Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2021, 10:45

autor: Marcin Strzyżewski

Gracz od czasów pierwszego Prince of Persia. Niemal zawalił szkołę przez Settlersy II.

Nie masz czasu grać? Mamy 7 porad, które pomogą rozwiązać problem

Przez ostatnie trzy lata redagowałem teksty, które pojawiały się na GOL-u. Duża część z nich to listy gier, w które warto zagrać. Chciałem w nie grać. Zwykle nie miałem kiedy. O tym jest ten tekst.

Graj na sprzęcie, na którym nie masz powiadomień

Dobrze jest grać na sprzęcie bez tego.

Osobiście zawsze byłem wielkim fanem pecetów. Te maszyny są uniwersalne i za to je właśnie kocham. Możesz na nich pograć, poczytać wiadomości, obejrzeć film, popracować. To było szczególnie istotne, zwłaszcza że zarówno budżet, jak i ilość miejsca nigdy nie pozwalały mi na zrealizowanie planu utworzenia osobnego stanowiska z komputerem i osobnego miejsca na konsolę.

Ostatecznie dochodzę do wniosku, że granie na pececie jest trudne, bo to ta sama maszyna, na której pojawiają się różne powiadomienia, na której zajmujesz się pracą, na której możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, zalogować się na firmowy komunikator, odpisać, zamówić, sprawdzić i okazuje się, że nie jesteś w stanie skupić się na grze.

I choć obecnie konsole oferują mnóstwo różnych dodatkowych opcji i wiem, że dałoby się na nich odpisać na e-maila, pracowanie na nich nie jest jednak zbyt wygodne. Zostaje już tylko granie i takie skupienie się na jednym może sprawić, że faktycznie, kiedy już mamy na to czas, to spędzamy go na graniu.

TWOIM ZDANIEM

Jaką długość gry wolicie?

20-50 godzin
37,3%
50-100 godzin
24,7%
100+ godzin
20,1%
10-20 godzin
14,8%
5-10 godzin
2,4%
Do 5 godzin
0,7%
Zobacz inne ankiety
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu

Kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset – często porzucamy gry na długo przed napisami końcowymi, ale są takie produkcje, od których po prostu nie da się odkleić. Przygotowaliśmy listę pozycji, w które użytkownicy Steama grają najdłużej.

Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić
Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić

Kiedy grindując kolejne nagrody za codzienne logowania, daily misje i ograniczoną czasowo zawartość czujemy się jak byśmy byli w drugiej pracy, czas odpuścić.