Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shardlight - poradnik do gry

Shardlight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Prolog | Shardlight poradnik Shardlight

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Porady ogólne

Eksploracja

Dokładnie badaj wszystkie lokacje - w grze nie ma ujawniania hotspotów, co oznacza, że trzeba polegać wyłącznie na własnej spostrzegawczości. Komentarze Amy dostarczają kolejnych informacji na temat świata gry (przeważnie są też inne po kliknięciu PPM niż po kliknięciu LPM), a niekiedy stanowią podpowiedź co do dalszych poczynań. Podobnie rozmowy z innymi postaciami - warto nagabywać każdego i wyczerpywać wszystkie tematy.

Ekwipunek

Inwentarz pojawia się po najechaniu kursorem myszki w górę ekranu. Niektóre przedmioty (po kliknięciu ich PPM) można oglądać w nim w zbliżeniu, co przeważnie oznacza, że należy coś z nimi zrobić albo przynajmniej zwrócić uwagę na komentarz bohaterki.

Menu

Przy otwartym ekwipunku widoczne jest też menu gry (w prawym górnym rogu ekranu). Znajduje się w nim opcja przejścia jej z komentarzem twórców, za co jest osiągnięcie, a po ukończeniu zabawy odblokowany zostaje bonusowy materiał: grafiki koncepcyjne i śmieszne wpadki podczas nagrywania dubbingu. W menu możesz też przyspieszyć tempo poruszania się Amy oraz włączyć lub wyłączyć napisy.

Zagadki

W grze przeważają zagadki środowiskowe, czyli polegające na manipulowaniu posiadanymi przedmiotami na obiektach otoczenia. Częste są też akcje typu "przynieś komuś coś, czego potrzebuje, a otrzymasz to, czego potrzebujesz Ty" - czyli przygodówkowa klasyka. Łamigłówek planszowych jest niewiele.

Osiągnięcia

Grając w wersję steamową, możesz zdobywać osiągnięcia - jest ich w sumie 19. Niektóre wpadają same, np. za ukończenie gry, ale w przypadku większości trzeba zrobić coś jeszcze oprócz wymaganego do przejścia gry minimum, np. kliknąć wszystkie interaktywne obiekty w danej lokacji albo wypróbować wszystkie dostępne możliwości czy wyczerpać wszystkie kwestie dialogowe.