Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSWWWAND
Okładka 8 Ball Pool (AND)
Okładka8 Ball Pool (AND)

8 Ball Pool

Przygotowana przez firmę Miniclip prosta zręcznościówka z gatunku gier bilardowych, umożliwiająca toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci.

Zręcznościowe | bilard | zagraj za darmo | Facebook

Kolekcja gier
Obserwuj grę

8 Ball Pool Premiera

1paź2010

WWW

24sty2013

AND

27lut2013

iOS

producent: Miniclip wydawca: Miniclip Strona oficjalna

8 Ball Pool to dostępna na platformie iOS, AND i WWW prosta gra zręcznościowa poświęcona bilardowi, a konkretnie jego najpopularniejszej odmianie, tytułowym „ośmiu bilom”. Za stworzenie gry odpowiada firma Miniclip, specjalizująca się w casualowych produkcjach przeglądarkowych oraz mobilnych.

Mechanika

8 Ball Pool nie ma ambicji bycia rozbudowanym symulatorem bilardowym, stawiając na prostą, zręcznościową rozgrywkę, podczas której rolą gracza jest wyłącznie ustalenie miejsca oraz siły uderzenia. W oddaniu strzału pomagają nam typowe dla gier bilardowych linie pomocnicze, pokazujące przewidywany tor ruchu bili. Jak na bilarda przystało, do sukcesów oprócz zręczności wymagane jest również logiczne myślenie i stosowanie rozmaitych strategii uderzenia.

Gra dostępna jest w typowym modelu free-to-play z mikropłatnościami, a główną walutę stanowią wirtualne żetony, które zgarnia zwycięzca meczu. Wraz z kolejnymi wygranymi zdobywamy doświadczenie, pozwalające na awans na coraz wyższe poziomy i stopniowe odblokowywanie dostępu do nowych klubów bilardowych, w których gra toczy się o coraz większą stawkę. Korzystając z wewnętrznego sklepu, możemy nabywać unikalne wzory stołów oraz kijów bilardowych, a także jednorazowe bonusy, wydłużające linie pomocnicze czy zwiększające maksymalną siłę uderzenia.

Tryby gry

Wydany na platformie iOS, AND i WWW 8 Ball Pool koncentruje się w głównym stopniu na rozgrywkach wieloosobowych za pośrednictwem sieci. Możemy więc rozegrać pojedynczy mecz z losowo wybranym przeciwnikiem, wziąć udział w turnieju przeznaczonym dla maksymalnie 8 osób bądź zaprosić do zabawy znajomych.

Kwestie techniczne

Podobnie jak inne popularne gry firmy Miniclip, 8 Ball Pool odznacza się prostą, lecz niezwykle estetyczną oprawą graficzną 2D, która doskonale sprawdza się zarówno w przeglądarkach, jak i na niewielkich ekranach urządzeń mobilnych.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe 8 Ball Pool: Odpowiednia dla każdego wieku.

8 Ball Pool Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z internetem
AND
iOS
WWW