Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 28 lutego 2023, 17:30

The Great War: Western Front. W jakie nowe gry zagramy w marcu 2023?

W marcu zabraknie spektakularnych premier, a miesiąc ten należy do spokojniejszych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w co grać! Będzie w czym wybierać, ale nie liczcie na głośne debiuty, tylko raczej na skromne świętowanie oraz szykowanie się do wiosny.

The Great War: Western Front

The Great War: Western Front, Frontier Foundry, 2023

Data premiery: 30 marca 2023

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: ok. 162 zł (PC)

RTS i turówka w jednym

Weterani odpowiadający za serię Command & Conquer tworzą nową strategię! Ta informacja wystarczy, aby rozgrzać niektóre serca, chociaż w przypadku gry The Great War: Western Front nie wszyscy będą zadowoleni. W końcu nie mówimy o żadnym autorskim uniwersum, a „jedynie” o pierwszej wojnie światowej. Do tego strategia czasu rzeczywistego została uzupełniona o elementy turowe. Niech to Was jednak nie zniechęci!

Front pierwszej wojny światowej czeka

Front zachodni czeka, a Wy musicie zdecydować, czy poprowadzicie do boju wojska trójprzymierza, czy trójporozumienia. Tym samym możecie odtworzyć historię lub zmienić jej bieg. Rozgrywkę podzielono na dwa etapy: turowy i RTS-owy. W tym pierwszym zarządzamy ruchami naszej armii, rozwijamy ją oraz inwestujemy w nowe technologie. W drugim z kolei wcielamy się w dowódcę polowego, prowadzącego wojska do boju. Ważnym elementem zabawy ma być pogoda, która może zmienić losy bitwy.

  1. Więcej o grze The Great War: Western Front

Nasze oczekiwania

Strategie w realiach wojennych w ostatnich tygodniach zostały zdominowane przez Company of Heroes 3. A szkoda, ponieważ The Great War: Western Front ma szansę przebić swoją bardziej znaną konkurencję. Z każdym kolejnym zwiastunem i filmem pokazującym rozgrywkę narasta we mnie optymizm. Czy premiera go nie zgasi? Mam nadzieję, że nie, ponieważ dawno nie grałem w dobry tytuł osadzony w realiach pierwszej wojny światowej, a okres ten jest przez twórców gier zapomniany.

Marcin „Nicek” Nic

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę marca 2023 czekasz najbardziej?

Wo Long: Fallen Dynasty
5,2%
Forza Horizon 5: Rally Adventure
3,3%
The Sims 4: Razem raźniej
0,8%
Stellaris: First Contact
1,9%
The Great War: Western Front
30,2%
Dead Cells: Return to Castlevania
0,9%
Terra Nil
1,3%
Crime Boss: Rockay City
2%
Resident Evil 4
24,7%
Bleak Faith: Forsaken
2%
The Last of Us: Part I (PC)
23,7%
Mighty Doom
0,3%
Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
0,8%
WWE 2K23
1,3%
Contraband Police
1,6%
Zobacz inne ankiety
Resident Evil 4

Resident Evil 4

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty

WWE 2K23

WWE 2K23

The Sims 4: Razem raźniej

The Sims 4: Razem raźniej

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Terra Nil

Terra Nil

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji
Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.