Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2021, 10:45

autor: Marcin Strzyżewski

Gracz od czasów pierwszego Prince of Persia. Niemal zawalił szkołę przez Settlersy II.

Nie masz czasu grać? Mamy 7 porad, które pomogą rozwiązać problem

Przez ostatnie trzy lata redagowałem teksty, które pojawiały się na GOL-u. Duża część z nich to listy gier, w które warto zagrać. Chciałem w nie grać. Zwykle nie miałem kiedy. O tym jest ten tekst.

Odłóż te hantle

Odłóż, wyjdź, wypisz się, zostaw.

Pobyt na siłowni może trwa niewiele, bo raptem godzinę czy półtorej. Wydaje się, że to mało, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Jeśli doliczymy dojazd i prysznic, już mamy kolejne pół godziny, może nawet godzinę. Do tego trzeba spakować torbę, potem ją rozpakować. Potem wyprać rzeczy, a to dalej nie koniec. Jak zaczynasz ćwiczyć, pojawiają się potrzeby. Trzeba kupić rękawiczki, odżywkę białkową. Ich szukanie zabiera czas.

Jesteście dorośli, założenie, że ćwiczycie dwa razy w tygodniu, jest optymistyczne. To są minimum trzy godziny, wciąż nie licząc szykowania się, a jeśli mieszkacie daleko, ćwiczycie dłużej albo macie na siłowni kolejkę do prysznica – oznacza to nawet cztery lub pięć godzin tygodniowo. Miesięcznie daje to całkiem solidną grę AAA zajmującą od 12 do 20 godzin.

Przy okazji mniej ćwiczeń to mniej kompleksów. Wydaje się Wam, że poćwiczycie i będziecie zadowoleni ze swojego ciała? Na pewno nie. Siłownie są pełne dwóch rzeczy – ludzi, którzy ćwiczą więcej od nas, i luster. Rozumiecie, prawda? Dlatego nie myślcie sobie, że wypracujecie jakieś efekty i będziecie mogli spokojnie wrócić do grania. To tak nie działa.

GŁOS ROZSĄDKU

Aktywność fizyczna jest konieczna dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

TWOIM ZDANIEM

Jaką długość gry wolicie?

20-50 godzin
37,3%
50-100 godzin
24,7%
100+ godzin
20,1%
10-20 godzin
14,8%
5-10 godzin
2,4%
Do 5 godzin
0,7%
Zobacz inne ankiety
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu

Kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset – często porzucamy gry na długo przed napisami końcowymi, ale są takie produkcje, od których po prostu nie da się odkleić. Przygotowaliśmy listę pozycji, w które użytkownicy Steama grają najdłużej.

Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić
Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić

Kiedy grindując kolejne nagrody za codzienne logowania, daily misje i ograniczoną czasowo zawartość czujemy się jak byśmy byli w drugiej pracy, czas odpuścić.