Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 lipca 2022, 16:14

32 gry niemal za darmo - promocje do 15 zł ze Steam Summer Sale

Na Steam Summer Sale 2022 wciąż można dorwać solidne gry w bardzo atrakcyjnych cenach. Ten artykuł będzie przewodnikiem po najlepszych grach, których cena nie przekroczy 15 złotych... z groszami.

Steam Summer Sale 2022 nadal trwa, choć z zakupami radzimy się pospieszyć. Tym razem wyłowiliśmy dla Was tytuły atrakcyjne zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym, bo zapłacicie za nie nie więcej niż 15, 10, a nawet i 5 złotych (z paroma drobnymi wyjątkami). Do zestawienia staraliśmy się wybrać produkcje według prostego klucza – miały to być przede wszystkim pozycje ciekawe i różnorodne. Za wyznacznik nie posłużył natomiast fakt, czy ich cena była najniższa w historii danej gry, czy też nie.

Curious Expedition za 10,79 zł

Czy kiedykolwiek myśleliście o tym, jak mógł czuć się Krzysztof Kolumb, dopływając do wybrzeża Ameryki? Oto roguelike, który po części odpowiada na to pytanie – Curious Expedition pozwoli Wam wskoczyć w buty odkrywcy wyruszającego na wyprawę w nieznane. Mamy tu więc proceduralnie generowany świat do przemierzania, a także losowe zdarzenia, które następują w trakcie tej niebezpiecznej wyprawy. Oprócz tego musimy dbać o biorących udział w ekspedycji podkomendnych – m.in. troszcząc się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. Jesteście gotowi zmierzyć się z czyhającymi na każdym kroku zagrożeniami, aby zdobyć cenne skarby i chwałę... oraz zachować życie?

  1. Curious Expedition na Steamie

Phantom Doctrine za 14,29 zł

Phantom Doctrine to tytuł wzbudzający sporo kontrowersji. Kapitalny okazał się pomysł przeniesienia turowego gameplayu z XCOM-a do innych realiów – w tym wypadku akcja gry dzieje się w 1983 roku, a jej głównym motywem fabularnym jest starcie szpiegowskich sił Wschodu i Zachodu. Niestety, produkcja ta miała sporo baboli i niezrozumiałych dla graczy mechanik – pewne rozwiązania gameplayowe po prostu nie współgrały z konwencją starcia wykwalifikowanych agentów wywiadu, a inne działały źle lub nie działały w ogóle (jak np. oszukująca SI przeciwników, która widziała wszystkie posunięcia gracza, czasem nawet przez ściany). No ale obniżka ceny jest spora, bo aż o 90% – i taniej jeszcze długo nie będzie, więc może warto samemu sprawdzić, czy Phantom Doctrine to gra godna zainteresowania.

  1. Phantom Doctrine na Steamie

Bound by Flame za 5,47 zł

Opinie na temat Bound by Flame były różne już w dniu premiery – dziś nie oczekujcie więc tutaj zaawansowanej animacji walki czy braku bugów w audio i wideo. To taki brzydszy, młodszy brat Dragon Age’a (stworzony za mniejszy budżet), na którym twórcy ze studia Spiders poniekąd uczyli się robić ciut poważniejsze gry (a efektem tej nauki jest między innymi późniejszy GreedFall). Sprawdzić warto – tym bardziej za równowartość dwulitrowej coca-coli – szczególnie że parę patentów jest tu naprawdę udanych. Jak chociażby wybory moralne mające przełożenie na rozgrywkę i fabułę czy taktyczne wspomaganie się kompanami, którzy mogą ułatwić nam potyczkę (albo całkowicie przekierować na siebie zainteresowanie otaczających nas wrogów). Dobre, gdy nie ma w co grać.

  1. Bound by Flame na Steamie
TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
78,5%
Nie mam zdania
15,1%
Nie
6,4%
Zobacz inne ankiety
30 świetnych gier RPG wartych zakupu na Steam Summer Sale 2022
30 świetnych gier RPG wartych zakupu na Steam Summer Sale 2022

Tegoroczne Steam Summer Sale trwa w najlepsze. I zanim się skończy, warto zerknąć co wirtualny sklep oferuje. Tym razem w gatunku RPG. Przedstawiamy Wam listę najlepszych propozycji.

30 gorących promocji ze Steam Summer Sale 2022
30 gorących promocji ze Steam Summer Sale 2022

Pogoda za oknem bezlitośnie przypieka – tak samo jak Steam, łapczywie sięgający do naszych portfeli. Pora zatem kupić tonę gier, w które nigdy nie zagramy, chociaż obiecamy sobie, że będzie zupełnie inaczej. Najwyższy czas rozpocząć letnią wyprzedaż!