Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 11 lipca 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Najlepsze filmy akcji, które obejrzysz na Netflix w 2020 roku

Te pościgi, te wybuchy! Każdy widz raz na jakiś czas lubi spędzić wieczór w towarzystwie porządnego filmu akcji. Dziś podsuniemy Wam najlepsze tytuły gatunku, które można znaleźć na Netflixie.

Jeżeli cofniemy się do samych początków istnienia kinematografii, to zauważymy, że ówczesne filmy skupiały się na czystej rejestracji wydarzeń bez jakichkolwiek ozdobników (wystarczy przypomnieć sobie Wjazd pociągu na stację w Ciotat braci Lumiere). Razem z nimi wyłonił się nurt kina atrakcji, w którym dominowała przede wszystkim efektowność wizualna, a fabuła schodziła na dalszy plan.

Nietrudno odnieść wrażenie, że współcześni twórcy garściami czerpią z tych pradawnych założeń. Okazuje się, że widzowie od zawsze cenili sobie przede wszystkim możliwość ucieczki do filmowego świata, a bardziej skomplikowane narracje zostawiali grupie koneserów. No i nie oszukujmy się, kino akcji zarabia najwięcej, a niemalże każdy blockbuster zamknięty jest w tej konwencji.

Widzowie nie zaakceptowaliby jednak wiecznego powielania tej samej formuły, dlatego producentom bardzo zależy na kreatywności scenariopisarskiej i reżyserskiej. Charyzmatyczny protagonista, pomysłowe sceny walki i zwroty akcji wywołujące opad szczeny – tego wymaga rynek i właśnie to znajdziecie na naszej liście 10 najlepszych akcyjniaków dostępnych na Netflixie.

TWOIM ZDANIEM

Który Keanu jest najfajniejszy?

56,1%
Zabójczy Keanu
32,9%
Jedyny Keanu
6,4%
Wirtualny Keanu
4,5%
Najntisowy Keanu
Zobacz inne ankiety
Recenzujemy Tenet, Czarną Wdowę oraz inne filmy, których nie widzieliśmy
Recenzujemy Tenet, Czarną Wdowę oraz inne filmy, których nie widzieliśmy

Wszystkie najgorętsze premiery odwołane? Do bani, łączymy się w bólu. Na szczęście ruszamy z pomocą i recenzujemy je z dużym wyprzedzeniem. Tenet, Marvel, Patryk Vega – wiemy o Was wszystko! A przynajmniej tak nam się wydaje…

The Old Guard Netflixa pokazało, jak bardzo potrzebuję kina
The Old Guard Netflixa pokazało, jak bardzo potrzebuję kina

Wakacje to czas wyjazdów i filmowych blockbusterów, ale nie w 2020. Netflix, HBO GO i inne platformy starają się wypełnić pustkę w sercu kinomaniaków, jednak seans z The Old Guard uświadomił mi jedno. Kina nie da się zastąpić.

Najlepsze wakacyjne filmy, które przygotują na wypoczynek
Najlepsze wakacyjne filmy, które przygotują na wypoczynek

Nie trzeba wychodzić na plażę, aby poczuć się jak na wakacjach. Czasem wystarczy przygotować mrożoną herbatę, położyć się na kanapie i odpalić odpowiedni film. Nie macie pomysłu jaki? Pozwólcie, że pomogę Wam w wyborze.