured But Whole

Odszukuj artefakty, by ukończyć wyzwania z nimi związane. Poniżej znajdziesz listę artefaktów rozlokowanych w grze. Do artefaktów zaliczają się także ulepszenia DNA, które otrzymasz po misji Sprawa Classi. Inne artefakty możesz znaleźć losowo lub otrzymać np. za zwycięską walkę:

 1. Naszyjnik z elfich uszu (Wreath of Elf Ears), Sonda Kosmitów 2 (Alien Probe Mk. 2) - skrzynka z zabawkami na piętrze domu bohatera, dostępne od początku rozgrywki.
 2. Duma Cyckopolis (Pride of Nippopolis) - pokój na piętrze (na szafie) w domu Kyle'a (M1,1).
 3. Żyroskop Młodszego Przyjaciela Szopa (Junior Coon Friend Gyro) - po rozmowie z Szopem w jego kryjówce przed misją Komar w opałach.
 4. Liść Armageddonu (Armageddon Leaf) - otrzymasz po walce z szóstoklasistami w misji Narodziny Przyjaciela Szopa.
 5. Odkrywca Pustkowi (Wasteland Velocitor) - obok domu Bebe (M2,6), na prawo od domu, w niebieskiej torbie za kupką śniegu.
 6. Kuźnia gniewu (Hate Forge) - po pokonaniu Wieśniaków przed szkołą, po misji Pogadanka.
 7. Przepis na Boski Wzmacniacz (Divine Amplifier) - za domem Craiga (M2,3), ukryty jest w granatowej torbie za kupką śniegu.
 8. Przepis na Łańcuchy Poskromienia (Girding Chains Recipe) - plecak przy drzewach, na prawo od szkoły podstawowej (M2,8) (za kupką śniegu) / Rynek (M2,12), żółty plecak za drzewem (lewa strona).
 9. Więź Czystości (Purity Bond) - amulet otrzymasz po ukończonej walce z księżmi w misji Dotyk wiary.
 10. Amulet Kontemplacji (Amulet of Contemplation) - składzik w kościele (po misji Dotyk Wiary i odnalezieniu hasła w pokoju księdza).
 11. Kompendium piersi (Compendium of Chests) - szuflada w Ratuszu (M2,11).
 12. Duży pakiet przepisów (13) otrzymasz po ukończeniu misji Zaklinacz burrito. Należą do nich: Cnotliwy Mechanizm (Virtuous Clockwork), Pieczęć Kinetyczna (Kinetic Sigil),
Swawolny Penetrator - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Swawolny Penetrator

Swawolny Penetrator (Precarious Penetrator) - wejdź do łazienki w czerwonym domu Wielkiego Geja Al'a (M1,15), zwal do wanny korek i kapiszonem rzuć w kurki. Gdy wanna napełni się wodą, artefakt wypłynie i będzie dostępny do zebrania.

 1. Ostrze terroru (Terrorizing Blade) - po pokonaniu handlarza narkotyków w zadaniu Operacja: Bo tak.
 2. Kielich Witalności (Vitality Chalice) - po walce w Raisins podczas misji Komar w opałach.
 3. Puchar Bachusa (Vessel of Bacchus) - otrzymasz po walce z Panem Marshem w zadaniu W brzuchu bestii.
 4. Piekielny Talizman (Nether Talisman) - po walce z Randym pod koniec zadania W brzuchu bestii.
 5. Żyroskop Platywnnowego Przyjaciela Szopa (Platinum Coon Friend Gyro) - automatycznie w trakcie misji Sprawa Classi.
Przepis znajduje się z słabo widocznej torbie - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Przepis znajduje się z słabo widocznej torbie
 1. Przepis na Kosmiczne Klamerki (Coosmic Clasps) - znajdziesz go na lewo od szkoły (M2,8), za przeszkodą, w pobliżu jeziora (M2,29) (granatowa torba między drzewami).
Butla z gazem posłuży ci do wysadzenia łatanej ścianki - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Butla z gazem posłuży ci do wysadzenia łatanej ścianki

Proroczy flet (Flute of Prophecy) - w garażu Craiga (M2,3), z pomocą Kapitana Cukrzycy, przewróć lodówkę i przenieś butlę z gazem obok kawałka blachy w prawym rogu. Potem podpal go i rzuć pierdem, wyciągnij artefakt ze skrzynki za rozwaloną ścianką.

Kula olśnienia na zapleczu klubu - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Kula olśnienia na zapleczu klubu
 1. Kula olśnienia (Bedazzling Orb) - klub nocny Peppermint Hippo (M2,21), w drodze na zaplecze (żółta skrzynka przy drzwiach).
 2. Nadludzka Celność, Siła Mutanta, Wysoki Prób Bólu (Inhuman Accuracy, Mutant Strength, High Pain Threshold) - są to ulepszenia DNA, które otrzymasz po misji Sprawa Classi.
 3. Drejdel zemsty (Dreidel of Vengeance), DNA: Totalne Jersey (Maximum Jersey) - oba artefakty otrzymasz po pokonaniu Pani Broflovski w misji Drugie zderzenie wszechświatów.
 4. NeoConomicon - Szkoła podstawowa (M2,8), musisz posiadać umiejętność Pierdkour, by dostać się na piętro w głównym hallu szkoły, artefakt leży w żółtej skrzyni.
 5. Urna Podstępu (Urn of Deception) - na końcu przebieralni dziewczyn w Peppermin Hippo (M2,21), po prawej stronie, znajduje się plakat. Zniszcz go, by odsłonić drzwi, za nimi znajdziesz artefakt leżący w żółtej skrzyni.
 6. Wizerunek Księżyca (Effigy of the Moon) - na dachu Photo-Dojo (M1,13). Dostaniesz się tam z użyciem Pierkouru, z dachu Freeman's Tacos (M1,11).
 7. Feromonowa Infuzja (Pheromone Infusion) - po walce z Rodzynkami w misji Fiasko MFC.
Artefakt to fragment anteny - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Artefakt to fragment anteny
 1. Żniwiarz z Bongo (Harvester of Fognl) - zniszcz antenę satelitarną na dachu baraku przy Cetrum Handlowym (M2,17). By wyjść do góry, rozbij toi-toi z pomocą Szału Cukrzyka.
 2. Żyroskop Komandosa Szopa (Coon Commando Gyro) - dostajesz ten artefakt automatycznie po odblokowaniu slotu na epickie artefakty. Stanie się to, gdy osiągniesz 6 poziom postaci.
 3. Krewkość poglądów (Judgmental Rush) - ulepszenie DNA, otrzymasz je po misji Pogadanka 2, po walce z Wieśniakami.
 4. Drogowskaz Wygnania , Strzał adrenaliny (DNA) (Banner of Exile, Adrenal Overload - DNA upgrade) - po pokonaniu ochroniarzy w misji Operacja: Ślepa sprawiedliwość.
 5. Tarcza Lśniącego Orła (Shield of the Shining Eagle) - po wykonaniu zadania Operacja: Ślepa sprawiedliwość.
 6. Napad Empatii (Empathy Surge) - ulepszenie DNA, otrzymasz je po misji Wojna bohaterów 2.
 7. Syfon Szaleństwa, Pierwotna Agresja (Sanity Siphon, Primal Aggression - DNA upgrade) - po walce z bezdomnymi w misji Potrzebujemy narzędzia
 8. Diabelska Inskrypcja, Zmysł rudości (Diabolic Inscription, The Ginger Sense - DNA Upgrade) - po pokonaniu generała w zadaniu Setki rąk chaosu.
 9. Piekielna Pięść Chaosu (Supreme Fist of Chaos) - jest to epicki artefakt, który otrzymasz po walce z Buttersem w zadaniu Setki rąk chaosu.
 10. Mutacja Podskórna (Subdermal Mutation - DNA Upgrade) - po misji Zadzwoń do mnie.
 11. Izba ostatecznej inflacji (Chamber of Ultimate Inflation) - na zapleczu Peppermint Hippo (M2,21), za zamkniętymi na elektroniczny zamek drzwiami.
 12. Rogi ubolewania (Horns of Deplorable) - po misji Zawsze stawiaj na Chaos.
Aktywuj zawór z pomocą Narzędnika, by pozbyć się cieczy z wanny - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Aktywuj zawór z pomocą Narzędnika, by pozbyć się cieczy z wanny
 1. Wściekłość kokainowego dziecka DNA, Pęknięta Kamera (Crack Baby Rage DNA, Crack'd Beholder) - w budynku biurach przy głównej ulicy (M1,7), na piętrze. Użyj zaworu przy wannie, by znaleźć klucz do zamkniętej skrzyni przy oknie.
 2. Statek Atomowy (Nuclear Vessel recipe) - w domu Kevina Stoley'a (M2,5), dostaniesz się tam przez garaż.
 3. Zakaźny Szyfrator (Infectious Encryptor) - na posterunku policji (M2,10), w niedomykającej się celi - wejdziesz do środka z pomocą Czasopierdu Pauzy.
 4. Świetlista Enigma (Luminous Enigma) - w garażu Jimmy'ego (M2,1).
 5. Pierścień Przekrwienia (Ring of Engorgement) - sypialnia rodziców Buttersa (M1,4), otwórz sejf z pomocą Profesora Chaos.
 6. Tekst podnoszący status (Gentrifying Text) - SoDoSoPa (M1,23), na piętrze ruin budynku.
 7. Hipsterski Kubek (Gourd of Hipstering) - na dachu Steed (M1,22) w żółtej skrzyni.
 8. Pieczęć Wolności (Seal of Freedom) - po zakończeniu zadania Sprawy dobrego samarytanina.
 9. Zwój Tysiąca Wiatrów (Scrool of 1000 Winds) - po walce z Ninja w zadanu Zaproszenie.
 10. Przepis na Tantalowy Przyspieszacz (Tantalum Accelerator recipe) - na piętrze na posterunku policji w torbie, obszar dostępny po zadaniu Cienka biała linia.
 11. Szkło Prawdy (Hyper Glass) - w trakcie misji Cienka biała linia.
 12. Pieśń Pijanego Rycerza (Song of the Drunk Knight) - pokój z dowodami na posterunku policji (M2,10).
 13. Shaker Erupcja Młodości (Tumbler of Erupting Youth) - w trakcie misji Cienka biała linia.
 14. Necromicon, Nieboska Siła(Necromicon, Ungodly Strenght DNA upgrade) - po misji Cienka biała linia.
 15. Kodeks energetyczny (Energizing Codex) - po misji Cienka biała linia.
 16. Przepis na Przetwornik Zagłady (Annihilation Overthruster Recipe) - na posterunku policji (M2,10), na klatce schodowej prowadzącej na II piętro, za celami (mała czerwona szkatułka na schodach).
 17. Idol złego dotyku, Twarz Fanatyka (Idol of Inappropriate Touching, Fantastic Visage) - po ukończeniu misji Rozwieszanie zdjęć.
 18. Berło Próżności (Vainglorious Scepter) - po zdobyciu maksymalnego poziomu Tytułu Zbieracza Artefaktów.
 19. Ciężka Ręka Podstępu, Szpic Dominacji (Heavy Hand of Deception, Spire of Domination recipe) - w trakcie zadania Złapać szopa.
 20. Triumf Serca (Triumph of the Heart) - po misji Terapeutyczne wojny.
 21. Czara Najwyższego Upojenia, Siła Alfonsa (Goblet of Supreme Crunk, Pimp Strenght - DNA upgrade) - po wykonaniu zadania Wielkie mordobicie.
 22. Kula Precyzyjnej Orientacji (Orb of Sublime Insight recipe) - plecak w drodze do budynku Laboratorium Mephesto (M2,27) (za bramą).\
 23. Dupotwornik, Twardość Goryla, Wyżłobiona Pamiątka, Buzujące Hormony, Rozumna Cysta (SphincterPlex, Gorill Toughness DNA, Cloven Heirloom, Raging Hormones DNA, Sentient Cyst) - w misji Wielkodupność doktora Mephesto.
 24. Mordercze Inklinacje, Analizator plazmowy (Homicidal Tendencies DNA, Plasma Analizer) - w misji Wielkodupność doktora Mephesto, w szafce po walce ze zmutowanymi szóstoklasistami.
 25. Gwniusz Taktyczny DNA (Tactical Genius DNA) - obok swojej matki w misji Wielkodupność doktora Mephesto.
 26. Złote Taco (Golden Taco) - pokonaj Morgana Freemana w Freeman's Tacos (M1,11) - by rozpocząć walkę rzuć w niego trzykrotnie kapiszonem.
 27. Przepis na Olśniewający Derwisz (Dazzling Dervish Recipe) - w automacie w misji Wielkodupność doktora Mephesto.
 28. Świąteczne Wersety, Elfia Relikwia (Festival Verse, Elven Relic) - w trakcie zadania Pierdy minionej przyszłości.
 29. Niezwykłe obręcze (Hoops of Wonder) - losowo, po pokonaniu Rodzynek.
 30. Generator Efektu Motyla (Butterfly Effector) - losowo, po pokonaniu członków Chaosu.
 31. Miotacz ego (Ego Blaster) - losowo, po pokonaniu szóstoklasistów.
 32. Kanciarz w okularach (Oculus Grifter) - po losowej walce z policjantami.
 33. Zdrożne kółko (Wicked Wobbler) - losowo, po pokonaniu bezdombych.
 34. Modulator Skorupiaków (Crustacean Modulator) - losowo po pokonaniu Kraboludzi.
 35. Kosmiczna Enigma (Cosmic Enigma) - w garażu Kenny'ego (M1,24), klucz wisi na ścianie w sypialni jego rodziców.
 36. Podstawa big bang miłości (Big Bang Boy Butters) - po zebraniu wszystkich obrazków Yaoi.

Do zakupienia:

 1. Fekalizator dźwiękowy (Sonic Fecalizer) - sklepy w przy Ulicy Głównej (np. D-Mobile/sklep odzieżowy), musi zostać zakupiony.
 2. Gęba złośliwości (Mouth of Malice) - fotograf Foto Dojo (M1,13) - musi zostać zakupiony.
 3. Butelka Kremowego Nadzienia (Flash of Orgasmic Power) - kawiarnia / Freeman's Taco, do zakupienia.
 4. Przepis na Księgę Sprytu/Bożka Witalności (Recipe for Idol of Vitality/Tome of Cunning) - w sklepie Szopa w jego kryjówce.
 5. Po misji W brzuchu bestii w sklepie szopa możesz zakupić przepisy na: Czaszkę Rozdarcia (Skull of Sundering), Masteroidę (Masteroid), Optyczny Penetrator (Optic Penetrator), Zegar Otchłani (Abyssal Timepiece).
 6. Złotego Skarabeusza (Scarab of R'Lyeh) - masz szansę otrzymać go także po walce z Rodzynkami w misji Fiasko w MFC, lub zakupić u Szopa.
 7. Gargantuiczny Drąg Destrukcji (Reaming Rod of Gargantua) - od handlarza w klubie nocnym Peppermint Hippo (M2,21).
 8. Magnetyczne Dynamo (Magnum Dynamo) - sklepie z bronią Jimbo (M2,24).
 9. Piec Metaboliczny (Metabolic Furnace) - w barze Skeetera (M2,25).
 10. Przepisy: Koło Bersekera, Paszcza Starożytnego, Piekielne Hieroglify, Kable Mocy, Wyrocznia Dewiantów, Przepis na Pryzmatyczne oko (Berseker Wheel, Elder Maw, Infernal Glyphs, Necro Clamps, Oracle of the Deviant, Prismatic Eye recipes) - po misji Setki rąk Chaosu w kryjówce Szopa.
 11. Nekrometr Glutenowy (Gluten Necrometer) - np. w Barze Skeetera (M2,25) po misji Setki rąk Chaosu.
 12. Szczeniak bojowy, Łapa Burego Kupra (Pup o'War, Scuzzlebutt Paw) - w sklepach (np. sklep z bronią Jimbo (M2,24) po misji Setki rąk Chaosu.
Do wykonania figurki potrzebujesz dość drogiego zestawu części ze sklepu odzieżowego - Artefakty i przepisy - sekrety w South Park Fractured But Whole - South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry
Do wykonania figurki potrzebujesz dość drogiego zestawu części ze sklepu odzieżowego
 1. Martwiczy Bożek (Necrotic Idol Recipe) - 2nds Sloppy(M1,10) po misji Setki rąk Chaosu. Aby stworzyć ten przepis, musisz przetkać z pomocą Narzędnika dwie toalety, w domu Buttersa (M1,4) oraz w ośrodku kultury (M2,7). Dodatkowo zakup wymagane części w sklepie 2nds Sloppy.
 2. Kiblo-caster (Shat-o-Caster) - D-Mobile (M2,16) po misji Setki rąk Chaosu.
 3. Symbol Okrucieństwa (Emblem of Brutality) - możesz go zakupić w automacie w piwnicach posterunku policji (M2,10).

Pedofilska Klinga, Okama Dreambox (Pedo Saber, Okama Dreambox) - w sklepach, np. Tweek Coffee / Photo Dojo, po misji Cienka biała linia.