Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Stellaris - poradnik do gry

Stellaris - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Działania dyplomatyczne | Dyplomacja w Stellaris poradnik Stellaris

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2019

W ramach okna dyplomacji w Stellaris dostępne są opcje które, poza wymianą handlową umożliwiają wywarcie trwałego wpływu na relacje pomiędzy imperiami. Poniższa strona poradnika dokładnie opisuje te kwestie.

Z każdej z opcji możesz skorzystać jedynie wtedy, gdy twoje imperium i druga strona negocjacji spełniacie określone warunki. Jeżeli imperium z którym prowadzisz rozmowy jest wasalem innej nacji to liczba możliwych działań dyplomatycznych będzie ograniczona.

Poniżej znajdziesz wszystkie dostępne działania dyplomatyczne.

Wojna

Wywołanie otwartego konfliktu to najbardziej nieprzewidywalne w skutkach działanie. Zanim wypowiesz wojnę innej nacji dokładnie zaplanuj swoje działania i obierz cele misji. Zgromadź maksymalną liczbę dostępnych jednostek i zbierz niezbędne surowce. Wyposaż garnizony w armie obronne i uderzeniowe. Podczas wojny twoje fundusze szybko stopnieją i musisz być przygotowany na starcie ze znacznymi siłami wroga.

Każda z wojen w Stellaris musi być wypowiedziana w oparciu o konkretne cele. Najlepiej decyduj się na małe konflikty, które możesz zakończyć przy wygraniu 1-2 bitew i zajęciu określonych układów. Podczas wyboru celów nie porywaj się na stolicę oddaloną o kilkanaście układów od twoich granic. Zanim twoja flota do niej dotrze może nie zostać z niej żaden statek. Najlepiej organizuj pojedyncze starcia w walce o planety znajdujące się przy granicy. Wojna może być wypowiedziana w dwóch zamysłach: wyzwolenie planety lub jej przejęcie. Postronne, niezamieszkane układy są bez znaczenia. Jeśli przeciwnik straci kontrolę nad układem wyznaczonym w wojnie to automatycznie przegrywa całą wojnę.

Zanim rozpoczniesz konflikt najlepiej zbierz swoje armie wokół planety znajdującej się najbliżej twojego celu. Floty powinny stacjonować w kosmoporcie co w znacznym stopniu zmniejszy koszty utrzymania jednostek. Zbierz możliwie największe siły i podziel je na poszczególne zadania. Pamiętaj, że zajmowanie planety odbywa się za pośrednictwem armii lądowych. Te przemieszczają się w kosmosie na statkach transportowych. Nie możesz pozostawić jednostek tego typu bez ochrony bo mogą stać się łatwym celem dla wrogiej floty.

Gdy już przygotujesz jednostki musisz otworzyć okno dyplomacji i wypowiedzieć wojnę. Ważne jest to, że nie możesz wypowiedzieć wojny nacji z którą byłeś w sojuszu lub którą zapewniłeś o braku agresji. W obu przypadkach jest przewidziany okres karencji w ramach którego przycisk wojny będzie nieaktywny.

Po uruchomieniu wojny w panelu dyplomacji powinieneś zobaczyć powyższe okno - Działania dyplomatyczne | Dyplomacja w Stellaris - Stellaris - poradnik do gry

Po uruchomieniu wojny w panelu dyplomacji powinieneś zobaczyć powyższe okno. Składa się z dwóch części. W lewej części będą dostępne wszystkie planety, które wskazane imperium kontroluje. Prawa cześć to cele, które wybrałeś w ramach wojny. Żeby włączyć jedną z planet do celów wojennych musisz wybrać odpowiednią opcje z listy i przeciągnąć ją przy wciśniętym LPM na symbol swojego imperium.

Na wskazanym obrazku możesz zauważyć, że każda z planet ma określoną wartość wliczaną do kosztu wojny. Maksymalny koszt wojny to 100, a jeśli przekroczysz tą wartość to przycisk potwierdzający wypowiedzenie wojny stanie się nieaktywny. W zależności od tego czy zamierzasz przejąć planetę czy tylko ją wyzwolić koszt jest różny. Najmniejszy koszt wojny ponosisz jeśli chcesz wyzwalać poszczególne układy, żeby zająć je drogą pokojową.

Ważne: Wypowiadając wojen imperium, które jest w sojuszu musisz być gotowy na to, że wypowiadasz wojnę wszystkim sojusznikom jednocześnie. Każdy z nich w ramach wojny może wyznaczyć inne cele w twoim państwie i będzie próbował je zająć. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku imperiów, które mają wasali. Wasal zawsze wyśle wojska żeby spełnić swoją powinność wobec suwerena. Najlepiej atakować imperia, które aktualnie prowadzą wojny co może zagwarantować ci, że przeciwnik nie wystawi do walki z tobą wszystkich dostępnych sił.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie