Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 19 listopada 2019, 14:30

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze seriale komediowe | Netflix, HBO GO i nie tylko

Wybraliśmy najciekawsze propozycje spośród komedii dostępnych na platformach HBO GO, Netflix i nie tylko, a wszystko po to, by umilić Wam jesienne i zimowe chowanie się pod kocykiem.

Możemy oglądać ambitne kino na przemian z Avengersami, ale każdy musi czasem zejść z chmur i po prostu się pośmiać. Nic nie pomaga w tym bardziej niż seriale komediowe. Teraz zaś najłatwiej o nie na platformach streamingowych – Netflixie czy HBO GO. Skupiłem się na tych komediach, które polski widz znajdzie z łatwością. Dlatego też z ogromnym bólem pominąłem takie perełki jak obie wersje The Office. Niemniej wybór i tak jest spory – ujrzycie tu zarówno świeżynki, jak i echa rozkosznych lat 90. Zatem zaczynamy. DJ! Odpalaj uroczą pop-rockową piosenkę o ciężkim dniu i przyjaźni!

COŚ JESZCZE?

Chcesz dodać coś od siebie? Nie krępuj się i napisz komentarz. Tylko nie zapomnij wspomnieć, dlaczego polecasz daną pozycję.

Dobre miejsce (The Good Place)

  1. Gdzie obejrzeć? Netflix
  2. Typ: komedia/fantasy

Czy istnieje życie po śmierci? Jak wygląda? Dokąd wędruje dusza, kiedy umrzemy? Tyle pytań. I milion odpowiedzi z każdej strony. Buddyści wierzą w reinkarnację. Chrześcijanie, muzułmanie, izraelici i wiele kultów politeistycznych zapowiadają raj. Jeśli tylko sobie zasłużymy (każdy z dostawców ma inne warunki umowy).

I jest też Good Place. Przyjazne, kolorowe miejsce, rodem z amerykańskiego snu. Wygląda jak rozkoszne przedmieście, gdzie każdy dostaje dom i możliwość dalszego rozwoju – bo najwyraźniej do egzystencjalnego ekranu „game over” mamy dalej, niż się wydaje. Ten raj zarządzany jest w nieco korporacyjnym sposób. Trzeba spełnić konkretne kryteria, by się tu dostać – przede wszystkim być przyzwoitym człowiekiem.

Nawet pomiędzy najlepiej naoliwione tryby może jednak wpaść ziarenko, które zaburzy rytm. Kimś takim okazuje się Eleanor – kobieta, która zdecydowanie rozmija się z warunkami przyjęcia do Dobrego Miejsca. Szybko okazuje się, że to pomyłka, ale nasza bohaterka robi wszystko, by to zatuszować i brylować między ciapowatymi sąsiadami w raju.

TWOIM ZDANIEM

Co oglądasz częściej?

77,4%
Seriale
22,6%
Filmy
Zobacz inne ankiety
Najlepsze seriale animowane dla dzieci i dorosłych dzieci
Najlepsze seriale animowane dla dzieci i dorosłych dzieci

Zdradzę Wam sekret. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziećmi. I dobrze nam z tym. Dlatego dziś zrzucamy maski powagi, by porozmawiać o serialach animowanych – tych najbardziej uniwersalnych. Oto dziesięć, które uważam za najlepsze.

Nasze ulubione seriale wracają. Serialowy przegląd 2019 roku
Nasze ulubione seriale wracają. Serialowy przegląd 2019 roku

Wielki finał Gry o tron, nowe rozdanie dla The Walking Dead, zakończenie Gotham, powrót dzieciaków ze Stranger Things – w przyszłym roku ujrzymy ponownie wiele hitów, w tym część z nich po raz ostatni.