Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 sierpnia 2008, 12:00

GC 2008 - Konferencja Electronic Arts

Pierwsza duża konferencja na rozpoczynających się dziś targach Games Convention należy do giganta Electronic Arts. Mnóstwo przedstawicieli mediów z całego świata, mnóstwo graczy, wszyscy bardzo podekscytowani.

Pierwsza duża konferencja na rozpoczynających się dziś targach Games Convention należy do giganta Electronic Arts. Mnóstwo przedstawicieli mediów z całego świata, mnóstwo graczy, wszyscy bardzo podekscytowani.

Gości wita przedstawiciel Electronic Arts Germany – Olaf Coenen. Mówi po niemiecku, ale na szczęście reszta wystąpień będzie już zrozumiała dla władających językiem angielskim. Na scenie pojawia się Peter Moore, który na samym wstępie zapowiada nową sportową markę od „elektroników”– Tennis, tworzoną przez kanadyjski oddział koncernu. Gra ma być exclusivem na konsolę Nintendo Wii i ma korzystać z zupełnie nowej technologii Motion Plus. W grze (również w ramach exclusive’u) pojawią się korty Wimbledonu oraz postać Borisa Beckera.

Czas na FIFĘ. Andy Wilson (producent wykonawczy serii) reklamuje stworzoną w kolaboracji z Adidasem usługę Live Season. Gracz będzie miał na bieżąco dostęp do prawdziwych statystyk, a stworzony przez niego od zera piłkarz (tryb „Be a Pro”) ma zdobywać doświadczenie w toku trwania rozgrywek. Ta sieciowa usługa zostanie oddana do użytku graczy jako darmowa w sezonie 08/09. Oprócz tego FIFA 09 z takimi usprawnieniami, jak „autentyczne podanie z pierwszej piłki”, nowy system animacji oraz fizyki czy więcej ruchów dla bramkarza (np. rzucanie się pod nogi atakującego) ma oczywiście okazać się dużo lepsza od poprzedniczek. Jak to będzie wyglądało naprawdę, przekonamy się 11 września, kiedy pojawi się wersja demonstracyjna gry w PlayStation Network i Xbox Live (demo na PC będzie dzień później).

Teraz wieści dla miłośników The Sims. Premiera trzeciej części gry nastąpi 20 lutego 2009 roku (w wersji podstawowej i kolekcjonerskiej z ekskluzywnymi dodatkami; gra będzie również do ściągnięcia z EA Store). Wersja kolekcjonerska zapewni simom dodatkowy samochód sportowy, a w pudełku znajdą się gadżety związane z serią – kto złoży pre-order, ten otrzyma drugi bonusowy samochód oraz plakat z widokiem na nowe simowe osiedle. Chłopaki z Electronic Arts chwalą się, że gra ma bardziej niż dotychczas odzwierciedlać prawdziwe życie. Otrzymamy scenariusze wydarzeń, mnóstwo atrybutów i cech dla każdego sima, będzie można być złym simem, będą zwierzaki i cała masa innych życiowych atrakcji.

W ramach przerywnika rozrywkowego zostajemy uraczeni bezwstydnym i wyjątkowo złym śpiewem oraz tańcem do gry Boogie Superstar. Oklaski i śmiechy. Chwilę później na ekranie pojawia się imponujący trailer pokazujący rozgrywkę w nowej grze z Harrym Potterem w roli głównej. Wychodzą aktorzy wcielający się w bliźniaków Weasleyów, grają w grę, pojedynkują się różdżkami.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej