Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

9. Kid Buu (Bubu)

  1. Rasa: Demon
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 200 000

Choć nie jest to najinteligentniejsza forma Buu (tą był Super Buu po wchłonięciu Piccolo), dysponuje największą pierwotną siłą. Długo wydaje się, że ani Vegeta, ani Goku nie będą w stanie mu sprostać. Ostatecznie główny bohater pokonuje go Genką Damą, gromadząc energię mieszkańców Ziemi dzięki pomocy Mr Satana.

Jego ciało jest nie tylko niezwykle elastyczne, ale też posiada zdolność niemal nieograniczonej regeneracji. Cell odradzał się z konkretnych komórek, Buu natomiast może odtworzyć całą swoją postać z dowolnej pozostałości, nawet w postaci pary. Umożliwia mu to długą walkę nawet ze znacznie silniejszym przeciwnikiem. Dzięki temu Buu zyskuje czas na poznanie jego słabych stron i skopiowanie technik przeciwko niemu stosowanych.

Jest również zdolny do wchłaniania przeciwników (razem z ich mocą) albo ich zjadania. Potrafi się też błyskawicznie w dowolne miejsce teleportować i wyczuwać ki potencjalnych wrogów z ogromnej odległości. Jako że jest uosobieniem czystej demonicznej siły (dobra część Buu oddzieliła się od niego na początku sagi), nie przyświeca mu żaden inny cel poza zniszczeniem wszystkiego. Na szczęście – dzięki poświęceniu Vegety oraz determinacji Goku – nie udaje mu się to.

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety