Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 11 maja 2016, 17:15

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Sid Meier's Civilization VI - jeszcze jedna tura po raz szósty

Jesienią tego roku pojawi się długo wyczekiwana nowa Cywilizacja – szósta już odsłona kultowej strategii. By uzyskać szczegółowe informacje o najważniejszych nowościach w rozgrywce, przeprowadziliśmy wywiad z twórcami ze studia Firaxis!

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału

Siła łączonego oręża

Ograniczenie liczby jednostek do jednej na pole w Cywilizacji V miało swoje pozytywne strony, przede wszystkim – dodanie dodatkowej warstwy strategicznej do walki. Zawsze wiedzieliśmy, gdzie znajduje się artyleria, gdzie oddział kawalerii, i mogliśmy przeprowadzać odpowiednie ataki. Z drugiej strony takie rozdrobnienie powodowało niepotrzebny tłok i bałagan na mapie, tworząc miejscami wręcz zatory przy transporcie wojsk. W najnowszej odsłonie gry niektóre jednostki bojowe otrzymają status wsparcia i będą mogły towarzyszyć innym na tym samym polu. Tarany, wieże oblężnicze, broń przeciwlotnicza czy przeciwczołgowa to w rzeczywistości wsparcie oddziałów piechoty i zamiast kazać im zajmować własne, osobne pola, połączymy je ze stosowną formacją, by uprościć transport wojsk oraz uczynić mapę bardziej przejrzystą. Skuteczną w działaniu parę będą mieli szansę stworzyć również robotnicy lub osadnicy, mogąc otrzymać teraz żołnierza jako osobistą eskortę, automatycznie towarzyszącą bezbronnemu cywilowi przy każdym posunięciu. W późniejszych fazach wraz z naszymi postępami w grze odblokujemy opcję formowania korpusów wojsk, a nawet armii jednostek tego samego typu. Dzięki temu dostaniemy do dyspozycji pionki o zróżnicowanej sile i roli na polu bitwy, z jednoczesnym zachowaniem warstwy taktycznej pojedynczych, wyspecjalizowanych formacji.

Dariusz DM Matusiak | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Grałem w Port Royale 4 i czuję się jak 15 lat temu
Grałem w Port Royale 4 i czuję się jak 15 lat temu

Przed premierą

Po dziesięciu godzinach z betą Port Royale 4 już wiem, jaki kurs obrała nowa odsłona klasycznej serii - w stronę przeszłości.

Crusader Kings 3 to gra, w której kot zabił moją żonę – a ja byłem zachwycony
Crusader Kings 3 to gra, w której kot zabił moją żonę – a ja byłem zachwycony

Przed premierą

Spędziłem 10 godzin z najnowszym Crusader Kings, mającym trafić do osób, dla których „dwójka” nie była dość przystępna. Czy jest łatwiej? To trudne pytanie.

Desperados 3 to mocny kandydat na najlepszą strategię 2020 roku
Desperados 3 to mocny kandydat na najlepszą strategię 2020 roku

Przed premierą

Pograłem pięć godzin w Desperados 3 i jestem przekonany, że to kandydat do tytułu strategicznego króla 2020 roku. Nowa gra twórców Shadow Tactics nie rewolucjonizuje sprawdzonej formuły – po prostu ją ulepsza. I to świetna wiadomość!