Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 22 maja 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najlepsze nowe seriale o superbohaterach

Jeszcze kilkanaście lat temu seriale superbohaterskie były raczej ciekawostką dla fanów komiksowych – ot, niskobudżetowe gniotki dobre do puszczenia w tle na domówce. Dziś niektóre z nich dobijają się do streamingowego topu. Z powodzeniem.

Jedne to typowe akcyjniaki science-fiction/fantasy, drugie łączą w sobie elementy do niedawna rzadziej wykorzystywane przez twórców podobnych produkcji – komedii, thrillerów, ambitnych dramatów, romansów, horrorów, kryminałów, space oper, familijniaków, slasherów gore i oczywiście teen dram. Tych ostatnich jest bodaj najwięcej, nie znaczy to jednak, że poszczególne seriale nie różnią się od siebie. A poza nimi są w tym gronie przynajmniej dwa naprawdę ambitne dramaty.

Nasza lista ogranicza się tylko do seriali, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Mimo to wybór spośród kilkudziesięciu produkcji, którymi twórcy zalewają ostatnio rynek z prawa i lewa, wcale nie był łatwy... Dlatego pozwoliłem sobie też dodać kilka interesujących pozycji – choć z pewnych względów nie tak dobrych – w ramkach. A w topce możecie zobaczyć 12 najlepszych według nas nowych seriali superbohaterskich. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co o nich sądzicie.

Superman & Lois

  1. Data premiery: luty 2021
  2. Od kogo: DC Comics
  3. Gdzie obejrzeć: HBO GO

Fani długo nie mogli pogodzić się z zastąpieniem Henry’ego Cavilla innym aktorem. Wprawdzie Superman pojawiał się już na małym ekranie w kilku wcieleniach, ale w kinie świeżo upieczony wiedźmin wydawał sie niezastąpiony. Teraz wiadomo, że i tutaj Supka zagra ktoś inny, a szanse na powrót Cavilla również w przyszłości wydają się niewielkie. Gorycz jego fanom może osłodzić jednak fakt, że w postać ikonicznego bohatera w nowym serialu wciela się Tyler Hoechlin. Choć nie wszyscy w niego wierzyli, amerykański aktor pokazał, że naprawdę zna się na swojej robocie.

W najnowszej produkcji HBO ma on okazję być zarówno potężnym Kal-Elem, jak i Clarkiem zmagającym się z całkiem przyziemnymi problemami. Utrata pracy czy trudne relacje z dziećmi to tylko niektóre z problemów Supermana, który nie zawsze jest super. Bo w serialu Kent robi dużo błędów. Nie zawsze udaje mu się je naprawić. Wszystko to sprawia jednak, że jest bodaj najbardziej ludzkim Supermanem, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy.

Tyler Hoechlin kradnie dla siebie prawie całe show. Niezły poziom trzymają też jego serialowe dzieci – Jordan Elsass i Alex Garfin. Poza tym na plus można ocenić występ Inde Navarrette w roli Sarah Cushing i Elizabeth Tulloch jako Lois Lane, rozkręcającej się z odcinka na odcinek. Podobać się mogą też zdjęcia i montaż – serial nie jest może po brzegi wypełniony akcją, ale nie można mu odmówić świetnego klimatu. To zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji od DC nie tylko w ostatnich latach, ale też w całej historii telewizyjnych i streamingowych prób stajni.

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

78,4%
Marvela
21,6%
DC
Zobacz inne ankiety