Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong poradnik Shadowrun: Hong Kong

Bad Qi - zadanie główne

Cel zadania: Uzyskaj dostęp do biura kierownictwa

Przydatne umiejętności: Etykieta: Security, Decking +[3], walka; opcjonalnie: Charyzma [4], Body [4], Inteligencja [6]/Broń: Pistolet [5].

Poziom trudności: Średni

Zadanie rozpoczyna się od dialogu ze strażnikiem - nie zgrywaj chojraka - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Zadanie rozpoczyna się od dialogu ze strażnikiem - nie zgrywaj chojraka

Już na początku zadania pilnuj, aby nie wydawać nieuprzejmych i żartobliwych odpowiedzi, jeśli chcesz dostać się na górę z całym zespołem (ewentualnie nie będziesz mieć problemu, jeśli posiadasz Charyzmę [4]). Otrzymasz fałszywe ID, z którym niestety wiele zrobić nie możesz.

Aby dostać się na wyższy poziom możesz wykonać kilka działań:

  • Zaatakuj strażników
  • Przekonaj pracownika, by otworzył windę (etykieta: Security)
  • Zdobądź ID i odszukaj urządzenie omijania zabezpieczeń (wymagane: Body [4]/100 jenów, lub etykieta: Security)
  • Włam się do systemu (wymagany Decking)
W pokoju obok znajdziesz miłego pracownika biurowca - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
W pokoju obok znajdziesz miłego pracownika biurowca

Pomijając bezpośredni atak... Opcja pierwsza: dostępne są dwie możliwości przekonania pracownika (w pokoju po lewej stronie) - by otworzył windę (M7,5) (pracownik ginie) i lepsza (otrzymasz 2 pkt Karmy), żeby zgłosił włamanie na 27 piętrze. Wtedy po tym, jak dokona zgłoszenia weź kartę z biurka ochrony (M7,4), gdy ta wejdzie do windy i dołącz do nich, po czym aktywuj windę przyciskiem (M7,5).

Urządzenie omijające zabezpieczenia znajdziesz w pomieszczeniu technicznym - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Urządzenie omijające zabezpieczenia znajdziesz w pomieszczeniu technicznym

Alternatywa to wyłudzenie od pracownika karty ID i pokazanie jej strażnikowi od pokoju po lewej stronie (masz tylko jedno podejście, dlatego nie rozmawiaj ze strażnikiem, dopóki nie masz karty!). Musisz także skłamać, że jesteś z obsługi (lub użyć Charyzmy [3]). Wtedy możesz wejść do środka, a tam w rogu pokoju znajdziesz urządzenie (M7,9), które w interakcji z terminalem (M7,3) po włożeniu karty ominie zabezpieczenia i nada twojej karcie wyższy status, pozwalający na ominięcie strażników przy windzie.

Terminal wejścia do Matrixa - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Terminal wejścia do Matrixa

Trzecią opcją jest włamanie do systemu poprzez Matrixowy terminal (M7,2). Otrzymasz wtedy dostęp administracyjny (skorzystaj jeszcze z terminala (M7,3) obok, aby wyrobić kartę) oraz znaleźć wartościowe dane (Wuxing Delivery Data) - 150 jenów. Nie jest to jednak łatwe, ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń (zalecany Decking na poziomie +3 oraz dobre programy).

Karta na biurku prezesa firmy - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Karta na biurku prezesa firmy

Udaj się na piętro (M7,7). Tam otrzymasz zadania: zniszcz świątynię na najwyższym piętrze, uniemożliw przepływ Qi w 35%, opcjonalnie w 50% i 100%. Jeśli nie zależy ci na zadaniach pobocznych, nie będziesz mieć wiele roboty (gdyż zniszczenie ołtarza świątyni zapewnia już 15% zakłóceń). Miejsca, w których można zakłócić przepływ Qi zostały opisane w rozdziale o zadaniach pobocznych.

W następnej kolejności musisz dostać się na piętrze na koniec korytarza, do biura prezesa (M7,6). Zabierz z biurka kartę (M7,13), która pozwoli dostać ci się do świątyni przez drugą windę. Na piętrze czeka cię najpierw walka z pięcioma żywiołakami (najpierw grupa trzech, dwóch po przeciwnej stronie). Nie powinni stanowić problemu.

Zniszcz ołtarz - obejdzie się jednak bez spektakularnych efektów specjalnych - Bad Qi - zadanie główne | Wuxing Skytower M7 | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Zniszcz ołtarz - obejdzie się jednak bez spektakularnych efektów specjalnych

Gdy dotrzesz do przeciwległego krańca świątyni dostrzeżesz złoty ołtarz (M7,8) - zniszcz go. Wracaj do windy, jednak nie za szybko. Gdy będziesz w połowie drogi, z windy przybędzie pięciu magów - nie bardzo odpornych i o dość słabej celności - staraj się wziąć ich na dystans. W lokacji znajduje się sporo Dragon Lines - wykorzystaj to, jeśli posiadasz jakichkolwiek magów.

Zadanie końcu wejście do windy (nie możesz wrócić na żaden wcześniejszy poziom). Za ukończenie misji otrzymasz 8 punktów Karmy oraz standardowo 1700 jenów; 2200 przy ukończeniu zadania dodatkowego.