Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 3 lipca 2022, 11:55

30 świetnych gier RPG wartych zakupu na Steam Summer Sale 2022

Tegoroczne Steam Summer Sale trwa w najlepsze. I zanim się skończy, warto zerknąć co wirtualny sklep oferuje. Tym razem w gatunku RPG. Przedstawiamy Wam listę najlepszych propozycji.

Z trwającymi właśnie upałami można sobie radzić na różne sposoby. Czy to wychodząc nad wodę, czy przesiadując w domu w towarzystwie przynoszących ulgę klimatyzacji i schłodzonego napoju. I grając w gry. To też czas wakacji, wszelakich urlopów i tym samym większej ilości wolnego. Nie ma lepszego momentu na sprawdzenie produkcji z gatunku RPG, choćby z uwagi na ich dłuższy czas trwania. Nawet jeśli nie macie zamiaru teraz w nie pocinać, możecie uzbroić się na przyszłość.

Na poniższej liście znajdziecie nie tylko typowych przedstawicieli gatunku. Są tu również gry, które posiadają mniej lub więcej elementów RPG. Przeważają jednak gry nieco nowsze, albo wydane niedawno odnowione wersje kultowych „klasyków”. Sam gatunek jest na tyle bogaty, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie - zarówno jeśli chodzi o charakter rozgrywki, jak i klimat oraz estetykę.

Pamiętajcie przy tym jednak, że Steam Summer Sale 2022 trwa do 7 lipca. Macie więc jeszcze trochę czasu na zastanowienie się. Jest w czym wybierać, zwłaszcza, że sporo tu historycznie niskich cen.

The Ascent za 49,60 zł

Mało Wam cyberpunka? The Ascent może zaspokoić te braki. To gra akcji RPG, w którą możemy grać samodzielnie lub z maksymalnie trzema innymi graczami w ramach korporacji – sieciowej lub lokalnej. Wcielamy się tutaj w zadłużonego pracownika megakorporacji, który stara się odnaleźć prawdę stojącą za upadkiem jego pracodawcy. Czemu warto zagrać? Bo to niezwykle dynamiczna izometryczna strzelanka przepełniona brutalną akcją. Przy tym też ładnie się prezentuje. Mamy tu także zawieranie sojuszy i instalowanie wszczepów rozwijających umiejętności postaci.

  1. The Ascent na Steamie

Banner of the Maid za 26,39 zł

Japońskiej nietuzinkowości nigdy za wiele. Banner of the Maid to miks jRPG i turowej gry strategicznej. Wcielamy się tutaj w samą siostrę Napoleona Bonapartego, Pauline. Akcja toczy się w alternatywnej wersji okresu francuskiej rewolucji. Celem naszej protagonistki jest spotkanie się ze swoim bratem, ale zanim będzie to jej dane, zostaje wciągnięta w sam środek militarnego zamieszania. Jako absolwentka szkoły wojskowej widzi to jako okazję do wykazania się i tym samym zyskanie społecznego awansu. Pomożemy jej w tym uczestnicząc w kolejnych starciach i prowadząc małe oddziały.

  1. Banner of the Maid na Steamie

Bravely Default 2 za 124,50 zł

Bravely Default II potencjalnie spodoba się każdemu szukającemu klasycznego przedstawiciela gatunku jRPG. Jest tu więc wszystko, za co pokochane zostały pierwsze odsłony Final Fantasy i podobne produkcje. Po raz kolejny wyruszymy na ratunek światu, przemierzymy wiele bajecznych i pięknych lokacji i przyjrzymy się losom grupki bohaterów. Fabuła nie jest szczególnie wyszukana, ale śledzi się ją z niekłamaną przyjemnością. Świetnie też sprawdza się w połączeniu z rozgrywką, w której odnajdą się wszyscy fani starej szkoły. Nie ma tu jednak mowy o bezmyślnym przenoszeniu starych rozwiązań. Twórcy zadbali o znaczący powiew świeżości, a przy tym urzekająca oprawę audiowizualną. Warto spróbować i nakarmić nostalgię.

  1. Bravely Default 2 na Steamie
TWOIM ZDANIEM

Z jakich powodów kupujesz gry na wyprzedażach?

W niskiej cenie wstyd nie brać! Kupuję i kiedyś zagram.
54,9%
Nie grałem, bo nie było mnie na nią stać w cenie premierowej.
26,1%
Nie kupuję gier na wyprzedażach.
9,7%
Grałem w „pirata”, spodobała mi się, więc postanowiłem ją kupić.
9,3%
Zobacz inne ankiety
32 gry niemal za darmo - promocje do 15 zł ze Steam Summer Sale
32 gry niemal za darmo - promocje do 15 zł ze Steam Summer Sale

Na Steam Summer Sale 2022 wciąż można dorwać solidne gry w bardzo atrakcyjnych cenach. Ten artykuł będzie przewodnikiem po najlepszych grach, których cena nie przekroczy 15 złotych... z groszami.

30 gorących promocji ze Steam Summer Sale 2022
30 gorących promocji ze Steam Summer Sale 2022

Pogoda za oknem bezlitośnie przypieka – tak samo jak Steam, łapczywie sięgający do naszych portfeli. Pora zatem kupić tonę gier, w które nigdy nie zagramy, chociaż obiecamy sobie, że będzie zupełnie inaczej. Najwyższy czas rozpocząć letnią wyprzedaż!

10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć
10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć

Steam uwielbia achievementy, gracze kochają je zdobywać, a niektórzy twórcy lubują się w wymyślaniu fantazyjnych osiągnięć. Zebraliśmy 10 najciekawszych i jednocześnie rzadkich achievementów, o istnieniu których mogliście nawet nie wiedzieć.