Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 3 - poradnik do gry

Battlefield 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

10 przykazań dobrego gracza | Wstęp | Battlefield 3 Battlefield 3 poradnik, solucja

10 przykazań dobrego gracza

1. Dostrzegaj przeciwników (klawisz [Q]).

Ta czynność powinna jak najszybciej zapisać się w twojej pamięci mięśniowej i odbywać się praktycznie bez twojego świadomego udziału, kiedy tylko Twój celownik znajdzie się na wrogim żołnierzu lub pojeździe.

Dostrzeżonego wroga cały zespół widzi na ekranie lub mini-mapie - 10 przykazań dobrego gracza | Wstęp | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Dostrzeżonego wroga cały zespół widzi na ekranie lub mini-mapie. Nie tylko możesz w ten sposób zwiększyć swoje szanse na wyjście cało z potyczki, ale to również poinformuje twoich kolegów o zagrożeniu i pozwoli odpowiednio zareagować. Nawet, jeśli nie zabijesz/zniszczysz dostrzeżonego celu to otrzymasz premię za dostrzeżenie, o ile uda się to innemu członkowi Twojego zespołu. Q jest Twoim najlepszym przyjacielem.

2. Wspieraj drużynę!

Grając jako Wsparcie, Twoim głównym zadaniem jest uzupełnianie amunicji graczy w zespole - nie zapominaj o tym. To samo dotyczy Szturmowców z apteczkami.

3. Reanimuj nieprzytomnych członków zespołu.

Grając jako Szturmowiec pamiętaj, że masz przy sobie defibrylator. Rób z niego użytek kiedy to tylko możliwe i reanimuj krytycznie rannych kolegów. Nie tylko oni będą Ci wdzięczni, ale także odbierzesz punkt przeciwnikowi, a sam zostaniesz wynagrodzony tyloma punktami, co za zabicie przeciwnika. Nie ma bardziej żałosnego widoku niż Szturmowiec omijający poległych przyjaciół w pogoni za fragami.

4. Trenuj kierowanie i pilotowanie pojazdów bojowych.

Tak, czasem jakiś "weteran" warknie na Ciebie, że marnujesz maszyny, ale Ty musisz jak najszybciej nabrać wprawy w skutecznym używaniu pojazdów. Pozwoli Ci to również odblokować więcej dodatków do pojazdów, a te robią ogromną różnicę na polu bitwy.

5. Używaj osłony.

Bieganie beztrosko po odsłoniętym terenie zagwarantuje Ci szybkie wykrycie przez wroga i w efekcie zestrzelenie - 10 przykazań dobrego gracza | Wstęp | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Bieganie beztrosko po odsłoniętym terenie zagwarantuje Ci szybkie wykrycie przez wroga i w efekcie zestrzelenie. Używaj przeszkód terenowych do przemieszczania się. Uważaj jednak na przeszkody, które mogą zostać zniszczone za pomocą ładunków wybuchowych. Odnotuj w umyśle, które przeszkody mogą ulec zniszczeniu i używaj tego na swoją korzyść.

6. Włączając się do gry, zawsze dołączaj do drużyny.

Nawet jeśli wszystkie drużyny w zespole są pełne (lub zamknięte), dołącz do pierwszego z brzegu, a na pewno ktoś w końcu się do Ciebie przyłączy - 10 przykazań dobrego gracza | Wstęp | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Nawet jeśli wszystkie drużyny w zespole są pełne (lub zamknięte), dołącz do pierwszego z brzegu, a na pewno ktoś w końcu się do Ciebie przyłączy. Żywi gracze w drużynie stanowią dla pozostałych członków mobilny punkt odrodzenia, a wszystkie premie punktowe zarobione w drużynie są zwiększone o 10-20%! Nie wspominając o tym, że członkowie drużyny dzielą się specjalizacjami oraz łatwiej się odnajdują na polu walki.

7. Komunikuj się z zespołem.

Grasz ze znajomymi? Namów ich do korzystania z mikrofonu. Dobra komunikacja w zespole to podstawa zwycięstwa. Informujcie się wzajemnie o wszystkim co dzieje się na polu bitwy i koordynujcie wspólne akcje.

Grasz z obcymi? Używaj Róży Komunikacji (przytrzymaj [Q]). Informuj członków zespołu o sytuacji na froncie, nawet jeśli oni tego nie odwzajemniają.

7. Strzelaj seriami!

"Ciężki palec" na spuście nie służy celności. Praktycznie wszystkie bronie zdolne do prowadzenia ognia automatycznego mają ogromny odrzut w tym trybie strzału. Nawet kontrolowane krótkie serie nie gwarantują trafienia na duże odległości, ale na pewno zwiększają na to szansę.

8. Naprawiaj pojazdy sojusznicze i niszcz wrogie.

Grając jako technik pamiętaj, że twoim głównym zadaniem jest utrzymywanie sojuszniczych pojazdów w dobrym stanie. Nawet najlepszy pilot helikoptera czy kierowca czołgu nie zda się na wiele, jeśli jego maszyna płonie.

Wykorzystuj własne ładunki wybuchowe do uprzykrzania życia operatorom wrogich maszyn. Nawet jeśli nie zniszczysz ich pojazdu, to na pewno odwrócisz ich uwagę od celu.

9. Wykonuj cele misji!

Battlefield 3 to nie Call of Duty. O ile w tym drugim "samotni łowcy", goniący za fragami mają się całkiem dobrze, o tyle w BF3 taki gracz jest pasożytem w zespole i jedynie marnuje cenne kupony. Rób co do Ciebie należy w danym trybie gry i rób to najlepiej jak potrafisz.

10. Nie graj jak Rambo.

W Battlefield 3 wystarczy kilka strzałów, by zabić przeciwnika - dotyczy to również Ciebie. Nawet kiedy masz świetny humor i czujesz się niezniszczalny pamiętaj o tym fakcie. Walcz kiedy wymaga tego sytuacja, ale nie szukaj okazji do jej stworzenia, podczas gdy reszta zespołu oczekuje od Ciebie wypełniania roli, którą wybrałeś. Naucz się efektywnie grać swoją klasą i pamiętaj, że nie jesteś jednoosobową armią. Liczy się przede wszystkim wygrana zespołu, nie twoja własna.

Oczywiście od każdego z tych przykazań są odstępstwa - w końcu są to tylko wskazówki, a nie reguły, których złamanie grozi zesłaniem na Kamczatkę - 10 przykazań dobrego gracza | Wstęp | Battlefield 3 - Battlefield 3 - poradnik do gry

Oczywiście od każdego z tych "przykazań" są odstępstwa - w końcu są to tylko wskazówki, a nie reguły, których złamanie grozi zesłaniem na Kamczatkę. Grunt to nauczyć się mądrze je wykorzystywać i dostosowywać do sytuacji na polu bitwy.

Gra zespołowa

Bezsprzecznie, zgranie zespołu jest najważniejszym kluczem do zwycięstwa w potyczkach sieciowych. Nawet najlepsza celność i małpi refleks poszczególnych członków drużyny nie pomoże, jeżeli gracze nie będą ze sobą ściśle współpracować. Dobrze zorganizowany zespół pokona chaotycznych przeciwników o każdej porze dnia i nocy. Dotyczy to zwłaszcza bardziej taktycznych trybów rozgrywki, jak Podbój czy Szturm.

Nie oznacza to jednak, że aby zwyciężyć trzeba być urodzonym strategiem i zawsze znajdować się o dwa kroki przed wrogiem. Na dobry początek wystarczy stosowanie kilku cennych rad, które jak najszybciej powinny wejść w krew każdemu, a zwłaszcza początkującemu graczowi Battlefield 3.