Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 26 października 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry listopada 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

To wielki miesiąc. Na pecetach po rocznej obsuwie względem konsol w końcu zadebiutuje jedna z najlepszych gier dekady, Red Dead Redemption 2, a na PS4 pojawi się prawdopodobnie najdziwniejsza gra wysokobudżetowa dekady - Death Stranding.

Red Dead Redemption 2 (wersja PC)

Data premiery: 5 listopada

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: 249,90 zł

O co całe to zamieszanie, ja już w to grałem(-łam)?

Red Dead Redemption II to najnowsza produkcja Rockstar Games, giganta odpowiedzialnego za ekstremalnie popularną serię Grand Theft Auto. RDRII, podobnie jak cykl GTA, jest przygodową grą akcji w otwartym świecie, ale w tym wypadku zabawa nie odbywa się we współczesnych metropoliach i ich okolicy, tylko w realiach Dzikiego Zachodu. Tytuł oryginalnie ukazał się pod koniec 2018 roku na konsolach, gdzie spotkał się ze świetnym przyjęciem (97/100 dla wersji na PS4 w serwisie Metacritic). Teraz gra zadebiutuje na PC, wzbogacona o nowe misje, garść dodatkowych wyzwań oraz lepszą oprawę wizualną.

O czym jest Red Dead Redemption II?

O honorze, lojalności, śmierci i przemijaniu. Gra przenosi nas na amerykańskie pogranicze, do roku 1899. Wcielamy się w Arthura Morgana, członka gangu Dutcha van der Linde. Po tym, jak przeprowadzony przez grupę napad kończy się fiaskiem, Arthur i jego towarzysze zmuszeni są do ucieczki przed stróżami prawa oraz łowcami nagród. Poszukując dla siebie schronienia, Arthur musi walczyć o przetrwanie i decydować, czy ważniejsze są dla niego ideały, czy lojalność wobec towarzyszy broni.

Jak wygląda rozgrywka w Red Dead Redemption II?

Choć akcja gry toczy się w wielkim otwartym świecie, zabawa w Red Dead Redemption II jest znacznie bardziej skoncentrowana na fabule niż w cyklu GTA. Trzon rozgrywki stanowią misje główne i poboczne, a dodatkowe aktywności, pokroju polowań czy poszukiwań przedmiotów, znajdują się na drugim planie. Ponadto narracja postępuje dość leniwie, niespiesznie przedstawiając relacje między bohaterami i stopniowo budując napięcie. Podczas misji głównych czas spędzamy przede wszystkim na podróżach konnych, pościgach oraz strzelaninach, nie brakuje również walk na pięści czy sekwencji skradankowych.

  1. Więcej o grze Red Dead Redemption II
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption II (na PS4) – sandbox na „dychę”
  3. Red Dead Redemption II w sklepie GRYOnline.pl

NASZE OCZEKIWANIA

Miesiące listopad i grudzień będą wielkim świętem graczy pecetowych. W końcu otrzymamy Red Dead Redemption II, na jakie zasługujemy. 60 klatek, prawdziwe 4K, tekstury ostre jak żyleta i efekty, o których mogą pomarzyć posiadacze konsol. Śmieję się i żartuję, choć tylko trochę. Bo RDRII na PC musi prezentować się lepiej. Ale gdy przypomnimy sobie, jak wyglądała premiera GTAV na pecetach... cóż, powiedzmy, że nie wszystko poszło tak dobrze, jak chcieliby twórcy (i gracze). Mógłbym zgodzić się na to, że obydwie wersje gry wypadną porównywalnie. Ale najbardziej od edycji na PC oczekuję płynności. Tego brakowało mi w RDRII na PS4. Kilkudziesięciu klatek i uczucia niczym nieskrępowanego ruchu, jakby nie ograniczały nas żadne bariery. Dla podłego świata Arthura Morgana to akurat powinien być warunek konieczny.

I poczekajcie tylko na scenę moderską. To, co prawdopodobnie zrobią z tą grą kreatywne umysły z całego świata, będzie zadziwiać nas przez całe lata. Tak samo jak do dzisiaj dziwią nas i wprawiają w osłupienie mody do GTAV.

Maciej Pawlikowski

Najważniejsza gra generacji (dekady?) wreszcie dociera na najważniejszą platformę. Nie wyczekiwałem tej konwersji, na przygodę z gangiem Dutcha zabrałem się przy pierwszej sposobności na Xboksie One X – a mimo to korci mnie, żeby spotkać się z Arthurem Morganem jeszcze raz, w piękniejszych, pecetowych okolicznościach przyrody. Oczywiście drugi raz tej gry nie przejdę, nie stać mnie na taką inwestycję (czasu)... Ale chyba mogę pozwolić sobie przynajmniej na dotarcie do punktu, gdzie pojawia się nowa fabularna misja... i na zwiedzenie paru miejsc, w których dotąd nie byłem... i na wypróbowanie niedostępnej wcześniej broni... i może jeszcze na...

Krzysztof „Draug” Mysiak

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę listopada 2019 czekasz najbardziej?

Red Dead Redemption 2 (PC)
44,8%
Death Stranding
17,7%
Star Wars Jedi: Upadły zakon
16,5%
Pokemon Shield/Pokemon Sword
4,6%
Need for Speed: Heat
3,9%
Planet Zoo
3,4%
Football Manager 2020
2,7%
Age of Empires II: Definitive Edition
2,3%
Sniper: Ghost Warrior Contracts
2%
Terminator: Resistance
1,3%
Shenmue III
0,9%
Zobacz inne ankiety