Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 października 2019, 15:09

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpopularniejszych gier mobilnych, dostępnych na urządzenia z systemem Android. Ranking opracowany został na bazie danych dostarczanych przez portal Androidrank.org, specjalizujący się w informacjach z tego segmentu rynku gier. Większość tytułów powinna być Wam dobrze znana, chociaż niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć.

Ranking bierze pod uwagę liczbę pobrań ze sklepiku Google Play. Zestawienie zawiera piętnaście najpopularniejszych gier, zgodnie z danymi z 1 lipca 2019 roku. Warto dodać, że pozycja na pierwszym miejscu rządzi niepodzielnie na Androidzie od roku 2015 i może być dla Was pewną niespodzianką.

NIE TYLKO GRY

Gry to bardzo popularna kategoria aplikacji mobilnych, ale gdy spojrzeć na tę kwestię szerzej, okazuje się, że najczęściej ściągana gra plasuje się dopiero w trzeciej dziesiątce listy wzbudzających największe zainteresowanie programów mobilnych. Wygrywa z nią między innymi Skype, Instagram, Gmail czy YouTube.

15. Candy Crush Soda Saga

  1. Model płatności: free-to-play
  2. Wymagania: Android 4.1
  3. Średnia ocen w Google Play: 4,6/5

Obecność gier z serii Candy Crush Saga w takim zestawieniu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Od lat są to jedne z najpopularniejszych produkcji na Androida, chociaż pewną niespodzianką może być aż takie zainteresowanie akurat wersją Soda Saga. Z drugiej strony – to po prostu kontynuacja, która urozmaiciła zabawę poprzez dodanie napojów gazowanych.

To jedyny element, który wyróżnia Candy Crush Soda Sagę. Poza tym w zasadzie wciąż mamy do czynienia z klasyczną pozycją match-3, w której trzeba łączyć te same elementy na mapie w trójki, by zdobywać punkty. Zmianie nie uległa szata graficzna czy system mikropłatności, więc szalona popularność tej części serii opiera się w głównej mierze na kontynuowaniu sprawdzonych rozwiązań.

  1. Grę Candy Crush Soda Saga znajdziecie w tym miejscu.

Przyczyny sukcesu:

  1. cukierkowa szata graficzna i prosta rozgrywka;
  2. ponad 1000 poziomów do zaliczenia;
  3. to wciąż ta sama kochana Candy Crush Saga.
TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
92%
Na tablecie
8%
Zobacz inne ankiety
Pokemon GO

Pokemon GO

Subway Surfers

Subway Surfers

Clash of Clans

Clash of Clans

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Pou

Pou

Fruit Ninja

Fruit Ninja

My Talking Tom

My Talking Tom

8 Ball Pool

8 Ball Pool

Despicable Me: Minion Rush

Despicable Me: Minion Rush

Temple Run 2

Temple Run 2

Najpopularniejsze gry świata - w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata - w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

13 darmowych gier na Androida bez żadnej ściemy!
13 darmowych gier na Androida bez żadnej ściemy!

Przygotowaliśmy zestawienie totalnie darmowych produkcji mobilnych, które nie dość, że oferują sporo dobrej zabawy, to w dodatku w żaden sposób nie naciągają. Bierzcie zatem i korzystajcie!