Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 14 lipca 2022, 16:16

Narzędzia i ułatwienia. Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord

Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.

Narzędzia i ułatwienia

Wśród modów do drugiej części Mount & Blade znajdziemy kilka ciekawych narzędzi oferujących większe możliwości konfigurowania własnej bitwy czy edytowania bohaterów, jednostek i ekwipunku. Z kolei gracze poszukujący ułatwień powinni być zadowoleni z przyspieszonego rozwoju postaci czy prawie niekończących się strzał w kołczanie.

Developer Console – konsola dla każdego

Prosta modyfikacja odblokowująca konsolę przeznaczoną dla twórców gry. Dostępne komendy pozwalają wpłynąć na właściwie każdy element Bannerlorda. Dodawanie jednostek i złota, sterowanie przebiegiem misji czy nawet zniszczenie wszystkich wrogów frakcji – lista poleceń jest naprawdę długa.

INSTRUKCJA OBSŁUGI

  1. Pobierz modyfikację Developer Console.
  2. Wypakuj pobrane archiwum do folderu Modules znajdującego się w głównym katalogu gry.
  3. Aktywuj mod w launcherze.
  4. Listę wszystkich poleceń znajdziesz na stronie modyfikacji. Możesz je również wyświetlić w konsoli po wpisaniu komendy „help”.
  5. Konsolę włącza się przy jednoczesnym naciśnięciu przycisków CTRL i ~ (tylda).

W najnowszej wersji Bannerlorda nie ma już potrzeby korzystania z powyższego moda. Konsolę otwiera się teraz przy pomocy kombinacji klawiszy ALT i ~ (tylda). Modyfikacja przyda się wyłącznie w przypadku grania w starsze wersje.

Enhanced Battle Test – wszystkie odsłony wojny

Enhanced Battle Test jest świetnym narzędziem dla fanów testowania bitew na wszelkie możliwe sposoby. Przede wszystkim mod udostępnia mapy znane z trybu wieloosobowego, a konfiguracja własnych bitew została znacznie rozbudowana. Jednostki mogą być rozstawiane na mapie przy użyciu znanego rozwiązania – zamiast budowania machin oblężniczych w wybranym miejscu pojawi się oddział. Co więcej, w każdej chwili możemy zmienić stronę, po której walczymy, a w przypadku śmierci wcielić się w jednego z żołnierzy na polu bitwy.

Zostało jeszcze 54% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
42,4%
Nie moduje swoich gier.
28,2%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
17,5%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
11,9%
Zobacz inne ankiety
Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię
10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię

Chociaż do premiery Mount & Blade II coraz bliżej, to jednak wciąż daleko. Gdy nachodzi więc ochota, by pograć w M&B, na ratunek przychodzą moderzy. Oto 10 ciekawych modyfikacji do gier z cyklu Mount & Blade, które powstały w ostatnich latach.

10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II
10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II

Premiery Mount & Blade II: Bannerlord ani widu, ani słychu, ale dzięki moderom poprzednie gry z serii wciąż oferują masę zabawy. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych modyfikacji do Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband.