Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 24 sierpnia 2013, 11:00

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Graliśmy w Watch Dogs! Kolejny świetny sandbox na targach gamescom 2013

Watch_Dogs to drugi, obok Assassin's Creed IV, wielki sandbox na targach gamescom 2013. Za nami pierwszy kontakt z otwartym światem Chicago przyszłości, poznaliśmy także szczegóły trybu multiplayer.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA

Skoro o policji mowa, warto wspomnieć o wbudowanym w produkt systemie reputacji. Pearce nie jest z założenia postacią ani dobrą, ani złą – to nasze działa determinują, jak będzie on odbierany przez mieszkańców Chicago. Jeśli przypadkowo wykryjemy gwałciciela czającego się na nową ofiarę i uratujemy ją z rąk oprawcy, dobre słowo o naszym podopiecznym pójdzie w świat. Jeśli wdamy się w otwarty konflikt z prawem i bez pardonu zaczniemy likwidować funkcjonariuszy, to pasek zacznie przesuwać się w drugą stronę. Warto przy okazji nadmienić, że gra określa zainteresowanie policji osobą Aidena za pomocą kilkustopniowej skali, dokładnie tak jak w serii Grand Theft Auto. Im bardziej poszukiwany jest Pearce, tym większe siły zostaną skierowane do jego schwytania.

Oprócz głównego wątku fabularnego, mającego podobno zapewnić od 15 do 20 godzin rozgrywki, w Watch_Dogs czeka na nas blisko 100 aktywności dodatkowych. Istnieje też opcja swobodnej eksploracji miasta i identyfikowania zwykłych przechodniów. Niektórzy z nich mogą wykazywać złe zamiary (tak jak wspomniany wyżej gwałciciel), co zaowocuje rozpoczęciem wydarzenia specjalnego. Pearce jest również w stanie podsłuchiwać telefonem mijanych ludzi, o ile korzystają oni z komórek. Usłyszane w ten sposób rozmowy mogą stanowić doskonałe źródło informacji, aczkolwiek z reguły nie wnoszą nic ciekawego.

Krystian Smoszna | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Graliśmy w Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - sequel lepszy dokładnie o kilometr
Graliśmy w Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - sequel lepszy dokładnie o kilometr

Przed premierą

Sniper: Ghost Warrior Contracts było w końcu popchnięciem serii w dobrą stronę. „Dwójka” nie stawia więc na rewolucję, tylko kontynuuje sprawdzoną wcześniej formułę. Z małym, a raczej dłuuugim dodatkiem.

Enlisted - darmowy Battlefield, w którym i tak będziesz płacił
Enlisted - darmowy Battlefield, w którym i tak będziesz płacił

Przed premierą

Enlisted nie jest złą grą, ale ma złe korzenie. Albo raczej specyficzne, bo politykę free-to-play twórców War Thundera albo się akceptuje, albo nie. Ja nie jestem ich fanem, ale strzelało mi się tutaj lepiej niż w Battlefieldzie 5.

Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!

Przed premierą

Na rynku jest już mnóstwo gier tego gatunku, ale mało która startując z pułapu Early Access szturmem podbiła serca graczy, uzyskując 96% pozytywnych opinii spośród niemal 17 tysięcy wystawionych recenzji. Czy Valheim zasłużył na ten zachwyt?