Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 października 2019, 15:09

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpopularniejszych gier mobilnych, dostępnych na urządzenia z systemem Android. Ranking opracowany został na bazie danych dostarczanych przez portal Androidrank.org, specjalizujący się w informacjach z tego segmentu rynku gier. Większość tytułów powinna być Wam dobrze znana, chociaż niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć.

Ranking bierze pod uwagę liczbę pobrań ze sklepiku Google Play. Zestawienie zawiera piętnaście najpopularniejszych gier, zgodnie z danymi z 1 lipca 2019 roku. Warto dodać, że pozycja na pierwszym miejscu rządzi niepodzielnie na Androidzie od roku 2015 i może być dla Was pewną niespodzianką.

NIE TYLKO GRY

Gry to bardzo popularna kategoria aplikacji mobilnych, ale gdy spojrzeć na tę kwestię szerzej, okazuje się, że najczęściej ściągana gra plasuje się dopiero w trzeciej dziesiątce listy wzbudzających największe zainteresowanie programów mobilnych. Wygrywa z nią między innymi Skype, Instagram, Gmail czy YouTube.

15. Candy Crush Soda Saga

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: Android 4.1
  3. Średnia ocen w Google Play: 4,6/5

Obecność gier z serii Candy Crush Saga w takim zestawieniu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Od lat są to jedne z najpopularniejszych produkcji na Androida, chociaż pewną niespodzianką może być aż takie zainteresowanie akurat wersją Soda Saga. Z drugiej strony – to po prostu kontynuacja, która urozmaiciła zabawę poprzez dodanie napojów gazowanych.

To jedyny element, który wyróżnia Candy Crush Soda Sagę. Poza tym w zasadzie wciąż mamy do czynienia z klasyczną pozycją match-3, w której trzeba łączyć te same elementy na mapie w trójki, by zdobywać punkty. Zmianie nie uległa szata graficzna czy system mikropłatności, więc szalona popularność tej części serii opiera się w głównej mierze na kontynuowaniu sprawdzonych rozwiązań.

  1. Grę Candy Crush Soda Saga znajdziecie w tym miejscu.

Przyczyny sukcesu:

  1. cukierkowa szata graficzna i prosta rozgrywka;
  2. ponad 1000 poziomów do zaliczenia;
  3. to wciąż ta sama kochana Candy Crush Saga.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
92,2%
Na tablecie
7,8%
Zobacz inne ankiety
Pokemon GO

Pokemon GO

Clash of Clans

Clash of Clans

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Subway Surfers

Subway Surfers

My Talking Tom

My Talking Tom

8 Ball Pool

8 Ball Pool

Pou

Pou

Despicable Me: Minion Rush

Despicable Me: Minion Rush

Fruit Ninja

Fruit Ninja

Temple Run 2

Temple Run 2

Najpopularniejsze gry świata - w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata - w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

13 darmowych gier na Androida bez żadnej ściemy!
13 darmowych gier na Androida bez żadnej ściemy!

Przygotowaliśmy zestawienie totalnie darmowych produkcji mobilnych, które nie dość, że oferują sporo dobrej zabawy, to w dodatku w żaden sposób nie naciągają. Bierzcie zatem i korzystajcie!