Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

7. Surowce w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

Surowce (w anglojęzycznej wersji gry są one po prostu nazywane lootem) to zupełna nowość w produkcjach z serii LEGO i oto kilka najważniejszych informacji na ich temat, o których powinieneś wiedzieć - 7. Surowce w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Surowce (w anglojęzycznej wersji gry są one po prostu nazywane lootem) to zupełna nowość w produkcjach z serii LEGO i oto kilka najważniejszych informacji na ich temat, o których powinieneś wiedzieć:

  • Surowce dzielą się na szesnaście różnych kategorii (m.in. złoto, kamień, drewno czy żywność). Zapasy surowców z każdej kategorii uzupełnia się osobno. Możesz je oczywiście zawsze podejrzeć - musisz przytrzymać klawisz standardowo odpowiedzialny za zamianę postaci i z rozwijanego menu wybrać opcję powiązaną z surowcami (Loot). Gra na ekranie wyświetli pokazaną na powyższym obrazku tabelę.
  • Surowce zdobywa się w bardzo podobny sposób do ćwieków (monet), czyli przede wszystkim dzięki niszczeniu obiektów z otoczenia, rozwiązywaniu wybranych mini-gier i pokonywaniu przeciwników.
  • Surowców w przeciwieństwie do ćwieków (monet) nie traci się w momencie gdy sterowana postać pozbawiona zostanie wszystkich serduszek z paska zdrowia.
Rozbijanie kilofem skupisk silniejszych klocków to dobry pomysł na zdobywanie różnorakich sztabek - 7. Surowce w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Rozbijanie kilofem skupisk silniejszych klocków to dobry pomysł na zdobywanie różnorakich sztabek

Tak jak już wspomniałem surowce w większości sytuacji pozyskuje się w bardzo zbliżony sposób do ćwieków (monet). Istnieją jednak metody na zwiększenie prawdopodobieństwa zdobycia konkretnego typu surowca i warto o nich pamiętać szczególnie wtedy gdy musisz je zdobyć żeby awansować dalej w głównym wątku fabularnym czy wykuć pożądany przedmiot w trybie swobodnej eksploracji:

  • Jeśli chcesz pozyskiwać różnego rodzaju sztabki i kryształy to warto odwiedzać jaskinie i kopalnie celem przystępowania do mini-gier górniczych (skupiska klocków, na których używa się kilofa).
  • Jeśli chcesz pozyskiwać surowce takie jak chleb, marchewki czy ryby to warto odwiedzać wioski i miasta. Rozglądaj się w tego typu lokacjach za koszami i skrzyniami wypełnionymi poszukiwanymi rodzajami surowców.
  • Jeśli chcesz pozyskiwać drewno, kamień i sznury to warto niszczyć odnajdywane w trakcie rozgrywki drewniane konstrukcje.
  • Jeśli chcesz pozyskiwać mięso i skóry to warto przystępować do regularnych potyczek z goblinami. Potwory te często pozostawiają po sobie wspomniane odmiany surowców.
Przykładowy handlarz surowcami - 7. Surowce w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowy handlarz surowcami

Alternatywnym sposobem pozyskiwania dużych ilości surowców wybranego typu jest korzystanie z usług napotykanych w świecie gry handlarzy. Każda taka postać ma zazwyczaj do zaoferowania kilkadziesiąt sztuk jakiegoś rzadkiego surowca, choć musisz niestety liczyć się z tym, że chcąc go pozyskać będziesz musiał poświęcić dużą ilość surowców innego typu. Warto się w rezultacie zawsze zastanowić czy tego typu zamiana jest na pewno dla Ciebie korzystna.

1 - 7. Surowce w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowe okna wydawania surowców - 7. Surowce w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowe okna wydawania surowców

Kolejnych surowców nie gromadzi się wyłącznie dla własnej satysfakcji, albowiem mają one również praktyczne zastosowania. Mogą one być mianowicie wykorzystywane do budowania nowych obiektów (płyty tworzenia - Craft Table), konstruowania pojedynczych przedmiotów u kowala czy pożywania wybranych członków drużyny (m.in. Bombura).

W przypadku nie dysponowania wymaganą liczbą surowców w momencie rozpoczęcia danej akcji gra nie pozwoli ci awansować dalej. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków nie powoduje to, że musisz rozpoczynać mozolny proces przeszukiwania świata gry w poszukiwaniu właściwych surowców. Zazwyczaj jest tak, że wystarczy poniszczyć wszystkie obiekty z najbliższej okolicy (dotyczy to przede wszystkim misji głównego wątku fabularnego gry), pozyskując dziwnym zrządzeniem losu akurat te odmiany surowców, których najbardziej się potrzebuje.