Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źródło fot. Źródło: Sandman, Netflix 2022; The Bear, Disney+ 2022
i
Filmy i seriale 20 grudnia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Najlepsze nowe seriale 2022

Przed rozpoczęciem roku widzowie chyba najbardziej czekali na Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy. Serial zebrał jednak mieszane recenzje. Pojawiło się za to mnóstwo nowości, które naprawdę dały radę.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy miał w tym roku rywalizować o widzów z Rodem Smoka. Okazało się jednak, że oba seriale raczej sobie nie przeszkadzają. Zresztą pojawiło się tak wiele nowych produkcji, że nawet zniechęceni do dwóch wyżej wymienionych tytułów, z pewnością znajdą coś dla siebie.

Peacemaker

Peacemaker, showrunner: James Gunn, Warner Bros. Television, HBO MAX 2022 - Najlepsze nowe seriale 2022 - dokument - 2022-12-20
Peacemaker, showrunner: James Gunn, Warner Bros. Television, HBO MAX 2022
  1. Ile zobaczyliśmy już odcinków: 8
  2. Gatunek: Czarna komedia, dramat
  3. Gdzie obejrzeć: HBO MAX

DC od dawna idzie zupełnie inną drogą niż Marvel, stawiając częściej na bardziej odjechane postacie, takie jak humanoidalny rekin w seuquele/remaku Legionu Samobójców czy Peacemaker. Komedię akcji z byłym wrestlerem, Johnem Ceną, ogląda się zaskakująco łatwo i przyjemnie.

Tytułowy antybohater to gość, który nie boi się użyć wszelkich możliwych środków, by utrzymać pokój na świecie. W tym celu również beznamiętnie zabija, czując potem, że spełnił swój superbohaterski obowiązek. Staje się do przyczynkiem do niezliczonej ilości gagów i co najmniej kilku rozkmin o charakterze egzystencjalnym.

Poza tym wszystkim samego siebie przechodzi John Cena, były sportowiec, który bez problemu odnalazł, się w aktorstwie. Peacemaker jest zabawny, dający się lubić i diabelnie przerażający jednocześnie. Jego wróg zaś Freddie Stroma (w tej roli Adrian Chase) przyprawia nas o dziwne uczucie – kibicować temu niby „dobrego” czy niby „złemu”. Etyka widza zostaje tu wystawiona próbę. A jeżeli dzieje się to w serialu, który ma przede wszystkim bawić, zdecydowanie nie ma co narzekać.