Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

8. Mini-gry w LEGO The Hobbit poradnik LEGO The Hobbit

W grze LEGO The Hobbit nie brakuje różnorakich mini-gier i poniższe zestawienie prezentuje te, które pojawiają się najczęściej. Oprócz omówienia ogólnych założeń każdej mini-gry odnajdziesz tu też cenne wskazówki pomocne w uzyskiwaniu w nich jak najlepszych wyników. To wbrew pozorom istotna kwestia, bo szybkie wykonywanie założonych czynności i unikanie popełniania zbyt dużej ilości błędów jest często dodatkowo nagradzane (ćwieki, surowce, zachowanie paska zdrowia itp.).

Wciskaj rytmicznie pokazywany przez grę klawisz - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Wciskaj rytmicznie pokazywany przez grę klawisz

Jedną z najczęstszych odmian mini-gier są te, które powiązane są ze staczaniem walk i pojawiają się one w kilku różnych odmianach. Mini-gra może na przykład załączyć w momencie siłowania się z przeciwnikiem w walce wręcz czy wtedy gdy będziesz go chciał zrzucić z dosiadanego przez niego warga. Niezależnie od okoliczności kluczem do sukcesu jest rytmiczne wciskanie pokazywanych na ekranie klawiszy. W przypadku prostszych wersji tej mini-gry jest to od początku do końca ten sam klawisz. W bardziej zaawansowanych odmianach klawisz, który należy wciskać, co pewien czas zmienia się. Musisz być na to gotowy, tak więc bardzo ważne jest obserwowanie informacji z ekranu i odpowiednie na nie reagowanie.

Kolejna bardzo popularna mini-gra to ta, w której po wydaniu surowców przystępujemy do budowania różnorakich obiektów (np - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Kolejna bardzo popularna mini-gra to ta, w której po wydaniu surowców przystępujemy do budowania różnorakich obiektów (np. mechanizmów pomocnych w dotarciu do sąsiedniej lokacji). W tym przypadku kluczem do sukcesu jest szybkie odnajdywanie części z lewej listy, które odpowiadają obiektom podświetlanym na planie budowy i przykład prawidłowego powiązania pokazany został na powyższym obrazku. Premiowana jest tu szybkość oraz bezbłędność, bo od tego jak dobrze sobie poradzisz uzależniona jest liczba ćwieków (monet) zdobytych po sfinalizowaniu danego projektu.

Dwie ważne uwagi - Mini-grę budowniczą możesz restartować bez żadnych konsekwencji (wciśnij klawisz wyjścia z niej) i warto na to decydować się zawsze wtedy gdy źle sobie poradziłeś. Ułożenie obiektów po lewej stronie ekranu zawsze się zmienia, ale z kolei nie ulega żadnym zmianom to jakie elementy są potrzebne do budowy. Wiedząc czego szukać możesz więc uzyskać nieco lepszy wynik niż przy pierwszej próbie.

Trzecią z częściej występujących mini-gier jest ta, w której zamieniamy się w górnika - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Trzecią z częściej występujących mini-gier jest ta, w której zamieniamy się w górnika. Uruchamia się ona zawsze wtedy gdy sterowana postać natrafi na większe skupisko klocków i jest w stanie je zniszczyć dzięki użyciu kilofa. Warto przede wszystkim wiedzieć, że mini-gry tej nie można zawalić, ale można próbować uzyskiwać w niej lepsze rezultaty. Staraj się mianowicie wciskać wskazany klawisz w momencie gdy strzałka znajdzie się w wyznaczonym obszarze półokręgu (przykład na powyższym obrazku). Nie musisz oczywiście tego dokonywać tuż po rozpoczęciu gry - pozwól na to żeby strzałka wykonała kilka obrotów w lewo i w prawo i dobrze wymierz sobie moment wciśnięcia klawisza. W zależności od tego jak precyzyjna jest każda tego typu akcja możesz liczyć na dodatkowe ćwieki i/lub surowce.

Po raz pierwszy zamienisz się w kowala jeszcze w trakcie zaliczania początkowego etapu kampanii - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Po raz pierwszy zamienisz się w kowala jeszcze w trakcie zaliczania początkowego etapu kampanii

Dość podobna do opisanej powyżej zabawy w górnika jest mini-gra, w której zamieniamy się w kowala. Także i w tym przypadku szczególnie premiowane jest wciskanie wyznaczonego klawisza w odpowiednim momencie, tyle że tym razem musisz wyczekiwać aż znajdzie się on wewnątrz pełnego okręgu. Dodatkowo musisz liczyć się z tym, że klawisze mogą zmieniać się w bardziej zaawansowanych "odmianach" tej mini-gry.

Z nieco rzadziej występujących mini-gier warto jeszcze wspomnieć o dwóch innych - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry

Z nieco rzadziej występujących mini-gier warto jeszcze wspomnieć o dwóch innych. W mini-grze tanecznej kluczem do sukcesu jest pojedyncze wciskanie pokazywanych klawiszy. Gra może ci przyznać dodatkowe ćwieki (monety) jeśli idealnie wstrzelisz się z daną akcją, tj. gdy wciśniesz pokazany na ekranie klawisz w momencie gdy tańcząca postać nieznacznie podświetli się (przykład na powyższym obrazku). Jest to oczywiście ryzykowne, bo jeśli nie zdążysz to przegapisz szansę na zdobycie jakichkolwiek punktów.

Przykładowa mini-gra wędkarska - 8. Mini-gry w LEGO The Hobbit - LEGO The Hobbit - poradnik do gry
Przykładowa mini-gra wędkarska

Drugą z rzadziej występujących mini-gier jest ta, w której przemieniamy się w wędkarza. Jej ogólne założenia są bardzo zbliżone do wielu spośród opisanych wyżej mini-gier. Musisz mianowicie wciskać pojawiające się na ekranie klawisze. Wyczekiwanie z wciśnięciem każdego klawisza do momentu aż okrąg maksymalnie się zwęży oznacza szansę na pozyskanie dodatkowych ćwieków lub surowców, ale jeśli nie zdążysz to ominie Cię okazja do zdobycia nagród.