Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Opinie

Opinie 1 stycznia 2021, 14:45

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Dokładnie 20 lat temu wystartował GOL!

Trudno w to uwierzyć, ale właśnie dziś – 1 stycznia 2021 roku – nasz serwis skończył 20 lat! Okrągłe urodziny to zawsze dobra okazja do hucznego świętowania, więc zamierzamy robić to przez kolejne dwanaście miesięcy.

Długo czekaliśmy na ten dzień, ale w końcu nadszedł. 1 stycznia to dla nas okazja nie tylko do świętowania Nowego Roku, ale też do uczczenia kolejnych urodzin portalu, któremu wielu z nas poświęciło spory kawał swojego życia. Tak się ładnie złożyło, że 1 stycznia 2021 roku GRYOnline.pl kończy równo dwadzieścia lat, a jak powszechnie wiadomo – to te okrągłe rocznice obchodzi się z największym hukiem. Nie inaczej będzie tym razem, bo z dwudziestoleciem istnienia naszego serwisu wiąże się kilka niespodzianek.

Nauczeni doświadczeniem, nie będziemy w tym momencie wykładać wszystkich kart na stół, bo ubiegły rok dobitnie pokazał, że każdy, nawet najbardziej ambitny i rajcujący plan może zostać pogrzebany przez czynniki, na które nie mamy żadnego wpływu. Całoroczne świętowanie na pewno odczujecie w pierwszej kolejności dzięki publikowanym na GOL-u materiałom. Tekst o kulisach powstania serwisu doczekał się dziś solidnej aktualizacji, więc wszyscy, którzy są zainteresowani jego burzliwą historią, powinni przeczytać go w pierwszej kolejności. W kolejnych tygodniach przybliżymy Wam też sylwetki ludzi, którzy dzień w dzień starają się, żeby to wszystko działało jak należy, bo zdajemy sobie sprawę, że część z nich nie jest Wam szerzej znana.

Niedługo po zakończeniu głosowania na najlepszą grę 2020 roku pokusimy się o kolejny plebiscyt, tym razem zdecydowanie większy, bo będziecie w nim wybierać najlepsze gry ostatniego dziesięciolecia. Pierwsza edycja tej zabawy – zorganizowana przez nas pod koniec 2011 roku – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Interesujące były też jej wyniki, bo wygrał – wiadomo – Wiedźmin, ale drugie miejsce zajęło Diablo II, a trzecie Gothic. Podejrzewamy, że walka o tytuł najlepszej produkcji wydanej w latach 2011–2020 rozstrzygnie się pomiędzy Grand Theft Auto V a Wiedźminem 3, ale dalsze pozycje to już kompletna niewiadoma. O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować Was już niedługo.

Na koniec, korzystając z okazji, chciałbym w imieniu zarówno swoim, jak i całej naszej redakcji życzyć Wam wszystkiego dobrego w nowym roku. Wierzymy, że już za kilka miesięcy sytuacja na świecie wróci do normy i wreszcie będziemy mogli się z Wami spotkać, bo to właśnie była jedna z tych rzeczy, których brakowało nam najbardziej. Do rychłego więc – miejmy nadzieję – zobaczenia!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli spodobał Ci się ten tekst i chcesz otrzymywać kolejne felietony przed wszystkimi, zapisz się do naszego newslettera.

Krystian Smoszna

Kiedyś to było - Brucevsky'ego przegląd starych newsów
Kiedyś to było - Brucevsky'ego przegląd starych newsów

W nowym autorskim przeglądzie wyruszymy w przeszłość, by przypomnieć sobie, czym żyli gracze w minionych dekadach. Zatrzymamy się przy ciekawych wydarzeniach oraz newsach, spoglądając z dystansu na pędzącą na złamanie karku branżę gier.

18 dziwnych faktów o GRYOnline.pl, o których nie mieliście pojęcia
18 dziwnych faktów o GRYOnline.pl, o których nie mieliście pojęcia

Czy wiesz, że pracujemy tam, gdzie przez lata sprzedawano toalety, nie lubimy się w redakcji z alarmem, a UV gra tak dużo, że nas to trochę przeraża? Nie? No to już wiesz.

Julia zbiera śmieci, a Marcin uczył się bić ludzi - hobby pracowników GRYOnline.pl
Julia zbiera śmieci, a Marcin uczył się bić ludzi - hobby pracowników GRYOnline.pl

Czym zajmują się ludzie tworzący GRYOnline i tvgry.pl po godzinach? Co robią, gdy wyłączą kamery, zamkną Worda i wylogują się z firmowego Slacka?