Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 stycznia 2020, 11:30

autor: Julia Dragović

Słodkie kotki, dzikie bajki, socmoderna i RPG-i.

Memy 2019 roku – przegląd. Co nas śmieszyło w internecie?

Jak to, tekst o memach na poważnej stronie o grach? A czemu nie, Wy je lubicie, my je lubimy – memy są fajne.

Rok memów – 2019

Rok 2019, w porównaniu z takim na przykład 2016, kiedy zmarła chyba połowa tzw. sceny muzycznej, był rokiem spoko. Oczywiście mogło być lepiej, no ale przecież wiemy, że lepiej już nigdy nie będzie. W Iranie, Iraku, Libanie, Egipcie, Indiach, Boliwii, Chile, Ekwadorze, na Haiti, w Hongkongu, Holandii, Londynie, Polsce, Hiszpanii odbywały się lub odbywają protesty, cenzura i propaganda w państwach totalitarnych ma się świetnie, wojna w Syrii (i nie tylko) nadal trwa, dzieci i dorośli umierają z powodu skrajnego ubóstwa i wyzysku, spłonęła katedra Notre Dame, postępuje zmiana klimatu, a pogoda wariuje, trwa degradacja lasów deszczowych, w Bałtyku coraz mniej ryb, ale to nie tak, że misie koala zostały ogłoszone gatunkiem funkcjonalnie wymarłym... oh, wait.

O czym to ja...? A, tak – memy. Część z nich, komentujących konkretne wydarzenia, jak wybryki Blizzarda z Chinami, prezentacja samochodu Tesla Cybertruck, wynalazków Apple’a i nowego Xboksa czy planowany szturm na Strefę 51, mogliście zobaczyć na świeżutko w trakcie tego roku w newsroomie. Nie będziemy ich tu zatem powielać.

ANGIELSKI WYMAGANY

Przepraszamy, ale tym razem kierujemy tekst do osób, które na poziomie choćby podstawowym posługują się angielskim. Rozumiemy, że to niedogodność, ale efekt komiczny zwykle gubi się w tłumaczeniu, a może dla części z Was będzie to motywacja, żeby udoskonalić swoje umiejętności językowe.

Czego możecie się spodziewać? To jedyny wstęp, jakiego potrzebujecie:

Przebrnęliście właśnie przez większość części pisanej. Pora na obrazki! Przed Wami na wpół obiektywny wybór najpopularniejszych memów ubiegłego roku.

Tuxedo Winnie the Pooh

Kubuś Puchatek we fraku to nie jakiś tam niedźwiedź w czerwonym ubranku, a wyrafinowany pluszaczek. Sami zobaczcie.

Ceni sztukę i kulturę wysoką.

W wolnych chwilach ćwiczy się w sztuce kaligrafii.

Znakomicie posługuje się językiem!

Zna się na etykiecie i korespondencyjnym savoir vivrze.

Osiągnął płynność w wielu językach – również tych najtrudniejszych.

No i rozumie matematykę. Albo wcale nie – sami oceńcie.

TWOIM ZDANIEM

Lubisz internetowe memy?

83,4%
Tak
16,6%
Nie
Zobacz inne ankiety
Mema rzuć wiedźminowi – czyli Wiedźmin i memy
Mema rzuć wiedźminowi – czyli Wiedźmin i memy

Memy o Wiedźminie zalewają internet regularnie, jak deszcze Warszawę. Były te inspirowane grą, potem te tworzone na bazie serialu, a teraz wszystko to już po prostu weszło w skład wielkiej, internetowej pulpy.

Memy z Cyberpunka 2077 – jak Keanu Reeves i CDPR podbili internet
Memy z Cyberpunka 2077 – jak Keanu Reeves i CDPR podbili internet

Keanu Reeves to jeden z najbardziej lubianych aktorów z Hollywood, a Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wideo. Co mogło powstać z ich połączonych mocy? Memy, dużo memów. Postaraliśmy się znaleźć te najlepsze.