Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

5. Współpraca w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

Działania kooperacyjne mogą np. służyć przenoszeniu wybranych sojuszników w niedostępne dla nich miejsca - 5. Współpraca w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Działania kooperacyjne mogą np. służyć przenoszeniu wybranych sojuszników w niedostępne dla nich miejsca

Wszystkie poprzednie gry z serii LEGO stawiały bardzo duży nacisk na aktywną współpracę pomiędzy dostępnymi w danym momencie postaciami i nie inaczej jest w przypadku LEGO The Hobbit. Kooperacja pomiędzy osobami z drużyny dzieli się na dwie zasadnicze kategorie i ma bardzo zbliżone założenia niezależnie od tego czy współpracujemy z osobnikiem kontrolowanym przez sztuczną inteligencję czy z żywym graczem, z którym bawimy się np. na podzielonym ekranie.

Pierwsza kategoria działań kooperacyjnych to takie, które służą przedostawaniu się w pozornie niedostępne miejsca. Typowe przykłady tego typu akcji to np. złapanie się postaci bujającej się na łańcuchu, przebicie się wspólnymi siłami przez mur czy ustawienie się z długim kijem w miejscu, w którym na danego bohatera będzie się mógł wspiąć inny sojusznik. Miejsca, w których tego typu działania kooperacyjne są wymagane, przedstawione zostały w głównym poradniku do gry (opis przejścia i omówienia lokalizacji poszczególnych sekretów).

Druga kategoria działań kooperacyjnych to takie, które są pomocne (lub wręcz wymagane) w osłabianiu wrogów - 5. Współpraca w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Druga kategoria działań kooperacyjnych to takie, które są pomocne (lub wręcz wymagane) w osłabianiu wrogów. Z tego typu akcji korzysta się przede wszystkim w trakcie walk z bossami (przykład na powyższym obrazku). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dobór postaci do wspólnego ataku zazwyczaj nie odgrywa żadnej roli, gdyż cały proces jest zautomatyzowany (wystarczy zbliżyć się do przeciwnika, wcisnąć wymagany klawisz i można "obserwować fajerwerki").

Uwaga - Jeśli grasz w pojedynkę to pomocnik sterowany przez sztuczną inteligencję bardzo często sam poprawnie ustawia się w miejscu wykonania akcji w kooperacji, np. przy ogłuszonym przeciwniku, którego trzeba dobić poprawnie zrealizowanym atakiem zespołowym. W przypadku gry z żywym graczem będziesz niejednokrotnie musiał sam dbać o tego typu szczegóły, choć i w takich sytuacjach ustalenie prawidłowej metody działania nie jest zazwyczaj kłopotliwe.