Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

Obecność np. nieprzekraczalnej rzeki czy barykady na drodze może oznaczać, że w dane miejsce nie możesz jeszcze dotrzeć - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Obecność np. nieprzekraczalnej rzeki czy barykady na drodze może oznaczać, że w dane miejsce nie możesz jeszcze dotrzeć

W LEGO The Hobbit podobnie jak w grze LEGO Władca Pierścieni możliwa jest eksploracja Śródziemia i ma to miejsce w przerwach pomiędzy zaliczaniem głównych misji. Gra stara się oczywiście na wszelkie możliwe sposoby urozmaicać ten proces i najważniejsze atrakcje związane z przemierzaniem świata gry opisane zostały w dalszej części tego rozdziału. Na dokładniejsze zbadanie mapy świata radzę zdecydować się po ukończeniu głównego wątku fabularnego gry, bo początkowo dostęp do wielu obszarów może być zablokowany (rzeka, barykada, zniszczony most itp.) i jest to wynikiem niedostatecznego posunięcia do przodu linii fabularnej.

Uwaga - Mapę świata możesz do woli oddalać, przybliżać i przesuwać. Wykorzystywane są tego te same klawisze, które standardowo służą do manipulowania widokiem.

1 - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Pomiędzy głównymi lokacjami na mapie świata możesz podróżować na dwa zasadnicze sposoby - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pomiędzy głównymi lokacjami na mapie świata możesz podróżować na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszy wariant zachowania zakłada wykorzystywanie głównych ścieżek, które są oznaczone na mapie niewielkimi kropkami. Drugi wariant zachowania to opcja szybkiej podróży i staje się ona dostępna po zaliczeniu ósmego etapu gry (Out of the Frying Pan...), czyli po drugiej konfrontacji z Azogiem Plugawym. Chcąc szybko przenieść się do innej lokacji musisz odnaleźć w świecie gry lub wybrać z mapy świata statuę orła (Eagle Statue - powyższe obrazki) i następnie określić swój cel. To zdecydowania lepsza metoda podróży, szczególnie jeśli chcesz szybko dotrzeć do jakiejś bardziej oddalonej lokacji.

Uwaga - Ikony z drzwiami połączonymi ze strzałkami symbolizują miejsca, w którym można wkroczyć do jakieś odrębnego zamkniętego obszaru (chatka, jaskinia itp.).

Przykładowe obozowisko - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowe obozowisko

W LEGO The Hobbit nie ma pełnego cyklu dnia i nocy, aczkolwiek możliwe jest wybieranie aktualnej pory dnia. Działanie to ma przede wszystkim na celu zagwarantowanie sobie dostępu do wybranych dodatkowych aktywności w Śródziemiu, gdyż niektóre poboczne zadania, znajdźki czy grywalne postacie pojawiają się w danym obszarze mapy np. tylko w nocy. Chcąc zmienić aktualną porę dnia musisz odwiedzić jedno z obozowisk i zdecydować się na odpoczynek przy ognisku. Akcja ta jest darmowa i nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami (utrata surowców itp.).

Na mapie świata znajduje się wiele różnych ikon i gra niestety niespecjalnie pomaga w ich rozpoznawaniu, albowiem nie przygotowano stosownej legendy - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Na mapie świata znajduje się wiele różnych ikon i gra niestety niespecjalnie pomaga w ich rozpoznawaniu, albowiem nie przygotowano stosownej legendy. Dość częstym widokiem są białe i czerwone pytajniki. Symbolizują one miejsca rozpoczynania pobocznych zadaniach (przykład na powyższym obrazku) i kolejne tego typu drobne zlecenia odblokowywane są w miarę zaliczania kolejnych misji trybu fabularnego. Dokładny opis przejścia każdego z tych zadań znajduje się w głównym poradniku gry i zazwyczaj wymagają one wykonania jakiejś prostej czynności czy zaliczenia mini-gry. Polecam oczywiście regularnie do nich przystępować, bo są one nagradzane mithrilowymi klockami, ćwiekami (monetami) lub czerwonymi klockami LEGO.

Ważna uwaga - Nie wszystkie z odblokowanych pobocznych zadań są w danym momencie dostępne. Ikony księżyca oraz słońca oznaczają, że danym opcjonalnym zleceniem musisz zainteresować się o innej porze dnia!

Jedna ze specjalnych lokacji - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Jedna ze specjalnych lokacji

Kolejna kategoria ikon to te, które symbolizują lokacje specjalne. Każda tego typu lokacja jest unikatowa i przykładem tego typu miejscówki jest budynek do składowania odnalezionych minizestawów w Rivendell.

Uwaga - Specjalne lokacje są zaznaczane na mapie dopiero w momencie ich odkrycia. Bardzo wskazane jest w rezultacie dokładne badanie wszystkich nowo odwiedzanych miast i wiosek (rozglądaj się przede wszystkim za ikonami z drzwiami, które informują o wejściach do zamkniętych obszarów).

Przykładowy sekret odnaleziony na głównej mapie - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowy sekret odnaleziony na głównej mapie

Na mapie Śródziemia zaznaczane są również lokalizacje wybranych sekretów, a mianowicie mithrilowych klocków LEGO (biała ikona klocka) i schematów (ikona zamkniętej koperty; więcej informacji na temat znajdziek zamieszczono w Kroku 9). Nie radzę jednak próbować docierać do tych znajdziek już od samego początku gry, bo dostęp do wielu sekretów jest bardzo utrudniony i wymusza dysponowania bardziej "zaawansowanymi" postaciami lub przedmiotami.

Jedna z ikon postaci do wynajęcia - 2. Śródziemie i jego eksploracja w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Jedna z ikon postaci do wynajęcia

Ostatnia z ważniejszych kategorii ikon pokazywanych na mapie świata to wizerunki postaci. Schemat działania jest w tym przypadku bardzo prosty - dotarcie do miejsca pobytu danej postaci pozwoli ci ją zrekrutować i bardzo często nowo odblokowywani bohaterowie dysponują unikalnymi zdolnościami lub elementami ekwipunku. Także i w tym przypadku pośpiech jest jednak niewskazany, bo wynajęcie danej postaci niemal zawsze oznacza wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy ćwieków (monet).

Uwaga - Nie wszystkie dodatkowe postacie są w danym momencie dostępne. Ikony księżyca oraz słońca oznaczają, że z danym bohaterem musisz spotkać się o innej porze dnia!