Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

1. Główny wątek fabularny w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

Po zaliczeniu danej głównej misji musisz dotrzeć do miejsca rozpoczęcia kolejnej i drogę do niej wskazują błękitne ćwieki - 1. Główny wątek fabularny w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Po zaliczeniu danej głównej misji musisz dotrzeć do miejsca rozpoczęcia kolejnej i drogę do niej wskazują błękitne ćwieki

W podstawowej wersji gry LEGO The Hobbit (nie licząc jej rozszerzeń DLC) do zaliczenia jest w sumie szesnaście głównych etapów. Gra rozpoczyna się od razu od pierwszego etapu, przy czym po jego ukończeniu nie awansujesz w automatyczny sposób do kolejnego. Dzieje się tak dlatego, że w przerwach pomiędzy głównymi misjami drużyna bohaterów przemierza Śródziemie będące otwartym środowiskiem gry. W praktyce oznacza to, że podobnie jak w innych grach z otwartymi światami możesz odwlekać moment rozpoczęcia kolejnego głównego zadania i zajmować się innymi rzeczami, dokładniej opisanymi w Kroku 2. Osobiście nie radzę jednak decydować się na taki krok dopóki nie zaliczysz wszystkich szesnastu etapów, bo w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł dotrzeć do wielu lokacji czy sekretów (więcej informacji na temat tego typu ograniczeń w Kroku 3).

Chcąc przystąpić do kolejnej głównej misji głównego wątku fabularnego gry musisz dotrzeć do punktu wskazywanego na mapie świata. Jeżeli jest to Twoje "pierwsze podejście" do danej misji to rozpocznie się ona automatycznie po tym jak znajdziesz się dostatecznie blisko punktu startu (drogę do niego wyznaczają dodatkowo błękitne ćwieki).

1 - 1. Główny wątek fabularny w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Sytuacja prezentuje się nieco inaczej jeśli ukończyłeś już wcześniej dany główny etap i chcesz go teraz powtórzyć, na przykład po to żeby zdobyć więcej ćwieków czy pozyskać pominięte skarby - 1. Główny wątek fabularny w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Sytuacja prezentuje się nieco inaczej jeśli ukończyłeś już wcześniej dany główny etap i chcesz go teraz powtórzyć, na przykład po to żeby zdobyć więcej ćwieków czy pozyskać pominięte skarby. LEGO The Hobbit podobnie jak poprzednie odsłony cyklu posiada mechanizm powtarzania misji, ale nie radzę go używać dopóki nie zaliczysz całego wątku fabularnego gry. Każdy główny etap możesz powtórzyć na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszy sposób zakłada wybranie jednego ze znaczników głównych misji, takiego jak ten pokazany na obrazku 1 (powyżej). Co ciekawe, nie musisz odnajdywać konkretnego znacznika (np. misji 1), bo po wybraniu dowolnego z nich możesz przełączać się między misjami. Drugi sposób zakłada dotarcie do znacznika misji bezpośrednio w świecie gry i przykład jednego z nich pokazany został na obrazku 2.

Po wybraniu interesującego Cię zadania zostaniesz dodatkowo zapytany na jakich zasadach chcesz rozegrać daną misję. Polecam zawsze decydować się na tryb swobodnej rozgrywki (Free Play), bo pozwoli ci to korzystać ze wszystkich zgromadzonych postaci i w rezultacie docierać do skarbów niedostępnych dla standardowego zestawu bohaterów.

Jeden z ekranów podsumowania - 1. Główny wątek fabularny w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Jeden z ekranów podsumowania

Korzystając z okazji warto przypomnieć, że każdy główny etap jest przez grę na bieżąco śledzony i oceniany i po jego zaliczeniu wyświetlane jest pełne podsumowanie. Informuje ono przede wszystkim o zgromadzonych monetach (więcej na ich temat w Kroku 6) oraz o zdobytych sekretach (więcej na ich temat w Kroku 9), choć możesz się też dowiedzieć o nowo odblokowanych postaciach czy zdarzeniach na mapie świata.