Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 sierpnia 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

Wakacje już za nami. Powrót do sal szkolnych powinno Wam na szczęście uprzyjemnić kilka wrześniowych hitów. W tym miesiącu zagramy m.in. w piątą odsłonę popularnego cyklu Gears of War, tym razem zatytułowaną po prostu Gears 5. Po wielu latach oczekiwania na półkach sklepowych pojawi się trzecia część serii Borderlands. Fani gier fabularnych będą mogli natomiast wybierać między budzącym sporo skojarzeń z Gothikiem GreedFallem, lovecraftowym Stygian: Reign of the Old Ones oraz inspirowanymi cyklem Dark Souls The Surge 2 i Code Vein.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wskazana w komentarzu pozycja na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma najbardziej oczekiwaną przez siebie grę.

Aby wygrać, do 23 września 2019 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór. Opinię tę należy umieścić w komentarzu pod niniejszym artykułem. Dodatkowo, będąc zalogowanym, należy odszukać wybraną produkcję w naszej encyklopedii gier i przyznać jej „łapkę w górę”. Trafi ona wówczas do kolekcji gier użytkownika. Najpierw jednak koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra Miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w zabawie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika anastazja1979.

Nagrody w konkursie sponsoruje SKLEP GRYOnline.pl.

Gears 5

Data premiery: 10 września

INFORMACJE

  1. Gatunek: trzecioosobowa strzelanka
  2. Platformy: PC, XONE
  3. Przybliżona cena: ok. 249 zł

Czym jest gra Gears 5?

Piątą numerowaną odsłoną jednej z najmocniejszych marek w portfolio Microsoftu – Gears of War. Piąte Gearsy stanowią bezpośrednią fabularną kontynuację „czwórki” i odpowiada za nie studio The Coalition, sprawujące pieczę nad cyklem od czasów Gears of War: Ultimate Edition.

Jak wyglądać będzie rozgrywka w Gears 5?

Twórcy nie planują rewolucyjnych zmian i znów dostaniemy shootera pokazującego akcję z perspektywy trzeciej osoby, w którym bardzo istotny będzie system osłon oraz poleganie na towarzyszach flankujących wrogów. Zmieni się natomiast protagonista. Główny bohater „czwórki”, JD Fenix, został zdegradowany do roli postaci drugoplanowej, my zaś wcielimy się tym razem w Kait Diaz, która spróbuje odkryć sekrety dotyczące własnej przeszłości.

Jakie tryby znajdziemy w grze?

Rozbudowaną kampanię fabularną będziemy mogli ukończyć zarówno samotnie, jak i w trybie kooperacji z drugim graczem. W tym drugim wariancie jeden z uczestników zabawy wcieli się w robota unoszącego się w powietrzu i wspierającego drużynę. Oprócz tego Gears 5 zaoferuje kilka modułów multiplayerowych – klasyczną hordę, kooperacyjny Escape oraz nastawione na rywalizację Arcade i Escalation 2.0. W grze znajdziemy także edytor map.

NASZE OCZEKIWANIA

Gearsy jakie są, każdy widzi. To sprawdzona formuła dynamicznego cover shootera sprzed lat, która bawi, bo Microsoft nie wydaje nowej gry co roku. Od „piątki” nie oczekuję więc rewolucji – liczę po prostu na mięsistą kampanią fabularną, a potem może pobawię się w multi. A jeśli twórcy trochę przystopują z młodzieżowym klimatem z „czwórki”, to już w ogóle będę zachwycony. A czy gra dowiezie? Wszystko wskazuje na to, że tak – fani serii w każdym razie powinni ze spokojem czekać na recenzje. Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby Gears 5 się nie udało.

Adam Zechenter

  1. Więcej o grze Gears 5
TWOIM ZDANIEM

Na którą grę września 2019 czekasz najbardziej?

GreedFall
35%
Borderlands 3
22,7%
FIFA 20
11,3%
Gears 5
7,5%
eFootball PES 2020
6,1%
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
5,1%
Code Vein
3,2%
The Surge 2
2,3%
WRC 8
2%
Devil’s Hunt
1,8%
NBA 2K20
1,6%
Stygian: Reign of the Old Ones
1,3%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.