Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Co roku w czerwcu premiery nowych gier na chwilę schodzą z nagłówków wiadomości, by ustąpić miejsca szałowi zapowiedzi, zwiastunów, wystąpień i prezentacji. Tegoroczne targi E3 są tuż za rogiem, a rozmaite domysły i spekulacje tylko podgrzewają atmosferę przed pierwszymi konferencjami w Los Angeles. Pozwoliliśmy więc ponieść się tej fali i wybraliśmy kilkanaście tytułów (i nie tylko), których nie możemy się doczekać. Jest wśród nich zarówno parę gier, o obecność których na targach jesteśmy spokojni, jak i sporo takich, których ujawnienie pozostaje raczej w sferze pobożnych życzeń. Nie wszystkie marzenia muszą być proste do spełnienia, czyż nie?

Niedawno pojawił się długi zwiastun Death Stranding, poznaliśmy też datę premiery tej gry, nie ma więc powodów, by pokazywać kolejne materiały na E3. - 2019-06-07
Niedawno pojawił się długi zwiastun Death Stranding, poznaliśmy też datę premiery tej gry, nie ma więc powodów, by pokazywać kolejne materiały na E3.

Wykluczyliśmy z tej listy produkcje, których na pewno zabraknie. Odpadły więc takie hity jak Beyond Good & Evil 2, The Elder Scrolls VI, Skull & Bones oraz wszystkie tytuły ze stajni Sony – wśród nich The Last of Us: Part II, Death Stranding i Ghost of Tsushima. Japończycy zrezygnowali ze zwyczajowej konferencji po raz pierwszy od dwudziestu czterech lat, zapewne szykując siły na wielką ofensywę przed premierą piątego PlayStation. Tak czy inaczej ciekawych projektów pojawi się całkiem sporo, trzymamy więc kciuki, by tegoroczne E3 nie zawiodło naszych oczekiwań.

Cyberpunk 2077

Na co czekamy? Gameplay już widzieliśmy, więc teraz chcemy datę premiery.

Dwanaście miesięcy temu na targach E3 warszawski CD Projekt RED na zakończenie konferencji Microsoftu pokazał pierwszy od 2012 roku zwiastun Cyberpunka 2077, rozniecając tym samym szał oczekiwań, podgrzanych imponująco wyglądającym fragmentem rozgrywki, opublikowanym tuż po gamescomie. Absurdalnym posunięciem byłoby więc ominięcie przez stołecznych deweloperów kolejnej edycji największej imprezy świata gier. Taki scenariusz na szczęście jest wykluczony – twórcy Wiedźmina polecą do Los Angeles i zaprezentują swoją najnowszą produkcję w strefie publicznej. To jednak nie zaspokoi naszych apetytów w kwestii Cyberpunka 2077.

Obecność Cyberpunka 2077 na E3 to pewniak. Pytanie jednak, co przywiozą deweloperzy z CD Projektu RED. - 2019-06-07
Obecność Cyberpunka 2077 na E3 to pewniak. Pytanie jednak, co przywiozą deweloperzy z CD Projektu RED.

Na E3 chcielibyśmy przede wszystkim zobaczyć długi fragment rozgrywki, a najlepiej grywalne demo, do którego dostęp dostaną przynajmniej dziennikarze – na zagranie w strefie publicznej nie ma co liczyć. Duże nadzieje wiążemy też z panelem dyskusyjnym z udziałem Marcina Iwińskiego, podczas którego być może poznamy kolejne szczegóły dotyczące fabuły, rozgrywki i przedstawionego w grze świata. Przede wszystkim jednak będziemy mocno rozczarowani, jeśli CD Projekt RED nie poda daty premiery swojego nadchodzącego tytułu. Stołeczna ekipa co prawda przejechała się na tym przy okazji kilkakrotnie opóźnianego Wiedźmina 3, ale błagamy, ujawnijcie chociaż rok!

  1. Więcej o grze Cyberpunk 2077

CZAS NA AVENGERSÓW

Po latach plotek i lakonicznych zapowiedzi w końcu mamy zobaczyć grę Square Enix na licencji superpopularnych Avengersów. Wydawca już potwierdził, że produkcja zostanie pokazana na konferencji 10 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, gra ma zaoferować tryb kooperacji. Wiemy także, że za tytuł odpowiada doświadczone studio Crystal Dynamics. Istnieje spora szansa, że to będzie właśnie ta zapowiedź, o której po targach będą mówić wszyscy gracze.

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,4%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Age of Empires IV

Age of Empires IV

Elex 2

Elex 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

The Settlers

The Settlers

Dragon Age: Dreadwolf

Dragon Age: Dreadwolf

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć
E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.