Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 maja 2021, 11:54

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord

Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.

Najlepsze nadchodzące modyfikacje

Opisane wcześniej mody to dopiero przedsmak tego, co dostaniemy w (miejmy nadzieję bliskiej) przyszłości. Wzorem pozostałych części serii Mount & Blade II: Bannerlord ma stać się świetną bazą do przygotowywania całkowitych konwersji. Zapowiadane modyfikacje przeniosą nas do innych uniwersów. Tolkienowskie Śródziemie, świat Wiedźmina czy Westeros z Gry o tron – to dopiero początek najlepszych nadchodzących modów.

Monsters’ from Men – poza Kontynentem

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego również może doczekać się swojej moderskiej adaptacji. Co ciekawe, modyfikacja Monsters’ from Men przeniesie graczy nie na Kontynent znany z przygód Geralta, ale do całkowicie nowej krainy nazwanej Zohovar. Mamy tu jednak spotkać przedstawicieli Nilfgaardu czy Skellige. Twórcy obiecują rozbudowę profesji najemnika, a także znane wszystkim fanom gier z serii Wiedźmin tablice ze zleceniami na potwory i bandytów. W modzie ma też pojawić się kilka nowych ras i system magii.

Projekt prawdopodobnie został porzucony – wszelkie informacje o postępach usunięto.

WARHAMMER TEŻ MA BYĆ

Fani uniwersum Warhammera również mają na co czekać. Zapowiedziany Ghal Maraz ma odmienić system zadań, wprowadzić wiele nowych jednostek i dać okazję do spotkania z Karlem Franzem czy Kurtem Helborgiem.

AWOIAF: The Known World – Gra o tron

Do Bannerlorda zapowiedziano już kilka modyfikacji przenoszących graczy do Westeros. Która z nich zwycięży w grze o tron? Odpowiedź jest obecnie niemożliwa, ale spore nadzieje można pokładać w AWOIAF: The Known World. Powód jest jeden – nad tym modem pracują twórcy udanego A World of Ice and Fire do Warbanda. Na razie informacji dostaliśmy niewiele, ale patrząc na poprzedni projekt tych autorów, możemy dać im kredyt zaufania.

RED DEAD BANNERLORD

Inspirowany popularną modyfikacją 1860s Old America do Warbanda mod Old West ma osadzić graczy w Ameryce 1890 roku. Odwiedzimy tu Nowy Meksyk, Teksas czy Arizonę, a do boju poprowadzimy oddziały kawalerii Stanów Zjednoczonych, banitów i Apaczów.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
37,9%
Nie moduje swoich gier.
31,1%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
17%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
14,1%
Zobacz inne ankiety
Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię
10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię

Chociaż do premiery Mount & Blade II coraz bliżej, to jednak wciąż daleko. Gdy nachodzi więc ochota, by pograć w M&B, na ratunek przychodzą moderzy. Oto 10 ciekawych modyfikacji do gier z cyklu Mount & Blade, które powstały w ostatnich latach.

10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II
10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II

Premiery Mount & Blade II: Bannerlord ani widu, ani słychu, ale dzięki moderom poprzednie gry z serii wciąż oferują masę zabawy. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych modyfikacji do Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband.