Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Fury Unleashed – krwawy platformer. Na te polskie gry BARDZO czekamy!

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Fury Unleashed – krwawy platformer

Data premiery: 2020

Producent: Awesome Games Studio

Gatunek: platformówka akcji, roguelike

O czym będzie Fury Unleashed?

Fury to typowy osiłek uzbrojony po zęby i strzelający bez opamiętania do hord wrogów. Fury żyje jednak na kartach komiksu, którego autor – John Kowalsky – przechodzi pewien kryzysy i wątpi w swoje dzieło. Strony komiksu przez to się zmieniają i zmieniają się warunki, w których Fury musi przetrwać. Gdzieś pośród panującego na ekranie chaosu, gdzie liczy się głównie zręczność i walka, ponoć kryje się odpowiedź, dlaczego Kowalsky przeżywa trudne chwile.

Jak będzie się grało w Fury Unleashed?

Fury Unleashed krakowskiego studia Awesome Games to klasyczna platformówka akcji w stylu Metal Sluga, z domieszką elementów roguelike’a. Akcję obserwujemy z boku, przemieszczając się we wszystkich kierunkach po kolejnych planszach, gdzie czekają lawiny przeciwników oraz mocarni bossowie. Rozgrywkę urozmaica fakt, że poziomy generowane są losowo. Naszą postać możemy rozwijać, dobierać właściwe uzbrojenie do etapu, a fakt bycia bohaterem komiksu podkreśla śliczna, kreskówkowa grafika.

Gra jest obecnie dostępna w formie wczesnego dostępu i posiada trzy komiksy do przejścia. Na początku przyszłego roku dojdzie do tego epilog oraz m.in. możliwość zabawy w lokalnym co-opie. Warto dodać, że autorzy ścieżki dźwiękowej, Adam Skorupka i Krzysztof Wierzynkiewicz, skomponowali wcześniej muzykę do takich tytułów jak: Wiedźmin, Bulletstorm i Shadow Warrior 2.

Dlaczego czekamy?

Oldskulowa akcja w ślicznej oprawie. Tutaj naprawdę można poczuć się jak prawdziwy twardziel z całym arsenałem pod ręką, jak Marcus Fenix w wersji 2D.

  1. Fury Unleashed w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dying Light 2

Dying Light 2

Witchfire

Witchfire

UBOAT

UBOAT

Dark Envoy

Dark Envoy

Gamedec

Gamedec

8874

8874

11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.