Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 14 czerwca 2022, 07:30

autor: Aleksandra Wolna

Najlepsze filmy, jakie obejrzysz na Disney Plus

Disney+ wchodzi do Polski już 14 czerwca – oto parę propozycji, dla których warto zainteresować się ich ofertą.

Wejście do Polski Disney+ to okazja, na którą czekało wielu. Oprócz charakterystycznych dla Disneya animacji mamy okazję zobaczyć całą masę innych produkcji, które podbijały kina, a także niekoniecznie były dostępne na jakichkolwiek platformach streamingowych. Filmy Marvela, saga Skywalkerów czy kultowy już serial Buffy postrach wampirów to jedynie początek zawartości, która czekać będzie na nas już 14 czerwca.

JoJo Rabbit

  1. Gatunek: komedia, wojenny, dramat
  2. Reżyser: Taika Waititi
  3. Rok produkcji: 2019

JoJo Rabbit to jeden z tych filmów, w których główną rolę odgrywa dziecko, jednak świat filmu nie do końca jest przedstawiony dziecięcymi oczami. Młody JoJo (Roman Griffin Davis), zafascynowany i podekscytowany wyjazdem na obóz przygotowawczy Hitlerjugend, po raz pierwszy ma okazję przyczynić się do uczynienia narodu niemieckiego „wielkim”. Towarzyszyć mu w tym ma sam Taika Waititi, który nie tylko wyreżyserował cały film, ale i wystąpił na ekranie. Wciela się on w rolę wymyślonego przyjaciela JoJo, którym jest… sam Adolf Hitler.

Obok niego mamy również postać zatroskanej matki (Scarlett Johansson), która – widząc zafascynowanego pojęciem wielkości syna – stara się przemycić do jego życia swoje antynazistowskie poglądy i pokazać, że świat nie jest taki czarno-biały, jak może mu się wydawać. Całość ukazana w formie satyrycznej czarnej komedii pokazuje nam, w jaki sposób propaganda wpływa na ludzi i jak szybko jej obraz może zostać zburzony, szczególnie w oczach dziecka.

JoJo Rabbit zdobył międzynarodowe uznanie, a krytycy o samym filmie wypowiadali się w przede wszystkim w pozytywny sposób. Jedyną rzeczą, która nie do końca spodobała się szerszej publiczności, jest przedstawienie postaci nazistów w sposób typowo komediowy, jednak nawet pomimo tego braku wyraźnej powagi film zdobył ponad 90 milionów dolarów przychodu.