Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wprowadzenie | Śródziemie - Zadania poboczne w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

Wprowadzenie

Przykładowe miejsce rozpoczęcia pobocznego zadania - Wprowadzenie | Śródziemie - Zadania poboczne w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowe miejsce rozpoczęcia pobocznego zadania

W grze LEGO The Hobbit do zaliczenia jest mnóstwo pobocznych zadań. Możesz zajmować się nimi w przerwach pomiędzy zaliczaniem głównych etapów, czyli w trakcie swobodnej eksploracji Śródziemia. Osobiście polecam zdecydować się na taki krok po zaliczeniu głównego wątku fabularnego gry, bo dopiero wtedy wszystkie opcjonalne misje zostaną udostępnione (gra po ukończeniu każdego głównego etapu odblokowuje kilka lub kilkanaście nowych questów).

Miejsca napotykania zleceniodawców pobocznych zadań są zawsze pokazywane na mapie świata. Poznasz je po białych i czerwonych pytajnikach, które jednocześnie symbolizują dwa zasadnicze typy pobocznych questów:

  • Nagrodą za zaliczanie zadań z białym pytajnikiem są przede wszystkim mithrilowe klocki LEGO
  • Nagrodą za zaliczanie zadań z czerwonym pytajnikiem są przede wszystkim czerwone klocki LEGO
Korzystanie z ognisk pozwala na zmianę pory dnia - Wprowadzenie | Śródziemie - Zadania poboczne w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Korzystanie z ognisk pozwala na zmianę pory dnia

Jedynym ograniczeniem powiązanym z pobocznymi zadaniami jest to, że niektóre z nich są dostępne o ściśle określonej porze dnia. Jeżeli zamiast pytajnika widzisz ikonę słońca to oznacza to, że musisz zaczekać aż nastanie dzień. Jeżeli natomiast zamiast pytajnika widzisz ikonę księżyca to oznacza to, że musisz zaczekać aż nastanie noc.

Jako że w grze nie ma mechanizmu upływu czasu jedynym sposobem na zmianę aktualnej pory dnia jest odwiedzenie jednego z zaznaczonych na mapie świata obozowisk. Po wejściu w interakcję z obozowiskiem nastąpi wspomniana zamiana i będziesz mógł zająć się zaliczeniem pominiętych wcześniej zadań.