Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 14 lipca 2022, 16:16

Kingdoms of Arda – wizyta w Śródziemiu (LOTR mod). Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord

Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.

Kingdoms of Arda – wizyta w Śródziemiu (LOTR mod)

Modyfikacja Kingdoms of Arda już na wiele miesięcy przed debiutem Bannerlorda w Early Accessie mogła pochwalić się pewną zawartością – autorzy wykorzystali czas bez dostępu do gry i zaprojektowali drzewka jednostek, fabułę zadań czy część modeli nowego uzbrojenia. Dokąd przeniesie nas ten mod? Do dyspozycji otrzymamy Śródziemie z czasów trylogii Władca Pierścieni. Popularny okres Tolkienowskiego świata wydaje się bezpiecznym posunięciem, a przy okazji oferuje wiele możliwości. Twórcy obiecują, że będziemy mogli wspomóc Drużynę Pierścienia albo dążyć do jej zniszczenia. Oprócz tego mamy ujrzeć nowe jednostki w postaci orków, krasnoludów, trolli, entów czy mumakili, zdobyć mnóstwo nowych typów broni i pancerzy, a także spotkać się z bohaterami znanymi z książek i filmów.

AKTUALIZACJA 2021

Twórcy modyfikacji Kingdoms of Arda do Bannerlorda nie odpuszczają. W sieci pojawiły się kolejne screeny prezentujące postępy – tym razem wykonane już bezpośrednio w grze. Ostatni oficjalny post twórców został opublikowany na początku tego roku i mówi o ścieżce dźwiękowej wykorzystywanej w modzie. Wydaje się, że prace idą w dobrą stronę. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki i cierpliwie czekać.

AKTUALIZACJA 2022

Od czasu ostatniej aktualizacji absolutnie nic się nie zmieniło w postępie prac nad modem. Mamy złe przeczucia…

WIĘCEJ WŁADCY PIERŚCIENI

To już pewne – modów inspirowanych uniwersum Tolkiena będzie więcej. Przykładem jest modyfikacja Chronicles of Middle Earth stawiająca na wieloosobową rozgrywkę z naciskiem na odgrywanie ról.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
42,4%
Nie moduje swoich gier.
28,2%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
17,5%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
11,9%
Zobacz inne ankiety
Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię
10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię

Chociaż do premiery Mount & Blade II coraz bliżej, to jednak wciąż daleko. Gdy nachodzi więc ochota, by pograć w M&B, na ratunek przychodzą moderzy. Oto 10 ciekawych modyfikacji do gier z cyklu Mount & Blade, które powstały w ostatnich latach.

10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II
10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II

Premiery Mount & Blade II: Bannerlord ani widu, ani słychu, ale dzięki moderom poprzednie gry z serii wciąż oferują masę zabawy. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych modyfikacji do Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband.