Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 7 marca 2007, 11:18

autor: Stranger

The Sims 2: Cztery pory roku - recenzja gry

The Sims 2: Cztery pory roku z jednej strony może się podobać, z drugiej pozostawia jednak spore poczucie niedosytu. Pochwalić należy rozbudowane opcje zarządzania własnym ogrodem, a także sporą liczbę czynności, które możemy wykonywać zimą.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Po Czterech porach roku wielu graczy obiecywało sobie chyba całkiem sporo. Przeważnie było bowiem tak, że dodatki do Simsów wprowadzały do zabawy tylko jeden główny wątek (np. obecność zwierząt). Tym razem oprócz występowania tytułowych pór roku mieliśmy zostać obdarowani między innymi możliwością zdobywania doświadczenia w łowieniu ryb czy wcielania się w postać ogrodnika. Można więc było przyjąć założenie, że dodatek ten powinien wystarczyć na nieco dłużej, skracając jednocześnie czas oczekiwania na wydanie kolejnego oficjalnego rozszerzenia. Już teraz mogę stwierdzić, iż tak się niestety nie stało. Cztery pory roku nie odbiegają pod względem stopnia rozbudowania rozgrywki od poprzednich produktów, z którymi większość czytających tę recenzję osób miała pewnie do czynienia. Gra będzie bawić przez około tydzień, zakładając jednak, że nie urządzimy sobie kilkugodzinnych maratonów, przedzielonych koniecznością zaspokajania podstawowych potrzeb (gracza, nie sterowanych przez niego Simów ;)). Zanim jednak przejdę do podsumowania, przyjrzyjmy się dokładnie wszystkim tym nowościom, z którymi w Czterech porach roku będziemy mieli okazję obcować.

W czasie trwania zimy może nas odwiedzić sympatyczny pingwinek.

Recenzowany produkt ma do zaoferowania kilka modyfikacji o znaczeniu globalnym, które niekoniecznie muszą być powiązane z tematyką dodatku, lecz warto byłoby o nich już teraz wspomnieć. Zmagania możemy prowadzić w zupełnie nowej lokacji – Kwitnących Wzgórzach. Są to tereny typowo wiejskie, ale oczywiście wyłącznie od nas zależy, w jaki sposób okolica ta zostanie zabudowana, czy jakie rodziny będziemy mieli okazję poznać. Możemy się też oczywiście zapoznać z historią Kwitnących Wzgórz. Moją uwagę zwróciła w tym miejscu obecność Simów o zielonym kolorze skóry. Są to oczywiście istoty powiązane z niektórymi opcjami omawianego dodatku. Wchodząc w interakcję ze zbyt dużą ilością pestycydów możemy się bowiem przeobrazić w zabawną, chodzącą i mówiącą roślinkę. Co więcej, „ułomność” ta może być przekazywana na kolejne pokolenia. Gra nie zmusza nas jednak do użerania się ze zmutowanymi Simami. Można bowiem w bardzo łatwy sposób pozyskać stosowne antidotum, tak aby cofnąć efekty przeobrażenia. Z innych ciekawych nowości warto wspomnieć o możliwości odkładania resztek jedzenia do lodówki. Jest to szczególnie przydatne w początkowej fazie zabawy, gdy musimy się liczyć z posiadanymi funduszami.

Fanów serii najbardziej zainteresuje jednak obecność wszystkich czterech pór roku. Nie będę już dłużej trzymał Was w niepewności, tylko postaram się ten temat nieco przybliżyć. Należy przede wszystkim wyjawić, iż standardowy czas trwania jednej pory roku to sześć dni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby okres ten zmienić. W tym celu możemy skorzystać z odpowiedniego urządzenia pogodowego, nabywanego za zdobyte wcześniej punkty aspiracji. Maszyna potrafi wydłużyć aktualnie obowiązującą porę roku, bądź też dokonać automatycznego przeskoku do innej. Pomysł, trzeba przyznać, całkiem dobry. O realizacji pór roku szerzej powiem już za chwilę.

Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana
Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana

Recenzja gry

Kura znosząca złote jajka – tak pokrótce można podsumować rynkową sytuację serii Farming Simulator. Szkoda więc, że Dodatek platynowy (Platinum Expansion) jest po prostu słaby i niewarty swojej ceny.

Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?
Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?

Recenzja gry

Wszyscy miłośnicy symulatorów czekali na grę Car Mechanic Simulator 2018 z wywieszonymi jęzorami. Miało być rewolucyjnie, a jest po prostu beznadziejnie. Tu nie pomoże nawet klucz francuski i znajomości na niemieckiej giełdzie.

Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej
Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej

Recenzja gry

Zabawa w wirtualnego mechanika to nie tylko naprawianie samochodów czy maszyn rolniczych – teraz czas na znacznie większe gabaryty. Do naszego warsztatu trafiają bowiem potężne lokomotywy!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.03.2007 13:11
Barcekfanek
39
Konsul

nigdy nie lubiłem smisów , i w cztery pory roku też pewnie nie zagram , takie gry mnie nudzą , wole mmo

07.03.2007 15:21
odpowiedz
fan realu madryt i raula
63
Manolito

ten dodatek miał byc powodem,dla którego ponownie ponownie zainstaluje ponownie simsy,ale pomysł nie wypalił

07.03.2007 23:20
odpowiedz
Bart2233
131
Peaceblaster

Widać że nie jesteście fanami simsów i chyba nabijacie posty(u mnie tylko siostra w to gra).
I powiem wam że fan simsów ma je cały czas na dysku i zagra w każdy dodatek i będzie zadowolony mniej czy więcej ale będzie.

08.03.2007 15:45
odpowiedz
peter123456
47
Senator

Jak ja to kocham we wszystkich serwisach i pismach o grach ! Mogą krytykować Simsy do upadłego, mogę narzekać, że EA bezczelnie wyciąga kasę, ale na koniec nikt nie odważy się wystawić tej grze ocenę niższą niż 75/100 :/

08.03.2007 15:58
😜
odpowiedz
Stranger.
131
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

11.05.2007 21:55
😃
odpowiedz
Asia1448
1
Junior

spoiler start

Stwórzcie (zwracam sie do EA) stwórzcie np. The Sims 2 Własne zainteresowania-Sukces z własnej ręki!to sensacja by była albo Takie Simsy 2 Wszytko w całym bo po co to na dodatki rodzielać z góry dzieki pa

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze