Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Perfect Blue. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Perfect Blue

  1. Rok produkcji: 1997
  2. Gatunek: awangardowy, horror, dramat

Największy girlsband na świecie AKB48, a także wszystkie jego podgrupy i siostrzane zespoły, mają swoje źródło właśnie w Japonii. Próbując znaleźć informacje na temat członkiń grupy, często doszukać możemy się artykułów opowiadających o skandalach, które z punktu widzenia zachodniego widza nie mają za bardzo prawa bytu. Rzeczywistość jednak pokazuje, jak odmienna może być kultura również pod względem bycia idolem.

Podziwiany przez tysiące fanów zespół CHAM! od paru lat działa na scenie, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jedna z członkiń zespołu, Mima Kirigoe, opuszcza go, by skupić się na karierze aktorskiej. Wywołuje to w publice mieszane emocje, ale ostatecznie wydaje się, że część fanów dalej ją wspiera. Rozpoczyna ona karierę w serialu kryminalnym, ale okazuje się, że życie aktorki jest o wiele bardziej wymagające, niż mogła się spodziewać.

Mimo iż jej kariera zapowiada się doskonale, w pewnym momencie wszystko zaczyna iść nie po jej myśli. CHAM! radzi sobie o wiele lepiej bez niej niż z nią, jeden z jej fanów wpada w obsesję, bo nie może znieść myśli, że Mima nie jest już nieskazitelną idolką, a na dodatek w sieci pojawia się strona, która z niepokojącymi szczegółami przedstawia życie młodej aktorki. Wszystko to odbija się na psychice Mimy, a rzeczywistość miesza się z fikcją.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej