Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2021, 10:45

autor: Marcin Strzyżewski

Gracz od czasów pierwszego Prince of Persia. Niemal zawalił szkołę przez Settlersy II.

Nie masz czasu grać? Mamy 7 porad, które pomogą rozwiązać problem

Przez ostatnie trzy lata redagowałem teksty, które pojawiały się na GOL-u. Duża część z nich to listy gier, w które warto zagrać. Chciałem w nie grać. Zwykle nie miałem kiedy. O tym jest ten tekst.

Planuj zakupy jak Napoleon Austerlitz

Zakupy powinny być dobrze zaplanowane i sprawnie poprowadzone.

Kiedy robię inwentaryzację swojego życia, widzę, że dużo czasu zajmują mi zakupy. To normalne, ciągle czegoś brakuje, ciągle coś się kończy. Zwyczajna rzecz, ale właśnie tutaj można zastosować cięcia i zyskać dodatkowy czas.

Nie czekaj, aż płyn do garów całkiem wyjdzie. Kup na zapas. To samo dotyczy jedzenia. Ja staram się zawsze mieć w domu zapas warzyw mrożonych i w puszkach, makaron, sos pomidorowy. Chleb też można mrozić.

Innym sposobem są zakupy z dowozem. Osobiście już dawno zamawiam z dostawą większość rzeczy, które nie są jedzeniem i ubraniami. To już postęp, ale czasem decyduję się też na zakupy spożywcze z dostawą pod drzwi. Klikanie w komputerze zajmuje zwyczajnie mniej czasu niż zabieranie towarów z półki, parkowanie i cała reszta.

TWOIM ZDANIEM

Jaką długość gry wolicie?

20-50 godzin
37,2%
50-100 godzin
24,7%
100+ godzin
20%
10-20 godzin
14,9%
5-10 godzin
2,4%
Do 5 godzin
0,7%
Zobacz inne ankiety
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu
Gry, które kradną nam życie - z jakimi tytułami spędzamy najwięcej czasu

Kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset – często porzucamy gry na długo przed napisami końcowymi, ale są takie produkcje, od których po prostu nie da się odkleić. Przygotowaliśmy listę pozycji, w które użytkownicy Steama grają najdłużej.

Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić
Granie na pełny etat – kiedy zabawa staje się pracą, czas odpuścić

Kiedy grindując kolejne nagrody za codzienne logowania, daily misje i ograniczoną czasowo zawartość czujemy się jak byśmy byli w drugiej pracy, czas odpuścić.