Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 20 sierpnia 2008, 15:30

autor: Shinobix

Ojciec chrzestny II - GC 2008

Na targach Games Convention w Lipsku zaprezentowano drugą grę z serii Ojciec Chrzestny. Mieliśmy okazję ją zobaczyć - oto nasze wrażenia!

Przeczytaj recenzję Ojciec chrzestny II - recenzja gry

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Trudno wyobrazić sobie bardziej kultową mafijną sagę niż Ojciec Chrzestny. Znakomita filmowa adaptacja powieści Mario Puzo, należy dziś do kanonu mocnego kina, dlatego też każda próba przeniesienia jej do świata gier wideo wzbudzała spore zainteresowanie i nadzieje. Wydany dwa lata temu Godfather: The Game wywołał raczej mieszane uczucia. Gra była krytykowana za zbyt rozbudowany aspekt zręcznościowy i pominięcie prawdziwej działalności mafijnej, jaką przecież są nie tylko haracze czy morderstwa, ale też pranie brudnych pieniędzy i rozległe interesy. Jak na jednym z pokazów stwierdził Joel Wade, producent drugiej części gry, autorzy nie byli zadowoleni z takiego rozwiązania i zabierając się za sequel, postanowili skupić się właśnie na zaprezentowaniu prawdziwej wojny potężnych mafijnych rodzin.

Dominic – główny bohater gry – nie patyczkuje się ze swoimi przeciwnikami.

Gra jest luźno powiązana z fabułą drugiej części kultowej sagi. Wiadomo, że główny bohater – Dominic jest protegowanym Michaela Corleone. Już od pierwszych chwil prezentacji, widać, że gra nie będzie bezmyślną strzelaniną, a aspekt strategiczny rzeczywiście ma odgrywać istotną rolę. Na mapie miasta figuruje wiele stref wpływów, które możemy przejmować i co najważniejsze – utrzymać. Nawet jeśli przywłaszczymy sobie czyjś interes, to nic nie jest dane nam na zawsze. Inne rodziny mają cały czas podejmować próby rozszerzenia swoich wpływów. Będziemy więc non stop trzymani w atmosferze niekończącej się wojny.

Do podbicia otrzymamy trzy miasta – Miami, Nowy Jork i Hawanę. Jako że do niczego nie dojdziemy w pojedynkę, przez cały czas będziemy organizować grupę rozmaitych capo. Ludzie, których przyjdzie nam przeciągać na naszą stronę, będą posiadać różnorodne umiejętności. Podobnie rzecz ma się mieć z przejętymi interesami, które przyniosą liczne korzyści, nie tylko finansowe.

Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów
Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów

Przed premierą

Shadow of the Tomb Raider jako zwieńczenie „trylogii narodzin” Lary Croft ma zaoferować większe zagrożenie (w postaci dżungli), sporo emocji (za sprawą bardziej dojrzałej fabuły) i ponownie położyć mocny nacisk na eksplorację zaginionych od stuleci ruin.

Graliśmy w State of Decay 2 – nowy silnik i coop na razie nie porywają
Graliśmy w State of Decay 2 – nowy silnik i coop na razie nie porywają

Przed premierą

Podczas pokazu w Londynie mieliśmy okazję przetestować grę State of Decay 2. Poza kooperacją i nowym silnikiem dzieło Undead Labs nie przeszło drastycznych zmian – szkoda tylko, że nowe elementy wymagają jeszcze doszlifowania.

Graliśmy w Escape from Tarkov – to nie jest gra dla słabych ludzi
Graliśmy w Escape from Tarkov – to nie jest gra dla słabych ludzi

Przed premierą

Escape from Tarkov zapowiada się na najbardziej realistyczny symulator przebywania na nieprzyjaznym terenie. Mechanizmy zabawy są bardzo proste – największe przeszkody czają się zupełnie gdzie indziej.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.08.2008 15:39
RESH
13
Generał

Jedna z niewielu gier, która okaże się lepsza niż pierwowzór? :)

20.08.2008 15:40
odpowiedz
ZAIOM
0
Centurion

hah ;) Gdy odrazu jest jakis event to newsy sie sypia. Godfather zapowiada sie niezle, ale poprzeczka jest bardzo wysoko postawiona. Mafia 2 bedzie jego najwiekszym konkurentem z ktorym moze nie dac rady. Kupuje M II w ciemno

20.08.2008 17:04
👍
odpowiedz
RedCrow
52
Generał

Tia, ja też mimo wszystko bardziej czekam na MII, chociaż Godfather też zapowiada się obecująco. Moim zdaniem uratować go może tylko data premiery o 1-2 miesiące wcześniej niż Mafia, wtedy być może wygłodniali gracze, w oczekiwaniu na "króla" zadowolą się przez pewien czas, zamiennikiem :]

20.08.2008 17:27
odpowiedz
koleś git
0
Konsul

Pierwowzór wcale nie był zły

20.08.2008 17:57
odpowiedz
_D_R_A_G_O_N_
21
Legend

Szykuje sie kawał dobrej sieczki.

20.08.2008 18:05
odpowiedz
moreez
2
Junior

kiepska grafa

20.08.2008 18:39
odpowiedz
KapCioch
66
Generał

Pierwszą część tej gry Mafia depcze obcasem i pewnie podobnie będzie z Mafią II depczącą tą część.

20.08.2008 18:42
odpowiedz
QbaVCF
12
Konsul

O wiele większe nadzieje wiążę z Mafią. Pierwsza część Ojca Chrzestnego była zbyt monotonna i w połowie gry strasznie mi się znudziła. Oby dwójkę dopieścili

20.08.2008 18:52
odpowiedz
tommys_ny
38
Centurion

Widze ze pomimo wtornosci, arcade'u i komiksowej (hmmm) grafiki GOL pisze ze Godfather II moze byc calkiem niezly... Ja jednak oczekuje wiecej niz po 1 czesci, chcialbym mniejszej schematycznosci. Boje sie rowniez ze miasta beda wtorne, niedopracowane i pudelkowe, gdyz tworcy maja do zrobienia az trzy rozne metropolie

21.08.2008 11:13
odpowiedz
klosnos
2
Junior

słabo wygląda

21.08.2008 13:10
odpowiedz
Tołstoj
68
Generał

W jednej ze scen, gdzie musimy zdobyć rafinerię

Brzmi jak opis gry wojennej...
Ja tej gry na pewno nie tknę. Mam twórcom za złe, że tak zeszmacili markę wyrobioną przez dobrą książkę i dwa świetne filmy.

26.08.2008 12:58
😁
odpowiedz
Kaktusso5
21
Chorąży

Mafia II lepsza!!! ;p Ale Godfather może być dobry... :D

26.08.2008 18:21
odpowiedz
konriiiiiiiiiii
50
Konsul

Godfather jest najlepszy

28.08.2008 08:24
odpowiedz
SILENTALTAIR
69
Akallabeth

mafia bedzie lepsza

29.08.2008 17:53
odpowiedz
Wielbiciel Kurczaków
10
Centurion

Mafia II-yeah!!!
Godfather II-buuuuuuuuuuu...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze