Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 27 sierpnia 2008, 15:16

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

GC 2008 - Najlepsze zwiastuny filmowe

Przedstawiamy Wam „NAJ” (-fajniejsze, -lepsze, -ładniejsze, -bardziej oryginalne i -bardziej klimatyczne) zwiastuny filmowe oraz obrazki zaprezentowane na tegorocznych targach Games Convention.

Tegoroczne targi Games Convention już za nami. Zaowocowały one sporą ilością materiałów – zapowiedzi, filmów, galerii obrazków. Z pewnością już wiecie, kto zdobył nagrody Best of GC w różnych kategoriach, my natomiast zdecydowaliśmy się na zupełnie inny ranking. Przedstawiamy Wam bowiem „NAJ” (-fajniejsze, -lepsze, -ładniejsze, -bardziej oryginalne i -bardziej klimatyczne) zwiastuny filmowe oraz obrazki zaprezentowane na targach. Przy czym na samym początku należy zaznaczyć, że są to wybory redakcji i w większości przypadków mają mało wspólnego z tym, czy prezentowana na nich gra okaże się hitem, czy kompletną porażką. A zatem do boju! Na pierwszy ogień idą filmy (w kolejności alfabetycznej)

Crysis: Warhead (PC)

Zobacz zwiastun

Film przedstawia przebitki z rozgrywki. Widzimy naszego bohatera – jednoosobową armię siejącą spustoszenie przy użyciu szerokiego wachlarza broni. Wszystko to okraszone rewelacyjną grafiką.

Dragon Age: Origins (PC)

Zobacz zwiastun

Po obejrzeniu tego zwiastuna miałem jedno skojarzenie – Baldur’s Gate w 3D. Z jednej strony szybka akcja (oprócz pauz podczas walki), wszechobecna magia, spektakularne potyczki (efektowne ciosy, dekapitacje) to plusy tego zwiastuna. Z drugiej – to film z rozgrywki, więc nie należy się po nim spodziewać wodotrysków.

Far Cry 2 (PC)

Zobacz zwiastun

Gra chyba nie wymaga bliższego przedstawiania, a zwiastun robi swoje – przyciąga. Polecam, nawet jeśli nie jesteście fanami strzelanek – wystarczy posłuchać muzyki towarzyszącej wydarzeniom na ekranie. Po raz kolejny jednoosobowa armia w postaci głównego bohatera sieje zniszczenie, jednocześnie będąc wystawiona na kule wroga – tu trzeba opatrzyć ramię, tu wyjąć pręt z uda – jest realistycznie, jest widowiskowo.

Heavy Rain: The Origami Killer (PS3)

Zobacz zwiastun

Pierwszy film dający przedsmak tego, czego możemy oczekiwać od dzieła Quantic Dream. Zwiastun prezentuje jedną z wielu scen, które znajdą się w finalnej wersji gry. Widzimy na nim kobietę, która przez kuchenne okno dostaje się do pozornie opuszczonego domu. W środku natyka się na ciała zamordowanych kobiet, a chwilę później rozpoczyna walkę o życie.

King's Bounty: The Legend (PC)

Zobacz zwiastun

Ten wybór może wydać się dość kontrowersyjny, ale film prezentujący rozgrywkę w Legend naprawdę mi się spodobał. Złożyły się na to oprawa muzyczna, bajeczne krajobrazy ze światów fantasy, spektakularne efekty czarów i oczywiście podobieństwa do serii HOMM.