Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 28 lutego 2023, 17:30

Resident Evil 4. W jakie nowe gry zagramy w marcu 2023?

W marcu zabraknie spektakularnych premier, a miesiąc ten należy do spokojniejszych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w co grać! Będzie w czym wybierać, ale nie liczcie na głośne debiuty, tylko raczej na skromne świętowanie oraz szykowanie się do wiosny.

Resident Evil 4

Resident Evil 4, Capcom, 2023

Data premiery: 24 marca 2023

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, PS5, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 234 zł (PC), ok. 270 zł (PS4, PS5, XSX/S)

Remake, którego potrzebowaliśmy?

Resident Evil 4 ma już praktycznie osiemnaście lat! Z okazji uzyskania przezeń pełnoletniości Capcom przygotował wyjątkowy prezent, czyli remake. Kolejny już, bo seria ta ostatnio praktycznie nimi stoi. Nie ma co jednak narzekać, gdyż w końcu odświeżona zostanie „najlepsza odsłona”, przynajmniej zdaniem niektórych. To jednak również powód wielu obaw, czy Resident Evil 4 Remake okaże się faktycznie lepszą wersją, czy jedynie mocniej przypudrowaną.

Kolejna stara gra w nowszym wydaniu

Resident Evil 4 Remake nie będzie rewolucyjny, jeśli chodzi o nowości. Możemy liczyć na kilka poprawek fabularnych oraz zmian, a także dodanie możliwości strzelania w ruchu. Nie zabraknie również większej ilości interaktywnych elementów oraz zupełnie nowej oprawy wizualnej. Czy to wystarczy, aby zachwycić się odnowioną grą? To zapewne zależy od tego, kogo zapytacie.

  1. Więcej o grze Resident Evil 4

Nasze oczekiwania

Capcom jest od kilku lat w niesamowitej formie, a Resident Evil to tego sztandarowy dowód – od „siódemki” każda kolejna odsłona i każdy remake to fantastyczne gry. Nie mam wątpliwości, że nowa wersja Resident Evila 4 również „dowiezie” wybitną jakość, biorąc to, co najlepsze w znakomitym pierwowzorze, i dodając wiele dobrego od siebie. To będzie hit i jestem tego tak pewien, że jeśli się mylę, za karę zagram w Resident Evila 6.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

Nasze oczekiwania

Czwarta część Resident Evila przez wielu fanów serii uznawana jest za jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą), ale przyznam się, że nie zaliczam się do jej fanów. Archaiczne sterowanie przeszkadzało mi już w momencie premiery, a „misja eskortowa” powodowała dodatkową frustrację. Mam nadzieję, że remake wszystko to ładnie poprawi i unowocześni, dodając do tego współczesną oprawę graficzną (brązowawe lokacje z oryginału też nie trafiły w mój gust). Oby tylko nie doszło do poważnych cięć zawartości gry, jak miało to już miejsce w remake’u Resident Evila 3. Jeśli tylko Capcom niczego nie popsuje, szykuje się kolejny w tym roku po grze Dead Space Remake bardzo solidny survival horror.

Jacek „Stranger” Hałas

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę marca 2023 czekasz najbardziej?

Wo Long: Fallen Dynasty
5,2%
Forza Horizon 5: Rally Adventure
3,3%
The Sims 4: Razem raźniej
0,8%
Stellaris: First Contact
1,9%
The Great War: Western Front
30,2%
Dead Cells: Return to Castlevania
0,9%
Terra Nil
1,3%
Crime Boss: Rockay City
2%
Resident Evil 4
24,7%
Bleak Faith: Forsaken
2%
The Last of Us: Part I (PC)
23,7%
Mighty Doom
0,3%
Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
0,8%
WWE 2K23
1,3%
Contraband Police
1,6%
Zobacz inne ankiety
Resident Evil 4

Resident Evil 4

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty

WWE 2K23

WWE 2K23

The Sims 4: Razem raźniej

The Sims 4: Razem raźniej

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Terra Nil

Terra Nil

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji
Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.