Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 28 września 2020, 14:50

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w październiku 2020

Powiadam Wam, że nie jest źle i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mimo, że na największe hity trzeba będzie poczekać do listopada, to październik i tak wypada całkiem interesująco.

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Lato już za nami i jest to dobra wiadomość, bowiem sezon ogórkowy oficjalnie się zakończył. Najbliższe miesiące przyniosą obiecujące premiery. Październik nie obfituje może jeszcze w głośne tytuły, niemniej każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Fani MMORPG pewnie sięgną po nowy dodatek do World of Warcraft, zwolennicy kolejnych odsłon FIF-y otrzymają grę „idealną”, a osoby wypatrujące nowych Wrót Baldura doczekają się tzw. wczesnego do nich dostępu. No i oczywiście jest jeszcze Crash Bandicoot!

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Data premiery: 2 października 2020

INFORMACJE

  1. Gatunek: zręcznościowa platformówka
  2. Platformy: PS4, XOne
  3. Przybliżona cena: ok. 279 zł (PS4, XOne)

Czym jest Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas?

To czwarta część przygód Crasha i jego zwariowanej ekipy. Czy jednak aby na pewno czwarta? W końcu w historii serii widnieje już gra z takim numerkiem. Najwidoczniej deweloperzy odcinają się od przeszłości, chcąc wydać nową kontynuację, która będzie lepiej reprezentować odświeżoną nie tak dawno serię. Zdecydowano się również na pewną zmianę w wizerunku postaci oraz kilka urozmaiceń w rozgrywce.

Co nowego zaoferuje ten Crash Bandicoot?

Fabularnie Najwyższy czas przedstawia to, co stało się zaraz po wydarzeniach z Crasha Bandicoota 3: Warped. Neo Cortex, Dr. N. Tropy i Uka Uka w końcu uciekają z planety, na której byli uwięzieni, ale przy okazji robią dziurę w kontinuum czasoprzestrzennym. Tutaj wkraczają nasi bohaterowie oraz nowe mechaniki w postaci kwantowych masek. Za ich pomocą będziemy zakrzywiać rzeczywistość i manipulować czasem, ale spokojnie – nie zabraknie również standardowej platformowej zabawy, unikania przeszkód czy kręcenia piruetów. Co ciekawe, ta część wyposażona zostanie także w lokalne tryby multiplayer! Pozostaje liczyć na to, że pojawi się na PC.

  1. Więcej o grze Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Nasze oczekiwania

Grę Crash Bandicoot N. Sane Trilogy pamiętam za dwie rzeczy – bardzo wierne oddanie grywalnej klasyki z pierwszego PlayStation i wiążący się z tym bardzo wysoki poziom trudności, który skończył się połamaniem DualShocka na jednym z etapów pierwszego Crasha. Nie zmienia to faktu, że świetnie się bawiłem i mimo ukończenia trzech gier jednym ciągiem miałem ochotę na więcej. Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas to teoretycznie „tylko” jedna nowa gra, ale wnioskując z ujawnionych już materiałów, można być spokojnym, że będzie to produkcja długa i wypełniona po brzegi zawartością. Trochę przeraża mnie dodanie dużej liczby zupełnie nowych mechanik, o których trzeba będzie na bieżąco pamiętać, ale zobaczymy, jak to wypadnie w finalnej wersji gry. A ja tymczasem powracam do szukania przecenionych kontrolerów, by mieć kolejnego DualShocka na zapas...

Jacek „Stranger” Hałas

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę czekasz w październiku 2020?

Crash Bandicoot 4
6,4%
Star Wars: Squadrons
12,6%
Baldur's Gate III
29,3%
FIFA 21
4%
Age of Empires III: Definitive Edition
8,9%
Amnesia: Rebirth
4,9%
Ghostrunner
6,9%
World of Warcraft: Shadowlands
7,1%
Watch Dogs: Legion
17,5%
The Dark Pictures: Little Hope
2,4%
Zobacz inne ankiety
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Amnesia: Rebirth

Amnesia: Rebirth

FIFA 21: Edycja Legacy

FIFA 21: Edycja Legacy

Age of Empires III: Definitive Edition

Age of Empires III: Definitive Edition

Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons

Ghostrunner

Ghostrunner

World of Warcraft: Shadowlands

World of Warcraft: Shadowlands

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w grudniu 2020
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w grudniu 2020

Dobrze wiemy, że w ostatnim miesiącu bieżącego roku niemal wszyscy czekają na jeden tytuł. Niemniej w grudniu zadebiutuje również kilka innych, fajnych gier – poważnie!

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w listopadzie 2020
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w listopadzie 2020

W pełni zdajemy sobie sprawę, że oczy niemal wszystkich skierowane były na jedną, konkretną grę. Przygotowaliśmy jednak dla Was zestawienie premier, które również mogą Was zainteresować oraz umilić oczekiwanie na grudzień.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy we wrześniu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy we wrześniu 2020

Sezon ogórkowy za nami - we wrześniu czekają nas debiuty wielu głośnych hitów, takich jak Mafia: Definitive Edition, Marvel's Avengers czy wczesna wersja Baldur's Gate 3.