Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shardlight - poradnik do gry

Shardlight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uruchom reaktor | Prolog | Shardlight poradnik Shardlight

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Uruchom reaktor

Zszedłszy do tunelu, otwórz drzwi po prawej i maszeruj dalej przejściem (po prawej) spowitym błękitnym światłem.

Dotarłszy do sali z reaktorem, porozmawiaj z leżącym obok niego mężczyzną. Następnie spróbuj uruchomić reaktor (błękitny kryształ po prawej) - pojawi się plansza, na której trzeba wybrać kod. Nie znasz go, zatem wyjdź ze zbliżenia na panel z kodem ("Exit" w prawym dolnym rogu ekranu) i zapytaj o niego mężczyznę. Obiecaj, że mu pomożesz, a dowiesz się, że potrzebny jest numer seryjny danego urządzenia. Otrzymasz też kuszę, niestety - bez strzały. Zgodnie z sugestią technika niezbędną do kompletu strzałę wyjmij z czaszki leżących przy basenie (po lewej) zwłok (kliknij je).

Wróć do pierwszego pomieszczenia i przyjrzyj się płycie na metalowej skrzynce wiszącej na ścianie (na lewo od drzwi), niestety - jest przerdzewiała i nie sposób odczytać wyrytego na niej napisu - Uruchom reaktor | Prolog | Shardlight - Shardlight - poradnik do gry

Wróć do pierwszego pomieszczenia i przyjrzyj się płycie na metalowej skrzynce wiszącej na ścianie (na lewo od drzwi), niestety - jest przerdzewiała i nie sposób odczytać wyrytego na niej napisu. Strzel zatem z kuszy do zwisającej z sufitu lampy (kliknij kuszę w ekwipunku - pojawia się on po najechaniu kursorem myszki w górę ekranu - a następnie kliknij lampę kursorem w kształcie celownika), po czym wyjmij z leżącej na posadzce lampy świecę - bohaterka zabierze też swoją strzałę.

Zwróć uwagę na znajdujący się nad drzwiami wentylator - kliknij regulującą jego działanie okrągłą płytkę poniżej (na prawo od metalowej skrzynki) i w zbliżeniu ustaw szybkość obracania się wentylatora na maksymalną (mniej więcej na godzinie 9), po czym naciśnij widoczny poniżej przycisk (w dół), by skierować strumień powietrza na zewnątrz pomieszczenia.

Otwórz drzwi, a znalazłszy się za nimi, pociągnij za sznurek zwisający z odpowietrznika, by go otworzyć. Mocny strumień powietrza zrzuci na ziemię kartkę papieru - podnieś ją.

Odczytywanie numeru seryjnego

Wróć do pierwszej salki i ponownie przybliż widok na płytę na skrzynce. Przyłóż do niej kartkę papieru, po czym energicznie przesuń po niej kilkakrotnie świecą, aż odciśnięty napis będzie dobrze widoczny (jak na fotce poniżej). Zapamiętaj numer seryjny: 2794. Wyjdź ze zbliżenia.

Maszeruj do sali z reaktorem, gdzie w zbliżeniu, klikając strzałki nad lub pod cyframi, ustaw na jego panelu ów kod - Uruchom reaktor | Prolog | Shardlight - Shardlight - poradnik do gry

Maszeruj do sali z reaktorem, gdzie w zbliżeniu, klikając strzałki nad lub pod cyframi, ustaw na jego panelu ów kod. Po rozmowie z mężczyzną, w trakcie której dostaniesz od niego list, strzel do niego z kuszy.