Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

3. Jon Snow. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

3. Jon Snow

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Targaryen
  2. Kiedy to się stało: piąty sezon
  3. Aktor: Kit Harrington

W piątym sezonie wydawało się już, że wyklarowała się grupa NAPRAWDĘ głównych bohaterów, którzy raczej nie zginą przed finałem. Pamiętam nawet krążącą po Internecie listę stworzoną bez znajomości książkowego oryginału przez komputerowy algorytm. Do rzeczywiście nietykalnych mieli należeć między innymi Sansa, Bran, Arya, Tyrion, Jaimie i Jon Snow.

Scenarzystom raz jeszcze udało się uśpić czujność widzów. Niespodziewanie dla wszystkich Lord Dowódca Nocnej Straży został zasztyletowany przez wrogów (i przyjaciół niestety też) roszczących sobie prawo do kierowania losami organizacji. Po zakończeniu sezonu zarówno wcielający się w bohatera Kit Harrington, jak i scenarzyści zarzekali się, że Jon Snow nie żyje.

I w sumie nie skłamali, bo przez pewien czas faktycznie nie żył. Wskrzesiła go dopiero Melisandre, uznając, że tego pragnie jej bóstwo. Ceremonia nie dała rezultatów od razu, ale w końcu Jon Snow ożył, jako jeden z nielicznych (przynajmniej w serialu) powracając z krainy martwych.

HBO Max kupisz tutaj