Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 października 2013, 12:24

autor: Czarny

Najlepsze mody do Skyrima (październik 2013)

W ciągu dwóch lat Skyrim doczekał się wielu interesujących poprawek, znacznie zmieniających lub rozszerzających podstawową wersję gry. Żeby ułatwić Wam poruszanie się wśród zalewu modów, wybraliśmy najlepsze z nich.

Od premiery Skyrima – piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls – minęły prawie dwa lata. W tym czasie pojawiły się setki ciekawych modyfikacji, nieraz radykalnie zmieniających charakter gry oraz jej zasady. Dotychczas o nakładach pisaliśmy szerzej dwukrotnie, tworząc odpowiednie kompendia, które zawierały wybór najciekawszych propozycji. Po edycji lutowej oraz październikowej wypadałoby jednak dokonać pewnego podsumowania, zestawiającego najlepsze mody, jakie ukazały się w tym czasie. Ostateczny rezultat naszych poszukiwań znajdziecie na następnych stronach tego artykułu.

Jako że poniższy tekst stanowi zestawienie najlepszych modyfikacji stworzonych w przeciągu ostatnich dwóch lat, część z prezentowanych aktualnie pokrywa się z omawianymi poprzednio. Taka forma artykułu ma sens o tyle, że pozwala czytelnikowi na szybkie dotarcie do poszukiwanej treści i nie dyskryminuje najlepszych modów z powodu ich popularności (lepiej opisać dobry dodatek dwa razy niż o nim zapomnieć). Tworząc tekst, mieliśmy jednak na uwadze także to, by się za bardzo nie powtarzać, dlatego większość z przedstawianych dziś modyfikacji nie pojawiła się w żadnym z dotychczasowych przeglądów.

Wszystkie propozycje zostały gruntownie przetestowane w aktualnej wersji gry – zarówno polskiej, jak i angielskiej (kinowej). Nie istnieje więc ryzyko, że po zainstalowaniu którejś z owych nakładek Skyrim przestanie działać albo pojawią się inne, nieprzyjemne konsekwencje. Polecane mody są kompatybilne zarówno z podstawką Skyrima, jak i z oficjalnymi dodatkami. Ponadto nie kłócą się ze sobą, a niektóre wręcz się uzupełniają.

TWOIM ZDANIEM

Korzystasz z modów w The Elder Scrolls V: Skyrim?

Tak, to dla mnie nieodłączny element serii.
40,7%
Nie, gram na czystej, oficjalnie połatanej wersji gry.
20,1%
Nie kupiłem The Elder Scrolls V: Skyrim.
17,3%
Zdarzy się że użyję jakiegoś fajnego, małego moda.
16,9%
Czekam na duże, „totalne konwersje”.
5,1%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

Najlepsze mody do gry Fallout 4 - ładniejsza grafika, poprawki w mechanice
Najlepsze mody do gry Fallout 4 - ładniejsza grafika, poprawki w mechanice

Kontynuujemy nasz cykl artykułów dotyczących najlepszych modyfikacji do popularnych gier i bierzemy pod lupę czwartego Fallouta. Na jakie mody warto zwrócić uwagę? Jak je zainstalować? Odpowiedzi na wszystkie gorące pytania odnajdziecie w tym tekście.

Najlepsze mody graficzne do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia?
Najlepsze mody graficzne do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia?

New Vegas uchodzi za najlepszą odsłonę serii Fallout, odkąd prawa do marki przejęła Bethesda, ale o erpegu studia Obsidian z pewnością nie można powiedzieć, że jest zbyt urodziwy. Na szczęście da się temu zaradzić, przynajmniej na PC.

Najlepsze mody do Skyrima (październik 2012)
Najlepsze mody do Skyrima (październik 2012)

Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do tematu modyfikacji zmieniających nie do poznania grę The Elder Scrolls V: Skyrim. Nowe umiejętności, usprawnienia rozgrywki, nakładki graficzne, a nawet moduł tower defense - jest w czym przebierać!