Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 lutego 2021, 13:29

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Cyberpunk 2077 - przydatne modyfikacje do CP77

Modyfikacje dają grom drugie życie. Dlatego zebraliśmy w tym tekście najlepsze mody do Cyberpunka 2077 - i stale będziemy go aktualizować o nowe modyfikacje.

Wygląd i grafika

Choć grafika w Cyberpunku 2077 nie jest elementem, na który wypadałoby narzekać, pewne było, że w sieci szybko pojawiają się mody poprawiające wygląd gry. Oprócz standardowych modyfikacji manipulujących cieniami czy efektami świetlnymi do dyspozycji dostaliśmy mod zmieniający styl grafiki na ten znany z serii Borderlands. Co więcej, w nasze ręce trafiła już modyfikacja dodająca widok z perspektywy trzeciej osoby.

Cyberpunk Autonomous ReShade – True HDR

Reshade’ów do Cyberpunka 2077 pojawiło się już sporo, ale Cyberpunk Autonomous ReShade – True HDR wydaje się być najlepszym wyborem. A przynajmniej jeśli zależy Wam na podbiciu grafiki bez zmiany oryginalnego zamysłu twórców gry. Autor nieco pobawił się cieniami, światłem i ostrością – końcowy efekt jest naprawdę zadowalający.

Alternatywą jest Photorealistic Reshade – warto samemu przetestować obie propozycje i zdecydować, która sprawdza się lepiej.

INSTRUKCJA INSTALACJI

  1. Najpierw pobierz i zainstaluj narzędzie ReShade – w instalatorze wskaż plik .exe gry Cyberpunk 2077.
  2. Następnie pobierz Cyberpunk Autonomous ReShade – True HDR.
  3. Wypakuj pobrane archiwum.
  4. Zawartość katalogu Main Files umieść w folderze bin\x64 znajdującym się w głównym katalogu gry.

JB – TPP MOD – perspektywa 3. osoby

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze próby wprowadzenia do Cyberpunka 2077 widoku trzecioosobowego. Oczywiście, prace nad JB – TPP MOD ciągle trwają, ale już teraz możecie przekonać się, jak to jest zwiedzać Night City w innym trybie. Obecny stan modyfikacji raczej nie pozwala na przejście gry, oglądając jej świat jedynie zza pleców postaci, niemniej mimo błędów całość wygląda obiecująco.

INSTRUKCJA INSTALACJI

Modyfikacja wymaga zainstalowanego narzędzia Cyber Engine Tweaks.

  1. Pobierz modyfikację JB – TPP MOD.
  2. Wypakuj pobrane archiwum i umieść jego zawartość w głównym folderze gry.

Borderlandfy2077 – komiksowa oprawa graficzna

Latające liczby określające zadane obrażenia już są, więc dorzućmy do tego jeszcze mod Borderlandfy2077. Z tego połączenia wyjdzie nam Night City w stylistyce serii Borderlands. Efekt nie każdemu zapewne przypadnie do gustu, ale jeśli są to Wasze klimaty, jak najbardziej warto spróbować.

INSTRUKCJA INSTALACJI

  1. Najpierw pobierz i zainstaluj narzędzie ReShade – w instalatorze wskaż plik .exe gry Cyberpunk 2077.
  2. Następnie pobierz modyfikację Borderlandfy2077.
  3. Wypakuj pobrane archiwum, a jego zawartość umieść w folderze bin\x64\reshade-shaders\Shaders znajdującym się w głównym katalogu gry.

Radosław Wasik

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche
Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche

Cyberpunk 2077 miał być mesjaszem branży gier wideo - okazał się jednak produkcją niedoskonałą, w której upchnięto mnóstwo mniej i bardziej śmiesznych glitchy. Pora przekłuć nadmuchany balonik i spojrzeć na nowe dzieło RED-ów z przymrużeniem oka.

Cyberpunk 2077 - dlaczego najlepiej grać na PC
Cyberpunk 2077 - dlaczego najlepiej grać na PC

Lepiej grać w Cyberpunk 2077 na PC, PS5, czy może Xbox Series? Do wyboru mamy też zabawę na PS4 i Xbox One. Naszym zdaniem, porządny komputer do gier deklasuje wszystkie pozostałe wydania jakością grafiki. Przekonajcie się sami.